Příspěvky uživatele - 195.22

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Meruňka Tsunami, 29.3.2015
Už se na ně taky moc těším, pár už možná tento rok.
Meruňka "Somo", 27.2.2015
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat,  jestli máte někdo praktické zkušenosti s touto odrůdou meruňky. Pozdní kvetení a zrání +12 dní vůči VP mě velmi lákají, ale nevím, co čekat od chuti a náchylnosti na monilii...
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 24.2.2015
Když vidim takhle hodně narašené meruňky v tuhle dobu, tak jsem vděčný za tu únorovou deku nízké oblačnosti, která tady u nás na jihozápadě byla snad s vyjímkou dvou dní celý únor. Snad to něčemu pomůže. Zatím se pupeny ani nehnuly.
Chovani vlastnich opylovacu - samotarske vcely (mason bees), 15.2.2015
Vypadá to na bambus a nějáký lisovaný karton... Pane Mach, máte s nimi osobní zkušenosti? Kde případně sehnat násadu?
Určení odrůdy, 31.1.2015
Tak děkuji všem za vyjádření. Konstatoval jsem, že to zřejmě bude ta Šampanská reneta. Naši důchodci jí vždycky orvou už někdy na konci září, více zelenou než žlutou a pak to není k jídlu. Letos jsem uchránil pár plodů až do pozdního října a ty jsou... celý příspěvek >
Určení odrůdy, 29.1.2015
To Smiřické vypadá celkem podobně, ale je místo vzniku celkem daleko - HK. Já jsem z jižních Čech.
Určení odrůdy, 29.1.2015
Ano, to jsem zapomněl dodat - jablko je poměrně velké. Tyto měla kolem 240 g každé. Ještě mě napadlo, jestli by to nemohlo být Hedvábné pozdněkvěté. Strom je starý nějákých 60-70 let.
Určení odrůdy, 29.1.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, co to máme za odrůdu. :-)) Jablka jsou zimní, v době sklizně hodně kyselá a šťavnatá, v tuto dobu však už konzumovat jdou. Na těch neojsluněnějších z jihu se občas vytváří růžové líčko. Bohužel nemám zas tak vytříbený... celý příspěvek >
Vypěstovali jste zralé plody banánovníků pěstovaného ze semene?, 21.1.2015
Pokud by jste chtěla banán ze semen, aby zároveň i plodil, pak zkuste druhy Musa velutina nebo Musa"Helens Hybrid".
Vypěstovali jste zralé plody banánovníků pěstovaného ze semene?, 21.1.2015
Zdravím. Ze semen sice ne, ale bezsemenný se mi podařilo dopěstovat až k plodům. Pokud dáte správné podmínky a prostor, jistě lze dopěstovat i ten ze semene. Jen bych ale dodal, že Musa glauca neexistuje - zřejmě se jedná o banánovník Ensete glaucum,... celý příspěvek >
Kde koupit Gisela 5?, 5.1.2015
Děkuji za reakce. To napěstování si sám bude asi nejjednodušší řešení. Nicméně zdlouhavé víc, než by jse mi zamlouvalo.. T.
Kde koupit Gisela 5?, 3.1.2015
Dobrý den. Rád bych jsi příští rok narouboval několik stromků třešní, ale nedaří se mi sehnat zdroj podnoží Gisela 5. Máte někdo nějáký tip kde je sehnat? Děkuji. T.
Copak to tu máme na zahradě?, 2.1.2015
Není zač. Kdybych nestudoval biologii, asi bych taky tápal. M.
Copak to tu máme na zahradě?, 2.1.2015
Ještě dodám, že jsou to v podstatě neškodné organismy, rozkládají mrtvý opad ze stromů.
Copak to tu máme na zahradě?, 2.1.2015
Nejedná se o houbu, nýbrž o hlenku. Myslím, že je to   je Leocarpus fragilis.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika