Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bordeauxská jícha, 18.2.2024
Oprašovat Bordeauxskou jíchu (síran měďnatý + hašené vápno) je možná cesta do zahrádkářského pravěku, ovšem před časem jsem měl možnost vidět u ovocnáře takto ošetřené broskvoně proti kadeřavosti. Více než ochrana proti kadeřavosti mě zajímalo něco... celý příspěvek >
Počasí 2024, 17.2.2024
Nechci to zakřiknout, protože nevím, jak bude v březnu, ale prozatím to vypadá, že pravdu měla Dagmar Honsová, která předpovídala mírnou a teplou zimu, nikoliv ti, co tvrdili, že bude nejstudenější zima za desítky let a že tomu nasvědčuje chování... celý příspěvek >
Počasí 2024, 17.2.2024
Jak už jsem psal jinde, tak dosavadní průběh února je údajně nejteplejší za 100 let. Minulý rok, pokud si vzpomínám, mrzlo a sněžilo. Takže když únor není bílý, pole nám nesílí, pane SPCH? Ovšem i přes současné hice, máme prakticky po vláhovém... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 16.2.2024 Obsahuje fotku
Jak jste na tom, pane Waltere? Přikládám fotky plodů Melrose s optimální chutí i konzistenci dužniny a Evelíny (z roubu), které jsou tužší, ale pro mě překvapivě dobré. Stejně tak dobré jsou i Pink Lady, které jsou ovšem uvnitř sušší. Existují... celý příspěvek >
Počasí 2024, 16.2.2024 Obsahuje fotku
Jaro se letos hlásí o slovo už v půlce února. 
Kadeřavost broskvoně 2024, 15.2.2024
Nevím, kam se dívá "Žeronýmo", ale u Championu 50WG je tento údaj broskvoň kadeřavost listů broskvoně 0,2-0,4 % (20-40 g/10 l vody) při nalévání pupenů, nejpozději na počátku rašení; max. 2x /rok, po 14 dnech
Kadeřavost broskvoně 2024, 15.2.2024
Pan von Walter by vám nejspíš sdělil, že k žádnému podcenění nedošlo, naopak, že je dost času, což je proti všem pravidlům. Výsledky má ale pan Walter velice uspokojivé. U meruněk jste nic neprošvihnul, proti monilióze se ošetřuje poprvé na počátku... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 15.2.2024
S tím, co napsal "Žeronýmo" KUKY určitě souhlasit nebude, protože není příznivcem vyšších než povolených koncentrací. Osobně se mi zamořovat okolí ještě vyššími dávkami mědi taky moc nechce. I tak jeden postřik 40 mg na 10 litrů na podzim a dvakrát... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 14.2.2024
Není se čemu divit, když dosavadní průběh února je údajně nejteplejší za 100 let. Meruňky tady nedivočí, prozatím kvetou jen sněženky a žluté talovíny.
Kadeřavost broskvoně 2024, 13.2.2024
Ano, monilióza se řeší až v době květu, kdy proniká přes květy do dřeva. Použitelné jsou fungicidy např. Signum, Belanty, Prolectus. Nejvíce náchylné jsou meruňky a višně. Na broskvoních je problematická kadeřavost, tady u mě nejvíce odumírání pupenů... celý příspěvek >
Burbank July Elberta - královna jižních zemí, 12.2.2024
Zkuste Klivii BA. Napsáno mají u B.J.E "na dotaz". Ovšem mají u ní objednávky 0, tak nevím, jestli uspějete.
Kadeřavost broskvoně 2024, 12.2.2024
Ať už bude postřiků sebevíc, vždycky se něco objeví. První postřik byl 6.2.
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 12.2.2024
Disponujete Rozelou, pane Waltere? U mě je stále dobrá. Sice už měkčí, ale šťavnatá, sladká "rubímovka". Evelíny z roubu nakonec špatné nejsou, dužnina stále poněkud tuhá, ale zdá se aromatičtější. Zvonkové po takových odrůdách nelze hned jíst,... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 11.2.2024
Je zajímavé, pane Waltere, že i když máte pro Melrose pravděpodobně mnohem lepší stanoviště než já tady, navíc jsem do všech kolmých větví na vrcholu narouboval další Meteor, Admirál a Anderu, a zdálo se, že nezůstalo na počet plodů dostatečné... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 10.2.2024
Velká škoda. U mě bez sazovitosti, v žádném případě fádní, mírně nasládle aromatická chuť. Přitom bez ideálního oslunění. Pro mě osobně velké překvapení. Soused také nedá na Melrose dopustit. Horší je na tom Gloster, ale věřím ve zlepšení. Zima... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika