Příspěvky uživatele - 210.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Červivost jablek, 28.10.2010
Na obaleče používám insekticidy Calypso, Mospilan,Steward, které každoročné střídám.Pokud jsou teploty příznivé pro kladení vajíček, sleduji nálet obalečů ve feromonových lapácích a po vrcholu náletu provedu postřik 7-8 den.
Červivost jablek, 27.10.2010
Přesto, že už několik let používám feromonové lapáky pro signalizaci náletu obaleče, řídím se ještě teplotou ve 21 hodin, která nemá být menší než 17°st.C pro kladení vajíček.Dosud mně tato metoda, kterou se řídím mnoho let nezklamala.V letošním... celý příspěvek >
Který z nových rezistentů se Vám osvědčil?, 25.10.2010
Lipno v podmínkách jižní Moravy odrůda spíše raně zimní, chuť sladce navinulá, šťavnatá.Rubinola výborná, obě pěstitelsky nenáročné.Obě odrůdy mám asi 8 let, v letošním roce byly plody Lipna poprvé dosti nevyrovnané, ale to přičítám letošnímu... celý příspěvek >
Odrůda Admirál, 22.10.2010
Letos jsem mněl první tři jablka odrůdy Admirál na přeroubované Otavě.Bohužel vzhledem k deštivému počasí dvě jablka praskla-následně hniloba a musela se vyhodit.Třetí prasklo až těsně před sklizní, takže se muselo předčasně degustovat.Dužnina... celý příspěvek >
Sloupcovité jabloně, 22.10.2010
Jabloně přihnojit až příští podzim, až řádně zakoření.Pokud nejste ve vyloženě mrazové kotlině není třeba je nijak chránit.Pouze před zvěří.Po dvou úrodách to vypadá tak, že Red CATS je raně zimní odrůda, Green CATS zhruba stejně jako Golden... celý příspěvek >
Odrůdy Vitos a Beforest, 19.10.2010
Vitos kříženec Fantazia x Primula, podzimní, rezistentní, výborná chutˇ.
Podnož M26, 17.10.2010
Jestliže vezmeme vliv podnoží na intenzitu růstu jabloní ve vztahu k podnoži A2,kdy A2 je 100%,   tak u M9 a J-OH-A činí zhruba 45% a u M26 zhruba necelých 60%.
Podnož M26, 13.10.2010
Tak zhruba o 10 až 15%.
Velké švestky - jaká je to odrůda, 24.9.2010
Největší švestky, které jsem viděl byly na Kanadské odrůdě Valor, byly větší než Jojo, ale neměřil jsem je.
Jablon granny smith, 22.9.2010
Granny Smith-je zajímavé, že tato odrůda má v letošním roce minimální strupovitost, zatím co poslední Golden Del.který mám je kompletně strupovitý-nepoužitelný.Je to taky jeho poslední sezona.Přitom ochrana byla prováděna u obou stejně. Stejně jako... celý příspěvek >
Jakou odrůdu do náročných podmínek?, 7.9.2010
Použít podnože kdouloně-MA, nebo MC, které mají nejslabší růst, střední růst mají podnože BA 29,K23 a K-TE-E.Jsou i další nové podnože, ale zatím nedostupné pro zahrádkáře.
Aka vhodna slivka do zahrady, 13.8.2010
Pokud budete chtít švestky hlavně na okamžitou spotřebu, tak Hanita, která právě dozrává a Haganta.Tyto odrůdy jsou velmi chutné.
První slivoně už zrají, 10.8.2010
Pro pana Lucase.Tak Tipala už dozrává, dozrává nestejnoměrně, musí se přebírat.Chuťově není tak dobrá jako špendlíky, které jsem obral minulý týden, ale je šťavnatá, na marmelády i pálení bude jistě dobrá.Několik jsem zkušebně usušil a jsou... celý příspěvek >
Rosana, Rozela, 6.8.2010
Mám Topaz, Rubinolu a další na A2 a nepozoruji rozdíl ve velikosti plodů. Pokud je dobrá výživa jsou jablka prakticky stejná jako na M9 nebo J-TE-E. P.Kubáček ve Střílkách měl tyto odrůdy i další na A2.
První slivoně už zrají, 1.8.2010
Pro p.Lucase.Tipalu pravděpodobně mám, přivezl mně ji známý z Německa-rouby. asi před 6 lety.Narouboval jsem ji na Durancii.První plody ukázala 3 rokem, letos je obsypaná, budu ji muset podepřít.Začíná se vybarvovat, uzrávat začne asi do 14 dní.Zatím... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika