Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak vyhlíží úroda 2013, 20.10.2013
Já jsem dnes sklidil poslední plody Starkresy, Sir Prize, dotrhal téměř všechny plody Sirius. Zbývá už jen ten Shalimar a asi polovina plodů Goldstar- ten se opravdu letos nechce vybarvovat.
Kdy a čím hnojit, 20.10.2013
Ještě pro Petera. Opravuji a doplňuji svůj příspěhek z 18.10. ohledně Vašeho půdního rozboru. Všechna čísla totiž už v hlavě nemám. Na středně těžké půdě a předpokládám, že půdní rekce je neutrální až alkalická (je vysoký obsah Ca), je pro... celý příspěvek >
Kdy a čím hnojit, 18.10.2013
Mám pouze zkušenost se zálivkou síranem železnatým, tedy zelenou skalicí. Mně se ta zálivka u broskvoně osvědčila + postřik na list. Síran draselný se špatně rozpouští, čili případný efekt by se projevil za dlouho. Síran amonný je fyziologicky... celý příspěvek >
Kdy a čím hnojit, 18.10.2013
Pane Rosťo, Poruchy v příjmu Fe u broskvoní mohou mít vícero příčin. Nejčastěji jsou zmiňovány nadměrný obsah fosforu a vápníku v půdě. Čili tím dodáním většího množství P byste případnou poruchu ještě zhoršil. Ale chlorozu mohou vyvolat i další... celý příspěvek >
Delor, 18.10.2013
Petře, obrázek letošního Deloru je ve vlákně " Jak vyhlíží úroda 2013 ".  Loňský obrázek by měl být ve vlákně " Co právě sklízíte "
Heliodor, 18.10.2013
Tomu zdrobňování lze zabránit řezem a výživou. U 12 letého Goldstaru jsem ještě drobné plody neměl a poslední roky sklízím z vřetene okolo 30kg, někdy i dost přes 30. Ani u Topazu jsem nemíval nějak drobné plody, až na loňský rok, kdy začal... celý příspěvek >
Kdy a čím hnojit, 18.10.2013
Pro Petera. Pro správné posouzení výledků chybí 2 důležité údaje.  Především pH a jestli se jedná o půdu lehkou, střední či těžkou. To je třeba pro zhodnocení obsahu jednotlivých živin a příp. potřeby vápnění. Předběžně mohu říci, že máte... celý příspěvek >
Otava a Rosana, 17.10.2013
Otavu letos musím také jenom chválit. Poslední plody, ty více zastíněné, jsem sklidil v pondělí, protože začaly padat.
Kdy a čím hnojit, 17.10.2013
Ano, ten půdní rozbor je dobrá věc, ale pro zahrádkáře se nevyplatí. Když jsem před 7 lety končil aktivní službu, stál rozbor jednoho vzorku (dle Melich II a KVK)  500 Kč bez DPH. Dnes už se výluhy dělají dle Melich III, možná už Mellich IV a... celý příspěvek >
Delor, 17.10.2013
Ještě bych k Deloru připomněl, že zdaleka není napadán tolik škůdci jako Rubín. Mám ta vřetena vedle sebe, a tak ten rozdíl je pěkně vidět. A Delor se také lépe tvaruje, na vřeteno bez problémů.
Heliodor, 17.10.2013
Heliodor jsem vysadil před 6 lety u zetě a zatím spokojenost, o negativech nevím. Takto hezky se mi letos vybarvila většina plodů Siriuse. Jenom Goldstar se mi letos nevybarvuje, Asi jsem to loni na podzim přehnal s hnojením. Protože každoročně... celý příspěvek >
Kdy a čím hnojit, 16.10.2013
K tomu N. Jeho vyplavování do spodních vod závisí na celé řadě faktorů. Tak např. velice záleží na druhu půdy a především na obsahu humusu v ní.  Humus váže N v půdě. Také záleží v jaké formě je N dodán a samozřejmě, na jeho množství. V... celý příspěvek >
Jak vyhlíží úroda 2013, 16.10.2013
Ano, také počasí v letošním říjnu vybarvování přeje. U nás v minulém týdnu teploty v noci u nuly, na trávě šedivák a přes den sluníčko. A tak se líčka na nás usmívají.
Kdy a čím hnojit, 16.10.2013
Hnojení cereritem v pozdním podzimu není žádná blbost. To může říci někdo, kdo nemá příliš povědomí o chování iontů jednotlivých živin v půdě. Navíc, když se cererit nebo NPK v listopadu zapraví do půdy, stává se někdy, že ho tam ještě v březnu... celý příspěvek >
Kdy a čím hnojit, 15.10.2013
Pokud ten cererit není Zahrádkář (jeho složení bylo konzultováno se Zahrádkářským svazem) ale je to cererit z Agra CS (pro ovocné stromy ne zrovna vhodný poměr živin), je lepší použít Yara Mila complex (hydrokomplex) od norského výrobce Yara. Má... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika