Příspěvky uživatele - 65.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Myrobalán versus špendlík a mirabelka, 3.8.2015
Belice sú v stave plnej zrelosti žlté a vodnasto mäkké, pritom sladké. Priesvitné nie sú, len šupka... Sláva, takže belice sú špendlíky a slivky sú trnky. Slovenské trnky sú tak trpké, že sa ich neoplatí ani páliť...
Myrobalán versus špendlík a mirabelka, 3.8.2015
Rád by som si ujasnil špendlíky. Myrobalány sú podnože a radi rastú na divoko. Majú guľaté plody všetkých darieb okrem žltej, zlú odlučiteľnosť o kôstky a spravidla sú kyslasté aj keď už padajú. Mirabelky sú spravidla žlté a sú sladšie ako... celý příspěvek >
Čím sekat 2ha louky, 30.7.2015
Sused mi kúsok roviny seká ručnou kosou. Pre králiky. Zadarmo. Na otázku či neposeká viac odpovedá: "mí králici mají mlsnou hubu" (je z Moravy). Inde sa už širi malinčie. To ide celkom dobre spacifikovať krovinorezom, Ale pokiaľ máte v náletoch agát... celý příspěvek >
Čím sekat 2ha louky, 30.7.2015
Ten slovák sa ozýva znova. Nie je to o výkone motora, ale o prekľzavaní kolies. Ja s ním kosím bývalé pole. Rovné a zároveň hrboľaté. Na 150 m je výškový rozdiel snaď do 30 cm, ale na metri niekedy skoro rovnaký. Ak zapadnem do brázdy, treba vstať a... celý příspěvek >
Čím sekat 2ha louky, 30.7.2015
Takže táto kosačka má 22 koní, svahovú dostupnosť neurčitú - mierny svah určite zvádne, použitá vyjde cez 100 000 Kč, lacnejšiu by som sa neodvážil kúpiť a cena novej podobnej je cenou nového auta. Fotovoltalik si môže kúpiť čokoľvek. Servis ako na... celý příspěvek >
Čím sekat 2ha louky, 28.7.2015
Ako majiteľ FD3 s mulčovačom radím: najmite si suseda s normálnym traktorom a mulčovačom. Je úplne jedno či Vari alebo DAKR, do kopca vás to na sedačke neutiahne, záhradný traktor nezvládne terén... Zostáva len niečo nad 35 (30) koní. Aj TKZ je... celý příspěvek >
Rozdíl ve víně a v postupech, 20.7.2015
Dozreté biele ríbelze majú kyselín pomenej. Záleží na zbere. Keď na kríku zavädajú, kyselín v nich veľa nezostáva. Ríbezle a vinič majú odlišnú štruktúru kyselín. Majú málo kyseliny vínnej, ktorou sa čaruje pri zretí vína hroznového (jablčno-mliečna... celý příspěvek >
Letní jablka dozrávají, 20.7.2015
Takto vyzdobené som mal marhule. Dobraté pred týždňom. Jabl´k si "potvory" ani nevšimli. Stromy skorých Júlií mi preplodili. Tretina jabbĺk padla, tretinu som pooberal a tretinu som ešte nechal na strome (18.7.). Mám otázku, ktoré jablko dozrieva... celý příspěvek >
Čačanská raná, 20.7.2015
Tak ja neviem, akú slivku to mám. Urodilo sa ich vyše kila. Prezreli ešte na strome, začali padať, už sú zjdené. Niečo z okruhu čačanských, plody veľké (nad 70 g), skoré a sladké. Naozaj boli výborné. Mohla by to byť č. skorá, alebo najbolja. Ide len... celý příspěvek >
Rozdíl ve víně a v postupech, 17.7.2015
Súhlasím s celovečerným popíjaním. Pol litra je maximum. Odporúčané množstvo je jeden až dva poháre... Takže "opica" z ríbezláku je krutá. Nesúhlasím pre nízky obsah kyselín. Biele ríbezle - dozreté do sklovita majú menej kyselín než pravé víno.... celý příspěvek >
Rozdíl ve víně a v postupech, 17.7.2015
Nesúhlasím :) Ovocné (=dezertné) víno je náročnejšie ako víno hroznové. Je aj drahšie aj pracnejšie ako akostné z druhého stánku. Dobrý ríbezlák je podstatne lepší ako priemerné stolové, dokonca ako 90 % bežnej produkcie. Ja som odchovenec školy... celý příspěvek >
Stromy do 60 m. n. m, 13.7.2015
Čo takto spýtať sa miestnych? Teplotne je tam Taliansko s Ukrajinskými zimami. Teda kupovať stromčeky v miestnych záhradných centrách s dôrazom na sucho a mrazorezistenciu. Inak, urodí sa všetko čo v Maďarsku alebo na južnom Slovensku, len skôr...
Stromy do 60 m. n. m, 10.7.2015
Neodporúčam. Mám záhradu/vinicu len dve hodiny od Bratislavy 180 n.m. Novú výsadbu mi obžierajú (asi) lane.  Staré stromy mi navštevujú neznámi susedia, takže polka úrody akosi "zmizne". Chodím tam na otočku dvakrát týždenne. To asi v... celý příspěvek >
Záhradný traktor AL-KO 17,5 HP vs 16 HP V2, 1.6.2015
Tak na krtince jedine cepákový mulčovač. Obávam sa, že žiadny záhradný traktor nemá rád nerovný terén (hoci aj na rovine). Kaźdý sa zahlcuje vysokou trávou... To nie je o sile motora, hoci čím viac, tým lepšie, ale konštrukčnými obmedzeniami.... celý příspěvek >
Který 4T křovinořez, 1.6.2015
Tak Dolmar s najsilnejšou baterkou od Makyty (36V/2500) mám tiež. Skoro nepoužiteľné. Snáď okolo plota do dvoch árov. Krovinorez s baterkou? Aj najslabšia iná kosačka má trojnásobný výkon. Teraz som kúpil stroj s 1,5 kW. To je na kosenie... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika