Příspěvky uživatele - Vlaďka.

Zelené hnojení, 24.9.2019
Momentálně nic volného nemám, taky až po rajčatech. Myslíte, že ho ještě můžu zkusit vyset do kelímků, a až zmrznou rajčata, tak zrýt záhon a hned sadit? Nikdy jsem zimní salát nepěstovala, nemám s tím vůbec zkušenosti. Chtěla jsem taky zarýt ten... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 24.9.2019
Možná je to hloupý dotaz, ale lze letní salát vyset (případně vysadit předpěstovaný) už brzy na jaře? Není třeba zase náchylný na ranní mrazíky?
Zelené hnojení, 24.9.2019
Jetel bych sehnala ráda, nejenom ten nachový, ale i obyčejný luční. Bohužel ho u nás nikde neprodávají a kupovat ho po internetu, kde mi vyjde poštovné víc než ten jetel, to se mi moc nechce. Tak to řeším zatím tak, že sbírám semínka z rezatých... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 24.9.2019
Ano, to jsou, ale já to koupila ve směsi - 80 % hořčice a pouze 20 % řepky. Nevím, která je na zelené hnojení lepší, která je vůči nemocem odolnější, ale praktičtější je rozhodně ta hořčice, protože má světlé semena a tak je vidět, kolik jsem toho na... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 24.9.2019
Jahody mám nyní pouze Karmen. Kdysi jsem měla ještě Ostaru a Senga Senganu, ale Ostara mi nechtěla odnožovat a Sengana nějak zašla, když nebylo na zahradu tolik času a jahody jsem zanedbávala. Přežila jenom ta Karmen a protože nám stejně chutnala... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 24.9.2019
A nějaká odrůda jarního hlávkového, co je odolný proti vybíhání do květu, není? Já mám ten hlávkový přece jenom nejraději.
Zelené hnojení, 24.9.2019
Moc děkuji za rady. Zelené hnojení tedy zareju až koncem roku, semena myslím nehrozí, řepka kvete až na jaře a hořčice předpokládám také. Ohledně listí v kompostu, chápu to tedy správně, že listí z třešně, lípy nebo katalpy můžu přidávat do... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 24.9.2019
Nadmořská výška je 330m (ve městě). Na začátku po dotazu, zda má cenu ještě něco vyset, tak psal Petr z H, že to ještě smysl má. Druh zeleného hnojení mi nikdo moc neporadil (kromě přebytku semen, ale ty já nemám), hořčice s trochou řepky (20... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 23.9.2019
Tak jsem včera vysela tu hořčici. Jenom pořád nevím, kdy je nejpozdější termín na zarytí, aby to do května zetlelo? Stačí až před příchodem prvních větších mrazů, třeba až koncem prosince, nebo to musím zarýt dřív? Jinak jsem našla solidní... celý příspěvek >
Založení jahodového záhonu, 19.9.2019
Koukám, že nikdo neodpověděl, tak aspoň moje zkušenost. Pro děti jsou velmi dobré jahody Karmen. Jsou velké, sladké a šťavnaté, jedinou nevýhodu mají, že se po otrhání musí brzy sníst, nevydrží skladování. Dětem ale budou určitě chutnat. Na... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 19.9.2019
No jo, chápu, že když máte velkou zahradu, že to tolik neřešíte, já se z mé malé pokouším vytěžit co nejvíc. Jinak děkuji za odkaz.
Zelené hnojení, 19.9.2019
No já přidávám listí (suché) do kompostu právě k zelenému, myslíte že je to špatně a má se to raději míchat z hlínou? Mám v úmyslu ještě vyset hořčici s řepkou na záhon po jahodách, škoda že jsem nezjistila dřív, že by to bylo užitečné, záhon už... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 19.9.2019
Sazenice jahody mi prokoření kelímek zhruba za 4-6 týdnů a má zhruba 4 listy, tak snad je to úměrné, před výsadbou žádné listy neodstraňuji. Při výsadbě sazenici dodám živiny v substrátu smíchaným s kompostem, do kterého jahody vysazuji. Po vysazení... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 19.9.2019
Nepodpoří zakořenění spíš draslík? Jinak ten ledek v srpnu dáváte jenom na nové sazenice, nebo i na stávající výsadbu? O který jde web? třeba bych se taky ještě něco přiučila. :-) Zatím jsem srovnávací zkoušky nedělala, ale můžu je udělat. Co... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 19.9.2019
Myslíte, že hotový kompost žížaly nepřiláká? No ale uznávám, že teprve tlející je asi přiláká víc. O lípách v okolí nevím, zkusím zapátrat. To s tou sekačkou vím, ale to nejde udělat na záhoně, to bych si posekala jahody. Jinde by to asi šlo. Ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika