Příspěvky uživatele - 234.196

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Identifikacia odrody + choroba, 26.10.2017
Ešte k príspevku dr.Vysloužila: Nepoznám presne českú terminológiu, ale v slovenčine rozoznávame hrdzavosť a sadzovitosť šupky jabĺk. Hrdzavosť je abiotická porucha (spôsobená vplyvmi počasia, postrekmi...), sadzovitosť je biotická záležitosť... celý příspěvek >
Identifikacia odrody + choroba, 26.10.2017 Obsahuje fotku
Michal D.: Na plodoch sú jednoznačne známky postihnutia múčnatkou. Prikladám fotky - múčnatku na listoch väčšina pestovateľov dobre pozná (foto 1). Citlivé odrody mávajú často postihnuté aj plody, nezriedka výrazne (foto 2). Múčnatku je ťažké zo... celý příspěvek >
Flamingo, 23.7.2017
PP: Tokaj nepoznám, ja som z Podunajskej nížiny. Z matkinej strany Severné Slovensko. Kopce ako Sněžka u nás jazdíme na bicykloch... Na Vysočine som rok vojenčil, takže som v obraze. Mínus 5 je iných na nížine ako na Vysočine? Tam máte iného Celzia?... celý příspěvek >
Broskvoň Stark red Gold, 23.7.2017
Nektarinka Stark Red Gold a jej priamy potomok Maria Aurelia sa radia medzi staršie odrody. Aj keď vekom "starinky", podľa mňa patria stále k tomu najlepšiemu z portfólia nektariniek. Všetky odrody samozrejme nepoznám, napriek tomu toto tvrdenie si... celý příspěvek >
Flamingo, 23.7.2017
Go, Flamingo, go! Túto slovenskú odrodu broskyne som si obľúbil a uznávam ju. Nie preto že je slovenská (to je len malé bezvýznamné plus), ale preto že je to odroda-makačenko. Vzdoruje aj nepriazni prírody a to už musí počasie naozaj šalieť, aby... celý příspěvek >
Flamingo, 25.6.2017
Flamingo v r.2016 - foto. Na hodnotenie v r.2017 si ešte musíme počkať. IH
Jaké ovocné keře na zahrádku?, 25.6.2017
Josta - trochu podceňovaný a prehliadaný druh drobného ovocia. Je pravdou, že v originalite chuti zaostáva za svojimi rodičmi - egrešom a čiernou ríbezľou. Možno ich prekonáva plodnosťou a odolnosťou voči chorobám. Na fotke je viackrát radikálne... celý příspěvek >
Dicolor, 25.6.2017
Názov tejto hrušky je naozaj trefný. Dicolor je už teraz "dikolor" - teda dvojfarebná (foto 1,2). Pravda, do oberačkového vyfarbenia (foto 3) jej ešte dosť chýba. IH
Jak si stojí slivoně v letošní sezóně?, 25.6.2017
234.26: Nie, žiadne. IH
Hargrand, 25.6.2017
Hargrand sa tento rok prekvapujúco začal vyfarbovať pomerne skoro (foto). Dokonca v tomto predbehol aj vedľa stojacu Veľkopavlovickú. Tá ho ale ešte dobehne a predbehne, predpokladám že ju budem tak ako každoročne oberať o niečo skôr. Hargrand má... celý příspěvek >
Choroby jabloní a slivoní, 25.6.2017
Na 1.obrázku je hrdza (rez) hrušková, na 2.obrázku pravdepodobne škvrnitosť listov (patogén Blumeriella jaapii), alebo včasné štádium klasterosporiózy (patogén Stigmina carpophila - pri klasterosporióze neskôr v mieste škvŕn vzniknú malé okienka,... celý příspěvek >
Flamingo, 25.6.2017
Flamingo - táto slovenská odroda si dôstojne dokáže zastať svoje miesto v sortimente žltodužinatých broskýň. Zrejme sa nájdu aj chutnejšie sorty, ale v jednom jej máloktorá dokáže konkurovať - Flamingo je "Pani spoľahlivá". Úroda je (takmer) zaručená... celý příspěvek >
Kterou odrůdu koupit?, 3.4.2017
Ako sú na tom stromy čo sa týka vzrastu na podnoži Zelená ringlota oproti St.Julienu? Na ktorej podnoži sú vzrastnejšie?     Jano
Veharda, Veselka, Barbora, 3.4.2017
Pán kamo u nás na hornom Považí v 310 m.n.m bolo v januári dve noci po sebe - 26 stupňov. Broskyniam (Redhaven a Suncrest zmrzli všetky kvetné pupene). Marhulíam kvetné pupene nevymrzli.Broskyne znášajú horšie zimné mrazy ako marhule. U jarných... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 3.4.2017
Pan Jirko FM ako obstála u vás Favorita Morettini 3 s kvetnými pupeňmi v porovnaní s inými odrodami broskýň ktoré máte.     Jano
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika