Příspěvky uživatele - 80.213

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kidd´s orange, 18.11.2015
Bláhovku mám už nějakou dobu v plánu, ale nakonec to vždy ztroskotalo na nedodávce slíbených roubů.
Určení odrůdy jabloně, 17.11.2015
Tak to je fajn, i když některé fotografie Punčového jsou trochu jiné. Docela to tam mám prolezlý, ale na Punčové jsem ještě nenarazil. Dost zajímavých starých odrůd bývá v zarostlých roklích u chmelnic nebo přímo v lesích (hrušně).
Určení odrůdy jabloně, 17.11.2015
Punčové mě napadlo hned po ochutnání (i když jsem Punčové nikdy předtím nejedl, ale ten název...), ale následně v pomologii něco nesedělo. Už nevím, co to bylo, kouknu na to znovu. Plošina se nachází na Žatecku v SZ Čechách. Objevil jsem tam mj. i... celý příspěvek >
Určení odrůdy jabloně, 17.11.2015 Obsahuje fotku
Abych nezakládal další určovací vlákno, využiji toto. Neříká Vám někomu něco tato stará odrůda? Vloni jsem jí objevil na jedné zapadlé náhorní plošině. Není to semenáč. Plody jsou celé výrazně žluté, velmi tvrdé s nezvykle hladkým nemastným... celý příspěvek >
Jak sušit vlašské ořechy?, 17.11.2015 Obsahuje fotku
Pravděpodobně to není to odrůdový strom - stáří tak 60 - 70 let, polopapírák.  Obsah oleje jsem nezjišťoval. Zkoušel jsem ještě 3 "odrůdy" - také všechno polopapíráky a dvě měly těch vláken minimum, jeden - červenoplodý - nejvíce. Stavba... celý příspěvek >
Jak sušit vlašské ořechy?, 16.11.2015
Letos jsem zkoušel "ideální" sušení - na roštech, přes den proudění vzduchu s občasným protřepáním. Výsledek - u cca 75 % plodů jsem po rozlousknutí zaznamenal přítomnost malých vláken plísní nebo hub. Běžným pohledem vidět nebyla, až pod lupou.
Pološvestka T1, 16.11.2015
Nezmínili z jakého výzkumného ústavu to mají?
Kam se poděl Šampion?, 15.11.2015
Pokud ta odpověď byla na mou reakci, tak odpovídám, že o odrůdy se zajímám - možná více, než je zdrávo ;-). Neznamená, že "průměrné" rodičovské odrůdy nemohou poskytnout nadprůměrné potomstvo (heterozní efekt) viz. použití např. Jolany nebo u slivoní... celý příspěvek >
Sázení a pěstování malin, 15.11.2015
U té konstrukce se mi zdá porost moc hustý a oslunění je jen po obvodu porostu.
Bílá plíseň v půdě, 14.11.2015
Často je to vidět u trouchnivějícího materiálu v půdě - tyto houby a aktinomycety se podílejí na rozkladu přítomného ligninu.
Kam se poděl Šampion?, 14.11.2015
Přiznám se, že Šampion je snad jediná odrůda, která mi chuťově nic neříká.
Štíhlé vřeteno, 30.10.2015
Tady v nedalekém sadu dráty mají. (třetí sada fotek)
Prosba o pomoc s výběrem jabloně, 29.10.2015
Není to rezistent.
Kdy budou první plody?, 28.10.2015
Na jihu Moravy byly (možná ještě jsou) meruňky i 80 - 90 leté.
Topaz nepřekonaný, 27.10.2015
U mě patří Topaz rovněž k naprosté chuťové špičce.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika