Příspěvky uživatele - 169.36

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nevyrovnané plody rajčat, 2.5.2010
Dobrý večer, letos bych rád vylepšil rajčata, ale nevím si rady.Pěstuji stále ve foliáku tyčkové bejbina f1.Nejsem ale spokojen s vyrovnaností plodů na jednotlivých vijánech.Většinou jich je tak po 10,ale některé zústávají zakrslé, a nejsou ani... celý příspěvek >
Uskladnění slivovice, 31.3.2010
Dobrý den, rád bych uskladnil slivovici na delší dobu(5-10let).Mám ale poměrně teplý sklep.Teplota zde kolísá od 7st. v zimě, až do 20st. v létě.Zajímalo by mě, jestli se dá slivovice v tomto prostředí déle skladovat, aniž by utrpěla na... celý příspěvek >
Slivovice z odpeckovaného kvasu, 16.3.2010
Správná úvaha, ale v tom mám jasno, protože již před třemi roky cedili v pálenici kvas před nalitím do kotle přes síto.-byl jsem u toho.
Slivovice z odpeckovaného kvasu, 16.3.2010
 Zdravím všechny na této diskusi.chci se jen s vámi podělit o svoji zkušenost.V lednu jsem byl v pálenici se švestkovým kvasem.Kvas byl napůl z pološvestek a pravých švestek.Celkem po odebrání deky 250l.Všechny švestky před naložením... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 13.1.2010
CHlapi, nehádejte se o malichernostech, každý si stejně bude hájit to své.já zásadně cukr nepridávám, né proto, že je to zakázané, ale proto, že si chci pochutnávat na destilátu jen z čistého ovoce.Myslím si, že nás je většina.Znám tipy lidí, a je to... celý příspěvek >
Kvašení ušlechtilými kvasinkami nebo nadivoko, 10.1.2010
Ahoj, zatím jsem vždy kvasil nadivoko-samovolně.Nikdy se mi kvas nezvrhnul.Přednost ušlechtilých kvasinek co se týče nástupu kvašení a prokvašení je asi na místě.V pálenici mi řekli, že kdybych použil zákvas z ušlechtilých kvasinek, měla by pálenka... celý příspěvek >
Kvas smrdí podobně jako ředidlo, 7.1.2010
Ahoj, minulý rok jsem byl v pálenici s jablečným kvasem.Byl z jaderniček a voněl nádherně.Po destilaci krásná vůně jablkovice.Když jsem doma vymýval bečky ucítil jsem lehký nádech acetonu.Jablkovici jsem nechal odvětrávat měsíc v otevřeném... celý příspěvek >
Nahořklá slivovice, 2.1.2010
zdravím, nemáte někdo zkušenost v porovnání slivovice vypálené ihned po vykvašení kvasu, nebo až tak za 3 měsíce po vykvašení.samozřejmě dobře uskladněné.vycházím z teorie, že lehce uleželý kvas může dát plnější chut i vůni.může mi to někdo potvrdit,... celý příspěvek >
Zmrznutí kvasu, 17.12.2009
zdravím všechny, chci se zeptat, jestli zmrznutí kvasu může nějak negativně ovlivnit chuť slivovice, např.zhořknutím?máte někdo zkušenost?
Nahořklá slivovice, 16.12.2009
nejsem zkušený palič, ale nevidím jediný důvod, proč lít pecky do destiláku.V pálenici zásadně přivezený kvas cedí přes síto, a pecky vyhazují.Nevypálí se z nich nic, pouze ty různé pachutě.takže není co řešit.
Nahořklá slivovice, 15.12.2009
já s vámí plně souhlasím.Já jsem letos poprvé švestky před naložením odpeckoval, tedy s manželkou, která byla tak ochotná, i když slivovici vůbec nepije.Vůbec to nebyla tak hrozná práce, jak někteří popisují.Podle mě chuŤ pecek často přebije švestky,... celý příspěvek >
Slivovice - kvas, 3.12.2009
Dobrý výsledek, záleží také na tom, do jaké lihovitosti páleník pustí dokap.U nás na liberecku, kde bydlím a jezdím do pálenice, páleník končí, když teče 35-40% a porovnává chuť a lihoměr.Preferuje názor, že přílišný dokap může přidat pálence pouze... celý příspěvek >
Octové kvašení, 29.11.2009
zdravím všechny milovníky zpracování ovoce.Mám dotaz na švestkový kvas, který je již dokvašený.do pálenice jsem objednaný až na březen.musím ho proto uskladnit.od jaké teploty hrozí octové kvašení? cukr do kvasu jsem nepřidával.kvas v 50-ti litrových... celý příspěvek >
Co s tzv. dekou, 24.11.2009
ahoj, řeším podobný problém s tím rozdílem, že deka je již zalita štavou, asi 5cm.deka je pouze tmavé barvy bez plísně.jak na to.pokud bych ji neodstranil, stane se něco? poradte odborníci
Slivovice - kvas, 22.11.2009
dobrý den, jsem začátečník, proto hltám informace ze všech stran.mám kvas z pološvestek 10 týdnů, vrchní vrstva je tmavá bez plísně a začíná se propadat do tekutiny.jsem před rozhodnutím, jestli tu tmavou vrchní vrstvu odebrat, nebo to nechat být.do... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika