Příspěvky uživatele - 235.12

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Filtrace, čerpadlo atd, 17.9.2009
Mohu požádat o radu, pokud mám filtraci s max. průtokem 10 000l/hod (center-vortex), UV TMC lampu 36 000l/hodina, voda bude hnána na vodopád, jak silné čerpadlo byste mi doporučili, případně typ? Není čerpadlo na 10 000l/hod málo výkonné, ale zase... celý příspěvek >
Brambory - Valfi, 27.8.2009
Vyšlechtil ji Výzkumný ústav bramborářský v Havlíčkově Brodě - obraťte se na něj.
Ringle - slívy - blumy, 24.8.2009
Jsem z jihozápadních Čech. U nás se název blumy používal pro - přorovnávám - pro velké druhy švestek či pološvestek, takové velké ringle. Modré, modrofialové, ranější, na jídlo, nikoli na konzervaci. Již se moc nevyskytují, ani název. Podobný název... celý příspěvek >
Venkovní ibišek, 20.8.2009
Prosím o radu zkušenější: mladá rostlinka (odnož) ibišku se na jaře krásně ujala, sice nekvetl, ale roste. Bohužel, má světle zelené listy. Co dělám špatně? Díky moc Martina
Mravenci na zahrade, 19.8.2009
zajímalo by mě, zda tento borex neškodí nebo respektive nezahubí rostliny neboť já mám mravence všude včetně jahod, celeru, okrasných rostlin jako třeba břečťan. Konkrétně u jahod a celeru ničí nanošenou hlínou srdíčka a tím rostlinu hubí.
Co se to děje mé broskvoni?, 10.8.2009
Dobrý den, prohlédla jsem pečlivě postižené listy - žádného škůdce jsem neobjevila, akorát některé listy jsou dírkaté, jakoby ožrané. Ale žádný hmyz, ani jiná havěť, která by to způsobovala, tam nebyla. Tak nevím.  Mám ji preventivně něčím... celý příspěvek >
Křovinořez Dolmar - MS 4510, 5.8.2009
Ono to není vibrace, že by se hřídel nedalaundržet, spíše takové rozechvění při určitých otáčkách. Je možné, že u toho 3 zubého kotouče je větší setrvačnost? U 3 zubého nože je u středové díry ještě takové vybrání na co to tam je?
Napadený fikus, 3.8.2009
Dobrý den, pěstuji již mnoho let fikusy, hlavně benjaminy a nedávno se na listech spousty z nich začaly dělat bílé tečky. Je to vždy na lícu listu, po celém okraji obou stran listu - bílé tečky, suché, dají se setřít, jako kdyby tam někdo nakapal... celý příspěvek >
Hnědé fleky na meruňce, 21.7.2009
Podle mě se jedná o začátek strupovitosti. Vyskytuje se hlavně na nedostatečně vzdušných stanovištích a některé odrůdy jsou náchylnější. Ochrana spočívá v pěstování odolných odrůd na vzdušných stanovištích.
Černé tečky na plodech, 21.7.2009
Nemusí se jednat o suchou skvrnitost, ale o strupovitost. Ta se vyskytuje zejména na nevhodných stanovištích u málo vzdušných porostů a také jsou některé odrůdy náchylnější. Proti této chorobě je ochrana pěstování odolných odrůd na dostatečně... celý příspěvek >
Problém s kroucenou vrbou, 15.7.2009
Může to být mrazík, to musíte vědět vy, jestli mrzlo. Další možnost je houbová choroba. Ta napadá listy a výhony, zpravidla jedno- a dvouleté. Buď jenom zčernají a uschnou, nebo se objevuje jiná varianta, tmavé skvrny na listech a... celý příspěvek >
Rzavé skvrny na vrbě, 15.7.2009
Je to tzv. rez,  houbová choroba. Literatura doporučuje likvidovat opadané liisty (spálit) jsou dalším zdrojem infekce, pěstovat stromky méně náchylné, možná je i chemická ochrana, fungicidy Dithane nebo Novozir, případně co bude k dostání na... celý příspěvek >
Kvalita křovinořezů Dolmar - MS 4510, 13.7.2009
Dobrý den, koupil jsem křovinořez Dolmar MS 4510. Při uvedení křovinořezu do provozu jsem byl překvapen divným rachotem v motoru při určitých otáčkách. Stejně tak při určitých otáčkách začne vibrovat celá hřídel křovinořezu. Mám pocit, že to ani... celý příspěvek >
Nastavení karburátoru na Dolmar MS 4510, 10.7.2009
Dobrý den, koupil jsem křovinořez Dolmar MS 4510. Chtěl bych se zeptat jak nejlepším způsobem nastavit karburátor, protože stroj nebyl seřízen. Malý volnoběh, špatná akcelarace a maximální otáčky byly taky malé. Podle návodu se to dá nastavovat... celý příspěvek >
Cyklus Sametky, 1.7.2009
Chtěl bych reagovat na některé nesmysly, které se v této diskusi objevují. Sametky patří mezi pavoukovce přesněji tedy roztoče. Tedy jsou velmi příbuzné sviluškám, ale žijí úplně jinak a v jiném prostředí. Pokud předchozí diskutující alespoň trochu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika