Příspěvky uživatele - 207.103

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Záhon z anglických růží, 10.2.2009
Kombinace růžové a vínové je velmi hezká a máte pravdu, že žlutá nebo oranžová by se nehodila. Snadno dostupné (u Pelců v Sobotce) růžové jsou ještě, kromě už tady jmenovaných, Gertrude Jekyll, Mayflower a vzrůstnější James Galway. Zuzana V.
Záhon z anglických růží, 9.2.2009
Všechny tři jmenované odrůdy by měly dorůst do přibližně stejné výšky. Anglic. růže mají dost široké keře, takže vzdálenost mezi nimi by měla být alespoň 1 - 1,5m, možná i víc. Pokud by přece jen bylo nutné přesazení, nemusíte se bát, ale bude dobře,... celý příspěvek >
Černý rybíz - zastřižení, 3.2.2009
Myslím, že se vůbec nic nestalo, když jste rybíz na podzim neořezal. Ale rozhodně to udělejte teď na jaře. Doporučuje se prvním rokem po zasazení zkrátit výhony dost hluboko, až asi na 3 dolní pupeny. Docílíte tím větší růst kořenů a v důsledku toho... celý příspěvek >
Skupinka 4 růží?, 28.1.2009
Radko, vybrala jste si dobře, všechny jmenované odrůdy jsou krásné. Jen bych vás chtěla upozornit, že Graham Thomas je narozdíl od těch ostatních hodně vzrůstný, hravě naroste do 2 m, dokonce i víc. Měl by proto být v pozadí skupiny. Opticky to bude... celý příspěvek >
Paprika pro foliovník, 27.1.2009
Ing. Teclová doporučuje na svých stránkách vysazovat zásadně po jedné sazenici.
zasychání větviček višní, 22.1.2009
Váš problém, bohužel, důvěrně znám a válčím s ním už mnoho let. Jedná se pravděpodovně o moniliovou spálu peckovin, která se u višní objevuje ve větším rozsahu. Podle odborníků je jedinou pomocí postřik fungicidem (netroufám si zde napsat jeho... celý příspěvek >
Rosarium Uetersen, 22.1.2009
Moc děkuji, paní Lili, vaše instrukce jsou bezvadné. Uvědomila jsem si, že "údržba"  R.U. bude velice podobná, ne-li stejná, jako u Marguarite Hilling, kterou mám cca 7 let a po prvních zkušenostech s řezem jsem nakonec došla ke... celý příspěvek >
mrazuvzdornost kytek od starkla, 19.1.2009
Anthyrium - papratka, je mrazuvzdorná kapradina. Předpokládám, že i kultivar nabízený Starklem má stejné vlastnosti. Spíš bych se bála toho, v jakém stavu vám rostlina příjde. V posledních letech jsou s firmou Starkl dost špatné zkušenosti.... celý příspěvek >
Laguna, 18.1.2009
Paní Lili, zdravím Vás a prosím o radu. Na podzim jsem si koupila Rosarium Uetersen s tím, že ji chci pěstovat jako solitérní sadovku. Vaše poznámka, že zapěstování tohoto tvaru u typu růží, jako je R.U., vyžaduje speciální řez, mě... celý příspěvek >
kompost - melouny, 11.1.2009
Paní Zuzano, Váš dotaz lze ale skutečně chápat tak, že likvidovat plevel hodláte teď. Proto se zbytečně nezlobte. S pěstováním na kompostu (rajčat, okurek, cuket, dýní) mám několikaletou zkušenost. Ráda se o ni s Vámi rozdělím. Tak především je... celý příspěvek >
přezimování kaliny - viburnum tinus, 10.1.2009
Viburnum tinus mám druhým rokem. Minulou zimu jsem ji v nádobě zapustila do země ve fóliovníku a ještě zakryla bílou netkanou textilií. Přežila perfektně, dokonce celou zimu kvetla. Jenomže loňská zima byla mnohem teplejší.  Byla jsem... celý příspěvek >
zkušenosti s firmou Bakker, 15.12.2008
Musím potvrdit všechny špatné zkušenosti, o kterých tu byla zmínka. Před lety, kdy v ČR Bakker začínal a kdy ještě bylo obtížné sehnat některé atraktivní rostliny u tuzemských zahradnických firem, mělo ještě smysl si u něj objednat, přestože ceny... celý příspěvek >
Krmítko pro ptáčky, 24.10.2008
Jano, Váš nápad s petkou mě zaujal. Můžete ještě upřesnit, jak je ten otvor veliký (jaký má průměr)? Dík. Zuzana V.
Růže Romance, 14.10.2008
Pokud se jedná o sadovou růži ROMANZE (Tantau 1984), pak musím velice chválit - má sytě růžové květy krásného tvaru, příjemně voní a skoro neustále kvete. Naroste do výšky asi 1,5 m. Zuzana V. 
Aloha – Kordes’ Rose Aloha, 27.9.2008
Alohu mám také objednanou, takže osobní zkušenost zatím chybí. Ale je dobře popsaná na stránkách manželů Pelcových, nebo na www.helpmefind.com  a www.kordes-rosen.com
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika