Příspěvky uživatele - 125.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zapomenutý název choroby švestek, 30.4.2015
Dobrý den, existuje na tuto chorobu postřik?
Stará čačanská lepotica, 7.4.2015
Kácet takový plodící strom? To by byl zločin nejtěžší, hned po vraždě.
Panenské - zkušenosti s pěstováním, 27.3.2015
Panenské by mohl mít i Radim Pešek v Bojkovicich. Jinak jsem chtěl z Holovous koupit rouby panenského ale bylo mi sděleno, že Panenské Zlepšené je vhodnější. Rouby panenského neměli.
Panenské - zkušenosti s pěstováním, 26.3.2015
Rouby Panenského Zlepšeného jsem objednal z Holovous a narouboval na jaderničkovou podnož. Rouboval jsem před třemi roky, myslím, že příští rok budou první jabka.
Prořezat švestku teď?, 8.3.2015
Švestky by se měly řezat až v květu.
Lipnická švestka, 15.2.2015
Loni jsem zasadil špičák Lipnické. Letos založím korunu a budu čekat na první plody.
Toptaste, 11.2.2015
Přesně tak, mohu jen potvrdit. Odolnost vůči hnilobě je největší přednost této odrůdy.
Jiná podnož než myrobalán, 11.2.2015
Dobrý den, nasadil jsem 40 ks slivoní převážně na Myrobalánu a něco málo na St. Jullienu. Půda těžká jílovitá, málo propustná a vlhká. Stromy rostou vemi dobře, zatím nevidím mezi podnožemi rozdíl. Myrobalán samozřejmě roste bujněji a odnožuje. Jenou... celý příspěvek >
Vhodné odrůdy pro pálení, 27.1.2015
Pan Vysloužil je šprýmař, neporadil.
Jaký vybrat refraktometr?, 17.12.2014
Dobrý den, nic jsem nevymýšlel a jel do pálenice. Z 270 L kvasu nateklo 39 l slivovice 51% a skvělé kvality. A pak se v tom vyznejte.
Jaký vybrat refraktometr?, 13.12.2014
Děkuji za info, kde se dají koupit.
Jaký vybrat refraktometr?, 11.12.2014
Myslím, že přeslazený není. Švestky byly sbírány na konci září až začátkem října. Při sběru jsem sem tam některou změřil refraktometrem, naměřené hodnoty od 20 do 25%. Kvas je ve 120 litrový sudech, v každém sudu cca 90 litrů kvasu a 1kg cukru na... celý příspěvek >
Jaký vybrat refraktometr?, 11.12.2014
Teplejší místnost nemám, snad jen obývák ale když klesne teplota pod těch 20stupňů, což je ráno méně než 20 i v tom obýváku, přestane kvasit. Z přitápění přímotopem mám obavu aby nedošlo k požáru, když není nkdo doma.
Jaký vybrat refraktometr?, 9.12.2014
Měřím kvas refraktometrem i cukroměrem. Refraktometr ukazuje 13% a cukroměr 7. Tři týdny to trčí na stejné hodnotě při teplotě 19 - 20°C. Chuť šťávy je stále sladká, připomíná švestkový kompot. Poraďte co s tím, kvasit to nechce a do pálenice je... celý příspěvek >
Pokazil jsem kvas?, 1.12.2014
Dobrý den pane Vysloužile, nemáte nějakou finesu jak donutit kvasinky k trošku usilovnější práci. Jak znovu nastarovat kvasný proces?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika