Příspěvky uživatele - 136.89

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dotaz k roubování, 3.5.2011
Omlouvám se nedostal jsem se dřív k netu. Jedná se o jabloně (jsme přeci v kategorii "jabloně" :-)) a podnož MM111. Když to shrnu, tak jestli jsem dobře pochopil, je v principu možné roubovat kdekoliv, ale víceméně z estetických důvodů je... celý příspěvek >
Recept na substrát, 17.2.2011
Dík za rady, ještě k tomu hnojivu, ty dvě hrsti to je na jaké množství? Řekněme hrst na kolečko může být?
Recept na substrát, 16.2.2011
Když jsem letos dal za 10l výsevního substrátu 70.-Kč, rozhodl jsem se, že si ho příště budu míchat sám. Máte někdo zkušenosti z čeho namíchat výsevní a z čeho substrát pro pokojovky? Kompost mám, písek mám, zeminu na zahradě mám lehkou, písčitou. Je... celý příspěvek >
Co s neujatými rouby, 20.9.2010
Děkuji za rady, šlo mi o ten druhý případ, kdy se na jedné větvi některý roub ujme a jiný ne. Je dobré tu díru po neujatém roubu zatřít štěpařským voskem, nebo nachat být?
Očkování - detail, 16.8.2010
Děkuji za rady. To očko na fotce je udělané pro tu fotku, je vyříznyté z poměrně tenkého vlku (prostě co bylo po ruce), ne moc ostrým kapesním nožem (je vidět, že kůra je otrhaná) a je úmyslně vyříznuté skoro do půlky roubu, aby se takhle vylouplo. V... celý příspěvek >
Očkování - detail, 13.8.2010 Obsahuje fotku
Letos jsem poprvé zkoušel očkovat jabloně. Z knih a netu je mi to celkem jasné až na malý detail. Všude se píše o tom, že dřevo z vnitřku očka se má vylopnout, ale tak, aby se nepoškodil kužílek očka. Co je ten kužílek? většinou na tom vyloupnutém... celý příspěvek >
Roubovat nebo očkovat?, 18.1.2010
Tak jsem se o víkendu pokusil o zimní roubování v ruce (4 podnože, dalších 7 je nasázených). Podle literarury se má roubovat cca 20cm nad kořenovým krčkem, což jsem dodržoval, pouze v jednom případě, kdy jsem zkoušel kopulaci jsem si pomohl, abych... celý příspěvek >
Domácí pivo, 18.1.2010
Základ je kvalitní sklep a pak už to velké peníze nestojí. Jedno pivo vyjde cca na 8.-Kč. Dnes se prodávají polotovary a jde jen o to koupený prášek rozmíchat ve vodě, přidat kvasnice a dát do sklepa. Po stanovené době se to stočí do lahví... celý příspěvek >
Odstranění kořenů, 10.12.2009
Já bezy ničím Roundupem bez problémů, větší bez je potřeba postříkat několikrát. Ale pozor "natřeli jsme" napovídá, že jste natřeli pařízek, pokud to tak je, tak Vám to fungovat nebude, Roundup musí být vstřebán listy, tedy bez tak jak... celý příspěvek >
Jak se zbavit lísky, 10.12.2009
Je nějaká možnost, jak zlikvidovat pařez lísky, aniž by se musel vykopávat? Nebo alespoň jak jí zabránit, aby stále obrůstala (samotný pařez mi nevadí).
Mořské akvárium, 10.12.2009
Je to náročnější na zkušenosti i finance než sladkovodní, ale kdo chce, ten to zvládne. Oproti sladkovodnímu akváriu to má samé nevýhody, zatímco sladkovodní dobře funguje i 50l, tak mořské bý mělo mít aspoň 200l, mořské snese méně ryb na 1l... celý příspěvek >
Akvárium bez filtrace, 7.12.2009
Nejlevnější řešení bych viděl akvarijní set 112l (na akvarko-shop.cz stojí 2371.-) molitanový filtr stojí tak stovku, k němu je potřeba motorek (cca 300.-, ale dá se koupit i za stovku). topení ve vytápěném bytě není pro méně náročné ryby nezbytně... celý příspěvek >
Malé akvárium ve skleněné kouli, 7.12.2009
Koule je nejnevhodnější akvárium. Není důvod proč by tam neměly růst rostliny, ale problémovost spočívá v tom, že v té kouli je velmi malá plocha hladiny, tedy se velmi špatně okysličuje voda. Předpokládám, že s akvaristikou nemáte zkušenosti, ty je... celý příspěvek >
Kde sehnat podnož, 6.10.2009
Díky za rady. Asi jsem se špatně vyjádřil, netrvám na vysokém stromu, naopak možná bych raději i něco nižšího, právě z důvodu jednodužší údržby, ale chci to mít jako samostatný strom, ne v plotu. Jinou jabloň mám, ale všechno to jsou stromy možná... celý příspěvek >
Kde sehnat podnož, 5.10.2009
Dobrý den, mám doma jabloň, nevím co je to za druh, jablka má moc dobrá, ale už je stará a začíná usychat. Chtěl bych se pokusit z ní odebrat rouby a vypěstovat si jabloň s těmito jablky sám. Nevím však, jaká je vhodná podnož, ani kde ji sehnat. Je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika