Příspěvky uživatele - 192.98

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak pěstovat slivoně v 21 století? Lze se něčeho dopěstovat?, 27.12.2015 Obsahuje fotku
ještě JOJO
Jak pěstovat slivoně v 21 století? Lze se něčeho dopěstovat?, 27.12.2015 Obsahuje fotku
Ano jsem to já pod dříve RONY. Vývoj neznámé choroby nastal před mnoha lety asi takto. Na 33 arů sadu bylo tak 60 ks švestek a protože už byla u nás šarka cca tak od roku 1984, tak jakmile se objevily odrůdy Čačanská najbolaja, rodná a lepotica, tak... celý příspěvek >
Jak pěstovat slivoně v 21 století? Lze se něčeho dopěstovat?, 27.12.2015
Mám stejnou zkušenost s pěstováním slivoní nových odrůd (naValašsku). Problém vznikl někdy kolem roku 1998. To mne najednou odcházely různého stáří "Čačanky". Vysadil jsem Stanley a totéž. Přešel jsem na JOJO, to se ukázalo jako nejcitlivější na tuto... celý příspěvek >
Jak spálit mokré větve v tomto počasí, 20.12.2015
Slibuji, že takovou hromadu dřeva už nasekaného na hromadě spálím po jarním prořezu a dodám snímky co 5 minut aby bylo vidět jak to čistě shoří. Často totiž lidé do toho namíchají listí a trávu a pak se diví že to čoudí. Kotel na štěpku s obsahem... celý příspěvek >
Jak spálit mokré větve v tomto počasí, 20.12.2015
Je to přesně tak vodní pára předem odejde než dojde k hoření. Zatímco u kotle nevhodné konstrukce kondenzát stéka do ohniště, snižuje tepolotu spalování a po své cestě vyluhuje ze stěn všechen "maglajz" a opět jej pošle do ohniště a proto je ho... celý příspěvek >
Jak spálit mokré větve v tomto počasí, 20.12.2015
Kdo by chtěl pukat smíchy, tak mu doporučuji seznámit se s kotlem na spalování mokré štěpky. A to prosím je podporované jako EKO. "Nebude to také zlé jak to z vonku vypadá".
Jak spálit mokré větve v tomto počasí, 20.12.2015
Pálím každý rok hromadu ale větve jsou posekané na kratší kusy a hromada našlapaná. To bílé co vystupuje ze začátku je vodní pára. Nejdříve je potřeba podpálit suchým dřevem a nějakým papundeklem. Po chvíli hoření se hromada vysuší a shoří beze... celý příspěvek >
Založení švestkového sadu - vhodné odrůdy pro destilaci?, 19.12.2015 Obsahuje fotku
Takto podobně to vypadá.
Založení švestkového sadu - vhodné odrůdy pro destilaci?, 19.12.2015
Nejvíce mne štvou ty jizvy na dřevě. Docela v šoku byla i rostlino-lékářská správa, kterou jsem pozval na kontrolu a určení choroby. O tom, že ta choroba je u nás není pochyb. Ani okrasná vrba a šeřík neodolaly.
Založení švestkového sadu - vhodné odrůdy pro destilaci?, 19.12.2015
Také mne odchází ve dřevě TOPTASTE a také na Valašsku cca 450 n.m. JOJO bylo úplný propadák a STANLEY to samé.
Roubování, 17.12.2015
Rouby ze švestek odebírám tak 3 týdny před tokem mízy. Skladovat se dají ve sklepě nebo jenom "pohozené" na mechu (trávě) na severní straně nějaké stavby (ve stínu).  Roubuji při bíle se značících pupenů budoucích květů u peckovin. Jiné postupy... celý příspěvek >
Husqvarna 550xp loziska klikovky, 6.12.2015
Samozřejmě, že lošiska se vyrábějí v různých tolerančních polích vůči "nulové čáře" ale ne záměrně. To tak je až po vytřídění (pak se popisují). To by byla moc drahá výroba. Dokonce výroce jiných výrobků to uvítá, protože on taky po obrobení kusů... celý příspěvek >
Řez třešně, 26.11.2015
Souhlasím s tím, že strom si s takovouto korunou neporadí. Budou růst prakticky koruny 3 ale jen venkovní větve. Takový podobný strom (spíše topol) jsem měl doma (zdědil) už není. Ani nejdelším žebříkem se nedal očesat vršek.
Prosím o posouzení odrůdy jablíčka, 16.10.2013
Pomoc by mohl při identifikaci nezvykle velký jádřinec.
Zapomenutý název choroby švestek, 14.10.2013
Děkuji, je to Pseudomonas syringae, co jsem zapomněl.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika