Příspěvky uživatele - 36.59

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda Cresthaven, 13.9.2013
 Tento rok som zasadila stromček Cresthavenu a má sa celkom k svetu, pekne narástol a budúci rok by sa mohli urodiť aspoň 3-4 broskynky. Stále mám ale obavy, či vôbec bude mať šancu ovocie dozrieť (Košice). Prosím, napíšte, či Vám tento rok... celý příspěvek >
Stratifikace, 13.9.2013
Kôstky dajte do igelitového sáčku s mierne vlhkým substrátom a uskladnite na 2 mesiace do chladu, môže byť aj spodný šuflík v chladničke, alebo do pivnice. Dôležité je kôstky pred stratifikáciou ošetriť proti hubovým chrobám, vhodný je Previcur.... celý příspěvek >
Aprimira, 12.9.2013
Čo poviete na novinku Aprikyra, kríženec marhule a čerešne. V ponuke bude od jari 2014. Vraj jedinečná chuť. Cena - "maličkosť ": 34 eur. Na fotkách má ovocie krásnu farbu. Žeby nová výzva, alebo šikovný marketingový ťah?
Dicolor, 11.9.2013
Ďakujem za pripomienku, pán Paľo, očkovala som prvý krát - postup som naštudovala. Cez víkend na to mrknem a previažem pásky. Hlavne som sa snažila to zaviazať tak, aby tam nenatiekla voda. Človek sa učí celý život. Zdravím.
Dicolor, 10.9.2013 Obsahuje fotku
Pre nás bola chuť Dikoloru obrovským sklamaním. Máme Clappovu a Konferenciu a tie sú v plnej zrelosti výborné. Tešili sme sa na novú hrušku, ale chuť je naozaj iba sladká. Na palmete ale plody vyzerajú krásne. Pred tými dvoma týždňami som sa rozhodla... celý příspěvek >
Je to normální, nebo se mi hrušeň zbláznila?, 8.9.2013 Obsahuje fotku
Môj Topaz tiež pred týždňom kvitol. Pekný večer.
Mohutné begonie se vylamují, 27.8.2013 Obsahuje fotku
Dobrý deň, mám jednu veľkú begóniu a minulý rok sa mi tiež celkom vylomili výhony počas búrky. Tento rok som dala do kvetináča taký trojstojan- zapichla som tri bambusové tyčky po obvode kvetináča a hore som ich zviazala, vznikla celkom dobrá opora.... celý příspěvek >
Čím je nakažená tato hruška?, 27.8.2013 Obsahuje fotku
Dobrý deň, ja som na Decore s hrôzou našla takéto listy. Všetky ostatné hrušky sú zdravé. Môžte mi prosím tiež poradiť, čo to je, akosi už strácam prehľad. Myslela som si že je to hrdza hrušková, ale teraz si už istá nie som. Ďakujem. Daniela
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 18.8.2013 Obsahuje fotku
Pripájam sa k pánovi Wimpimu. Každý týždeň som aspoň raz mrkla, čo píše pán Kuky, (aj keď termíny pre našu oblasť sú dosť posunuté). Príspevky mi veľa napovedali, na čo nemám zabudnúť a už som si ustriehla to, o čo som pred rokom nič ani netušila,... celý příspěvek >
Tzv. sloupové ovocné stromky - např. jabloně, 18.8.2013 Obsahuje fotku
Ja som sa pred 3 rokmi rozhodla kúpiť 2 slĺpovité hrušky :Saphiru a Decoru. Tento rok mi prvý krát zarodila hruška Saphira. Čo sa týka rezu, som z toho úplný jeleň. Saphira zarodila na konci konárikov. Bočné konáriky u oboch hrušiek rastú ako divé.... celý příspěvek >
Buxus škůdci, 14.8.2013
Mala som minulý rok podobný problém. Dokonca mi 2 20-ročné buxusy zahynuli. Húsenice mi ich na chalupe úplne obžrali (2 týždne v máji sme tam neboli) a potom sa ešte pridala aj nejaká plieseň, kríky už len živorili a teraz na jar mladé lístky... celý příspěvek >
Marhula hnojenie ci choroba?, 13.8.2013 Obsahuje fotku
Dobrý večer, nechcem zakladať nové vlákno, ale mám problém s marhuľami. Tento rok som mala prvú väčšiu úrodu, asi 5-7 kg plodov. Stromček je kúpený v Maďarsku, odroda Mandula Kajszi na myrobaláne. Problém je ten, že šev plodu nie je zrastený úplne,... celý příspěvek >
Sunhaven, 13.8.2013 Obsahuje fotku
Tento rok sme mali prvú úrodu 5 ks Sunhaveniek. Dozreli veľmi skoro, obrázok je z 25.7., o dva dni nato boli zjedené. Chutili nám výborne, boli to naše prvé vlastné broskyne tohto leta. Aj Harko nektarinka dozrela na prelome júla a augusta, o týždeň... celý příspěvek >
Spomienka na úrodu 2012, 30.5.2013
Chalupu so záhradou mám v Slovenskom Krase, 35km od Košíc.Je to chránené údolie otočené na juh. Red Haven máme vždy 5.8. už spapaný. Chuť Cresthavenu je tu tak vychválená, že to proste idem skúsiť. Veľmi by som chcela mať vlastné broskyne aj... celý příspěvek >
Spomienka na úrodu 2012, 30.5.2013
Dobrý večer, na mojej mladej Sunhavenke mám prvé štyri plody, už sa na ne teším.Len aby nám v tom neustálom daždi všetko nezhnilo už na strome. U nás doma sú broskyne jednotka medzi ovocím, tak som na jar objednala ďalšie tri odrody- Fénix (Favirittu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika