Příspěvky uživatele - 70.254

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Půdokryvné jehličňany, 26.12.2006
Zkuste např. plazivé jalovce.
Rododendron, 26.12.2006
Samozřejmě je vytvarovat můžete, ale řežte spíše jen větve, které kazí celkový tvar dřeviny, rododendrony nesnášejí silnější řez, protože špatně obrážejí. Přihnojujte hnojivem pro rododendrony.
okrasne stromky, 26.12.2006
Nespecifikoval(a) jste o jaký druh se konkrétně jedná, zdali je to smrk, thuje, tis - z těchto tří snáší radikální řez nejlépe tis. Ostatní stromky by to nepřežily.
zkušenosti s firmou Bakker, 24.12.2006
Zkušenosti s firmou Bakker má asi tak málo lidí proto, že je nekřesťansky drahý, v lecčem dražší než Starkl. Je mnoho podstatně levnějších firem, které Vám zašlou co potřebujete, bude to jistě i v lepší kvalitě a za menší peníze.
pyracantha coccinea- živý plot, 22.12.2006
Dobrý den, Pyracantha coccinea (Hlohyně ohnivá) je široce rozložitý až 5 m vysoký keř. Je to velice dekorativní keř, který zdobí nejen listy, ale především plody (malvice) jenž mohou být v závislosti na odrůdě červené, oranžové nebo žluté. Hlohyně... celý příspěvek >
V jakém ročním období stříhat thůje?, 22.12.2006
Dobrý den, cypřišek (Chamaecyparis) lze sestřihnout obdobně jako u thují. Nejlépe, pokud budete kopírovat jeho kulovitý tvar, neobírejte ho až na holé větve. Můžete ho zakrátit cca o třetinu.
Althanova renklóda, 21.12.2006
A nemůže to být nakonec jiná odrůda? Mě se již taky stalo, že jsem zakoupil jednu odrůdu slivoně a pak se ukázalo,  že to byla úplně jiná než která byla uvedená na jmenovce...  jeden můj známý je sadař a dokáže od sebe dobře rozeznat... celý příspěvek >
Kříženec broskvoňmandloň, 21.12.2006
Podnože pro broskvoně a meruňky BM-VA-1 je kříženec broskvoňového semenáče x mandloně Sultan. Pochází z křížení z SŠ Valtice a je vhodná do vápenitých půd. Semenáčky jsou nevyrovnané a výpěstky na těchto podnožích mají rovněž různý... celý příspěvek >
Jabloně odolné proti nemocem, 21.12.2006 Obsahuje fotku
Použít můžete např. Florina, Rubín, Melrose, Selena, Angold, Rosana, Topaz....
Poradťe - řez jabloně, 21.12.2006
Soudě podle obrázku, lze tento strom bez problémů zkrátit, ale metr nad zemí se mi zdá příliš radikální řez. Pokud chcete zachovat výšku stromu podle naznačené čáry, je potřeba strom seříznout ještě hlouběji (cca o 0,5 - 1 m) než je naznačená čára,... celý příspěvek >
Živý plot z modřínu opadavého, 19.12.2006 Obsahuje fotku
Možné by to bylo, je to sice trochu "netradiční" dřevina na živý plot, ale vzhledem k tomu, že jde vypěstovat živý plot z borovic, smrku, nevidím důvod proč by to nešlo z modřínu. Doporučoval bych v tomto případě zakoupit kontejnerovanou... celý příspěvek >
Thuje a mulčovací kůra, 19.12.2006 Obsahuje fotku
Bezpodmínečně nutné to není, ale doporučoval bych to vzhledem k ochraně kořenového systému rostlin.
kdy mám sázet jehličnany?, 18.12.2006
Vzhledem k tomu, že se jedná jistě o kontejnerovanou sadbu, lze je sázet celoročně (když není zmrzlá půda).
Zasypání kmínku, 18.12.2006
Myslím si, že by navýšení 20 cm nemělo vadit, ale u mělkokořenících dřevin (břízy, smrky) by to mohlo působit možná potíže. Já řešil stejný problém (jednalo se o břízy a smrky cca 10 let staré) a bez problémů to přestály.
Vhodný strom k odhlučnění, 18.12.2006 Obsahuje fotku
Zkuste tis nebo jalovec.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika