Příspěvky uživatele - 221.214

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Chrudimská, 29.11.2010
Letos jsem marně (a pilně) scháněl Chrudimskou (Vaňkovu). V řadě školek ji ani neznali.  Reálná cesta je získat rouby z Holovous, tam prý by neměl být problém. Jinak na Moravě jeden pán je doma množí, má ale zatím jen roční proutky, musíme ještě... celý příspěvek >
Vrtaná studna 80 m - jakou hadici?, 19.7.2010
80 m to je dost síla, mám to tak daleko od vrat k domu a představa, že je to hloubka studny- no potěš příroda. Proč ale píšu - pomáhal jsem někomu vyrobit přípravek na tahání spadlého čerpadla z vrtané studny a od té doby vím, že PRŸ má být... celý příspěvek >
Svoz sena, 8.6.2010
Slyšel jsem to i o polabskýchloukách, kde o živiny ani vlhko není nouze.Dokud se sekaly (a odváželo seno), byly druhově bohaté.Po prosazení názoru " nebudeme sekat, ničíme vzácné druhy" m.j.i vstavače,  na loukách převládlo jen několik... celý příspěvek >
Sekání mokré trávy, 20.5.2010
Omlouvám se, ale nedá mně to: nekopal bych do sekačky, aby jela. To se brzy unavíte a ani sekačce to neprospěje. Místo toho bych se ji pokusil nastartovat. I v tomto případě by   měla jet a navíc sekat... S přáním, ať to unguje (a... celý příspěvek >
Prasklina kůry na třešni - 70 cm, 10.5.2010
Já jsem to letos také objevil na cca 10 leté višni. Je to na jihozápadní straně a tak jsem to považoval za  " odmrznutí". Ve výrazně menším měřítku to znám od meruněk. Myslím si, že je nejhorší to, že se pod odumřelou kůrou usadí hmyz... celý příspěvek >
Prosba o radu, 21.4.2010
Mám dvoukolový traktůrek Běloruské výroby indiv. dovezený v roce 1991, který má   označení Motoblok Něva  (MB 2 Něva). Je to benzínový čtyřtakt. Zničil se mně v něm regulátor otáček a praskla  " packa" na... celý příspěvek >
Motúčko - elektrické kolečko, 30.3.2010
Známý ho má, snad dokonce na něj čekal v pořadníku. Dost si to chválí, podrobnosti jsem nevyzvídal. Má zahradu ve svahu a celý den prý bez problémů pracovalo . A jestli si dobře pamatuji, tak ještě asi 1/3 kapacity nabití zbyla - je elektrikář,... celý příspěvek >
Košíkářské vrby, 11.3.2010
Jen na doplnění- Zbaslav byla významným dodavatelem košikářských výrobků pro Prahu - hlavně pro pekaře.  Místu, kde se proutí pěstovalo, se říkalo "proutníky"- což v dnešní době má trochu jiný obsah. Asi by ve Zbraslavi byl nějaký... celý příspěvek >
Plastová nádoba v kleci, 24.2.2010
A co Vám brání vzít černou barvu a natřít? Mám to druhou sezónu, trochu se to loupe, ale letos to ještě vydrží.  Je pravda, že zezhora mám ještě položený plech, aby tam nešlo přímé slunce. Jirka
Vzrostlé borovice u plotu, 12.2.2010
Kořeny jdou za vlhkem, takže záleží na místních podmínkách.   Mám zděný teras na bytelném základu a asi 1,5 m vysoký. Pod ním je plocha  (štěrk, betonové desky  50 x 50 cm. Nad terasem je ve vzdálenosti asi 5 m statná ... celý příspěvek >
Naviják a pluh pro ruční orbu, 18.1.2010
Nechcete zkusit rotavátor? takové ty háky - u solidnějšího stroje se půda dostatečně promíchá a provzdušní, je to převozitelné autem a určitě se to vyplatí půjčit. Podmínky půjčení neznám, mám svůj a dost ho využívám - v Polabí, lehká půda, je to bez... celý příspěvek >
Hryzec polní / vodní, 23.12.2009
O lasičce se to říká. Pokoušel jsem se ji nalákat, v hromadě cihel jí dělal pelechy se dvěma východy, ale marně, asi se jí tam nelíbilo, nebo jich je v dané lokalitě málo. Také prý je dobrá fretka. Jirka
Hryzec polní / vodní, 21.12.2009
S hryzci bojuji již asi 20 et a to velmi intenzívně. Kromě prodeje zahrady není asi žádný způsob, jak se jich zbavit.A že jsem jich vyzkoušel! Celý pozemek jsem pracně oplotil cca 30 cm pod povrchem a 5 cm nad (deska z plastu, abych neničil sekačku.... celý příspěvek >
Vlašské ořechy, 20.10.2009
Měl jsem asi 9 velkých ořešáků na zahradě (sázené kolem roku 1940), tedy všechny ve stejných podmínkách a určitě neroubované,. Každý znich měl ořechy jiné kvality, což je logické. Některé padaly samy a nemusely se loupat, jiné musely projít jakousi... celý příspěvek >
Závlaha ze sudu, 1.10.2009
Možná jsem to v diskuzi přehlédl. ale existuje hezký termín "násoska",který sem asi patří. Ale vážně. při zaléváním samospádem bych zapojil hadici do kruhu, tj připojil oba konce k sudu. Zmenšíte tím pokles tlaku (který je už tak malý) na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika