Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 17.4.2019
U nás (Moravskotřebovsko) včera ráno minus 3,9. Meruňky čerstvě odkvetlé, zatím se nic nepozná, ale z logiky věci je nejspíš sklizeno. Broskvoně ještě některé nerozvité by mohly obstát.
Postřik proti mrazu, 15.4.2019
Nemá se kypřit ani nastýlat, neboť to brání vyzařování tepla z půdy. Nševím, jestli chytré zdroje nemyslí mladé rostliny těsně nad zemí. Nám jse spíš o kvetoucí stromy. vynecháváme rovněž zálivku, abychom poněkud snížili citlivost mladých... celý příspěvek >
Rozdíl v názosloví?, 10.4.2019
Já to vnímám tak, že přísada je to, co rostlo a vlastně se jen přesazuje (salát, kedlubny). Sadba je třeba sadba brambor nebo česneku.
Kvas z mandarinek, 10.4.2019
Dostal jsem sklenici mandarinkovice na degustaci od kamaráda, co vozí zeleninu a zpracoval nějakou várku nahnilých. Oloupal všechny, rozmačkal a dosladil. Bylo s tím dost práce. Výsledek dobrý. ale žádné přehnané aroma. Vůni mandarinky jste tam našli... celý příspěvek >
Zimni jablon s tvrdymi plody pozde dozravajicimi, 2.4.2019
Gold Bohemi a Rubín se liší jen barvou slupky. Já rozdíl v chuti ani době zrání nevidím.
Zimni jablon s tvrdymi plody pozde dozravajicimi, 2.4.2019
...rád bych se zeptal, která jabloň ze žlutoplodých u Vás nejlépe dozrává Loni se vyvedly všechny a prim zahrál Opál. V jiných letech je to asi ta Gold Bohemia. Co znamená u souseda nic moc? Jestli Vám Rubín nechutná, pak chápu, já ho mám rád.... celý příspěvek >
Investovať alebo kúpiť novú?, 27.3.2019
Pokud se kolečka navolno točí, ale na zemi nezabírají, je oprava většinou levná - spraví to nový řemínek. Je-li pojezd úplně kaput, je lepší sekačku věnovat někomu s malým pozemkem, který dosud sekl káblem. A koupit novou.
Kvalitní postřikovač, 26.3.2019
Postupem času kapacita akumulátoru pomalu slábne. Zezačátku vydržel na jedno nabití asi pět 20litrových náplní na plný výkon s teleskopickou trubkou (což odpovídá zhruba těm 2 hodinám). Letos - po 4 letech dobíjím po každé druhé náplni.
Pilatka svestkova, 20.3.2019
U švestek, stejně jako u jiného extenzivně pěstovaného ovoce ovoce, je obvyklé, že po nadúrodě přijde slabší (a naopak). Akorát - na rozdíl od jádrovin - to nepoznáme na květní násadě, ta je vždy poměrně vysoká a stromy jsou plné květů pokaždé. Je-li... celý příspěvek >
Pilatka svestkova, 20.3.2019
Ve shodě s tím, co píše Ing Komžík, postřik proti pilatce je jediný insekticid, který na zahradě používám. Na druhé straně si nejsem jistý, zda je u nás naprosto nezbytný a jestli se fenomén pilatka trochu nepřeceňuje. Kousek za mojí zahradou je... celý příspěvek >
Bluma cukrářská, 19.3.2019
Určit ze slovního popisu, že tuto odrůdu mám na zahradě, je z praktického hlediska nemožné. Ano, místních odrůd slivoní je mnoho a některé v literatuře nenajdeme. Nicméně moje zkušenosti jsou taky často opačné. Za pár desetiletí jsem získal spoustu... celý příspěvek >
Uzení masa studeným kouřem, 13.3.2019
Pak se vtírá otázka: "Má to smysl trávit poblíž udírny pět celých dní, spotřebovat nemálo dřeva, tablet či štěpky? Na kolik pak takové sušené uzené přijde - připočítáme-li cenu času, masa a topení? To Vám skutečně ten výsledek za to stojí?
Lze roubovat třešeň na švestku?, 13.3.2019
Naroubovat můžete, ale neujme se to.  Upřímně řečeno, vznášíte-li tento dotaz, mnoho zkušeností se štěpovaním patrně nemáte. Roubování třešní je náročnější než např. jabloní. Ani ne tak technikou jako termínem odběru roubů, volbou správné... celý příspěvek >
Roubování, 13.3.2019
Vždycky je dobré, aby očko naproti řezu bylo volné, jeho rašení usnadní ujmutí a urychluje hojení. Ještě důležitější je však, aby byly řezné plochy bez přístupu vzduchu a nevyschly. Proto se při vázání lýkem rány zavoskují a při vázání hermetickou... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 12.3.2019
Můžu se vás pane doktore zeptat na zkušenosti neselektovaných Myr s afinitou na meruňky, broskve, švestky jestli jste zkoušel a pozorujete nějaké rozdíly Rozdíly v myrobalánech pozorovat nemohu, protože selektované myrobalány nemám, tudíž na ně... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika