Příspěvky uživatele - 187.150

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Harbinger, 8.7.2017 Obsahuje fotku
Harbinger má u mně ještě cca 10 dní čas. Během závlahy v bouřkách teprve nabírá svou běžnou velikost. Také se začíná vybarvovat.399 m.nad mořem, úpatí Beskyd. Jan z pod Javorového
Broskvoň Inka, 27.6.2017
Není to třeba opakovat ",pokouším se ji pěstovat podruhé.Uvidíme, jak se projeví ve společnosi s 15- letými Harbingery a Favorit- Mor.Společnost mu také dělají stejně staří R.H. a Royal G. Jaro 2016.Zatím přežila(ta Inka)dubnový mráz a je vitální,... celý příspěvek >
Useknutá jabloň, 14.6.2017
Dobrý večer, jabloň je zlomená v místě očkování. Důvodem je "uschnutí" stromu po sázení, případně zmrznutí.Stejný obrázek zlomeniny je po okusu podzemními predátory. Jan z pod Javorového
Černy jeřab (Aronie), 24.5.2017
Sirup z černé jeřabiny děláme mnoho let. Každoročně v nejméně 50-ti litrovém množství.Výlučně -pro zachování vitamínů - za studena.Nevýhodou je větší použití cukru(možno použít třtinový nebo med).Chuť vyjímečná..Prodávané, velmi drahé šťávy komerčně... celý příspěvek >
Distillery Kleiner, zajímavý marketing nebo si jen dělají srandu?, 11.2.2017
Není to zajímavý marketing, je to promyšlená manipulace.Cena a kvalitní obal a hlavně destiláty z "divoce rostoucích druhů ovoce" odpozorovány z Tyrolska, ostatní nějak "skoulíme", vždyť jsme k tomu "přičuchli" v pěstitelské pálenici.Teď jen nějakého... celý příspěvek >
Určení jablka dle fota, 2.11.2016
Samozřejmě, že se dá.To by ovšem vedle nemohl být Lord Lambourne, Diadém nebo Merkur a Rajka.Staré odrůdy nezatracuji(stále pěstuji Jonathan, Melodii, Golden atd) ovšem odrůdy jako Lebelovo, Croncelské jsou podle mne výborné jen na štrůdl, eventuálně... celý příspěvek >
Určení jablka dle fota, 30.10.2016
Ano, je to Croncelské.Mám tuto odrůdu na jedné polovině stromu vyššího tvaru.Zatím ponechávám kvůli kuchyňskému zpracování.Pokud se objeví zajímavé novinky a nebude jinde místo, tak půjde pryč.Chci také vyzkoušet jádra na semenáčky. Jan z pod... celý příspěvek >
Jaká je Rajka, 13.10.2016
Zatím Rajka netrpí padlím, strupovitost se ani v letošním deštivém roce neprojevila.Postřik jsem provedl jen jeden(symbolicky Syllit proti sazovitosti).Zásah proti mšicím byl však bezpodmínečně nutný.Plody po důkladné probírce jsou větší, ovšem ani... celý příspěvek >
Jaká je Rajka, 12.10.2016 Obsahuje fotku
Jaká je Rajka.Výborná.Letos dobře překonala mráz 29.4.Sklízel jsem ji letos 6. října.Běžně mi vydrží do začátku dubna.
Určení odrůdy jabloně, 5.10.2016
Ano tyto doplńující informace(monílie, střídavá plodnost) mi ukazují na Dukát.Viz dřívější dotaz p. Petra z Pardubic na vláknu "Určení jablka dle fota". Jan z pod Javorového
Pomoc s určením odrůdy, 19.9.2016
Vypadá to na polský Witos, eventuálně na předchůdce Witosu a to byla Fantasie(Fantazie). Tato odrůda však trpěla příliš strupovitostí.Pozitívní byla skvělá chuť. Jan z pod Javorového
Merkur, 13.9.2016 Obsahuje fotku
Zde je snímek
Merkur, 13.9.2016
Na snímku je Merkur nadm. výška 400m-Beskydy.Podnož M-26, mezištěp Gala.Zatím nebudu srovnávat "páté přes deváté" ani chuťově ani vzhledově.Barva plodů také není zárukou kvality. Stejně tak, jako např. Topaz nebo Admirál je stejný u všech znalých... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 19.7.2016 Obsahuje fotku
Dobrý večer, po Harbingeru dozrála Favorita Morettini 3. 400m.n. výšky. Jan z pod Javorového
Ochrana proti mrazu zadymenim, 31.5.2016
Nádherný snímek.Také se chce použít známé rčení o tom - kdo je připraven, není překvapen.Tamním vinohradníkům patří můj obdiv. Jan z pod Javorového
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika