Příspěvky uživatele - 224.68

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Starší jabloň, 14.11.2016
Pokud Vám tato odrůda vyhovuje a jsou na ní dobré letošní výhony, v zimě je odeberte a na jaře si "vyrobte" stromek nový a tento nechte dožít.
Podpnik m25, 9.11.2016
Růstem je M 25 někde na 90 % růstu semenáče, je náchylnější na napadení vlnatkou.
St. Julien, 9.11.2016
Rozumím Vám, také upouštím od odkopků jako podnoží, ale šarka se časem projeví i na odrůdách roubovaných na bezvirózních podnožích - možná to nebude hned a projevy budou třeba slabší, ale většinou se šarce nevyhnou. Párkrát jsem bral podnože (St.... celý příspěvek >
Je to sadbový česnek?, 9.11.2016
Ona ta odrůda může být od p. Kozáka, ale prodejce je někdo jiný a problém může být třeba ve špatném skladování (spolu s nakaženou sadbou, která infikuje tu prověřenou).
Zimné hrušky, 7.11.2016
Hrušeň roste na Žatecku - pohoří Džbán v nějakých 330 m n.m. Objevil jsem jí, když jsem hledal jeden starý sad. Sebral jsem a shodil asi 15 plodů a opravdu se jejich hmotnost pohybovala zhruba od 400 - do 480 g. Na zemi jich bylo hodně, byly tam i... celý příspěvek >
Stromky v kontejneru, 3.11.2016
Mám čerstvou zkušenost se stromkem z kontejneru. Byl objednán prostokořenný, ale zřejmě byla potřeba zbavit se těch, co se vloni neprodaly a které se pak nasadily do kontejneru, kde minimálně půl roku živořily, no a pak se vyjmuly a prodaly jako... celý příspěvek >
Třešeň Sweet Early, 26.10.2016
Pozor! "Kolik třešní, tolik višní."
Sirius, 25.10.2016
"... já jsem ze Siria nadšený" Já, jako jeho pravidelný zimně-jarní konzument, také.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 24.10.2016
Pro Gloster je to typické, a to i u plodů z velkoprodukčních sadů.
Ledový salát, 12.10.2016
Pravděpodobně anthokyanové zabarvení jako projev chladu. Jíst to můžete.
Mc Intosh, 4.10.2016
Kdo má rád tu zvláštní příchuť odrůdy McIntosh, tak dosti podobnná a pro mě vynikající chuť provází pozdně letní odrůdu Paula Red, která z McIntoshe pravděpodobně pochází. V optimální zralosti je to opravdu chuťová špička.
Jabloň Mivibe - zkušenosti, 4.10.2016
Jsem zvědavý, co předvedou tyto rouby naroubované na Julii. Pořád tak nějak doufám, že to Mivibe bude - ten pahýlek, asi vlivem zásahu (odběr roubů až na kmínek), začal pozdě kvést a i výsledná velikost plodů nebyla dobrá. Možná i ta chuť se vytratí... celý příspěvek >
Gala Mitchgla, 4.10.2016
Tady ji v nabídce sady pravidelně mívají - je to pěkně vybarvené jablko, ale pouze sladké (i když trh toto vyžaduje).
Jabloň Mivibe - zkušenosti, 3.10.2016
Jeden ze dvou plodů "Mivibe" jsem sklidil v sobotu - na to, že je to letní jablko, tak dobrý, ne? Stromek jsem kupval vloni jako zdroj rubů a zbylý pahýl zasadil na kraj miniškolky pro případné další využití, no a ten pahýl donosil dva plody. Ať už... celý příspěvek >
Kam se poděl Šampion?, 3.10.2016
Např. v Polsku, kde je ovocnářství na vysoké úrovni, je Šampion jednou ze stěžejních odrůd. Mně tato odrůda chuťově moc neoslovuje a když bych chtěl změnu od, jak vy píšete, "chutí Rubínových novošlechtění", tak je spousta jiných možností, kam... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika