Useknutá jabloň



host - 187.150 (?)
14.6.2017 22:43

Dobrý večer, jabloň je zlomená v místě očkování. Důvodem je "uschnutí" stromu po sázení, případně zmrznutí.Stejný obrázek zlomeniny je po okusu podzemními predátory. Jan z pod Javorového

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 14.6.2017 21:56

Jako rouby lze použít všechny z letošních letorostů, ale nedala jste fotku toho zbylého pařízku. Při distribuci rizika neujmutí by se daly dva letorosty na pařízek a pak zbývající letorosty na nějaký vhodný bujný stromek jabloně. Nemáte náhodou nějakou Bohemii? Pokud ano, dejte fotku.

Další možností je zkusit letorosty zakořeňovat jako řízky. Stimulátor + postup jako řízkování růží pod 5L zavařovačkou.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.206 (?), 14.6.2017 22:33
Takéto nehody sa v záhradách proste stávajú. Rest In Peace... Nevidím dôvod nútiť zadávateľku do štepenia (roubování) s ktorým nemá žiadne skúsenosti. A už vôbec nie do nejakých mikrochirurgických "salvage" operácií (ktorých výsledkom by bol s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou "chcípák" bez perspektívy). Otázka znie : Je to posledná Bonita v Čechách? Lebo ak sa dá zohnať ďalšia (niekedy to chce trochu úsilia) tak je podľa mňa najvhodnejším riešením zasadenie nového stromčeka. Ale nikomu to nevnucujem, každý je vo svojej záhrade pánom... IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 14.6.2017 22:43

Jestliže patentová ochrana a registrace byly odrůdě Bonita uděleny v roce 2016, pak je to jedna z prvních oficiálně prodávaných. No a púrotože je původem z UEB... tak jediným prodejcem bude letos napodzim Fytos.

hmm škoda že to mám cca 200 km daleko...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.150 (?), 14.6.2017 22:43

Dobrý večer, jabloň je zlomená v místě očkování. Důvodem je "uschnutí" stromu po sázení, případně zmrznutí.Stejný obrázek zlomeniny je po okusu podzemními predátory. Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 15.6.2017 7:27

...a byl stromek opatřen kolíkem? Ten může -krom základní fixační funkce -posloužit k lepší orientaci sekáče v travou znepřehledněném terénu. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 241.241 (?), 15.6.2017 8:40

bohužel nebyl, moje chyba, bohemii na zahradě mám podnož J-TE-E, nedal by se použít semenáč, mám 3-letý gloster, co jsem vypěstovala ze semene

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 179.8 (?), 15.6.2017 10:20

Se s tím smiřte a na podzim si kupte stromek nový. Nemá cenu se s tím patlat. I kdyby se ta mikrochirurgie náhodou povedla, čemuž nevěřím, bude trvat pár let než stromek doroste do velikosti prodavaného výpěstku.

A taky není jisté zda se stromek v dospělosti nezlomí - teda kdyby se ta operace povedla. Za dobu svého boje s trávou jsem posekal snad desítky stromků a nikdy jsem to neřešil. Co jsem, ale řešil bylo různé "léčení" okousaných kmenů. A v mnoha případech to byla zbytečná práce. Zvenku se rány většinou zahojily, stromky rostly, plodily, ale uvnitř některé hnily a při nadúrodě nebo vichřici se časem zlomily...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika