Příspěvky uživatele - 91.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Streptokoky v jogurtu, 15.12.2019 Obsahuje fotku
Je po sezóně. Už se nedá skoro nic vypěstovat. Takže je více času na pěstování mikrobiálních produktů. Ať už je to kompost, naložené zelí, víno, kvas nebo snad i jogurt. Momentálně nemám kulturu, kterou jsem v minulosti často používal. Ale všiml jsem... celý příspěvek >
Opatření v sadu proti suchu, 15.12.2019
Myslím, že středně těžká zemina s určitým obsahem jílovitých částic zadržuje vodu skoro stejně dobře jako mulč nebo možná i hydrogel. V zimě skutečně může pršet/sněžit méně než v létě. Alespoň to píšou statistiky. Ale ten letní odpar je mnohonásobně... celý příspěvek >
Chilli paričky v zimě, 14.12.2019 Obsahuje fotku
Jak jste dopadl s papričkami v interiéru? Ty moje jsou v pořádku, ale bez chemie se to neobešlo. Nemají takové nároky na světlo jako třeba rajčata a mohly by úspěšně přezimovat. Venku jsou samozřejmě všude všechny papriky už po smrti.
Pěstování rajčat v interiéru - třetí sezóna, 14.12.2019 Obsahuje fotku
 Mně se taky smůla mi lepí na paty. Mušky z nepromrzlého substrátu jsem nedokázal pochytat. Jsou tak jemné, že je plácnutí rukou odvane, i když je ruka namočená. V zahrádkářské prodejně jsem vysvětlil prodavačce, že nutně potřebuji žluté lepové... celý příspěvek >
Mandloň, 14.12.2019
U této částečně samosprašné mandloně závisí údajně výsledek hodně na počasí v době květu. Déšť plodnost snižuje. Všechny mandloně mají rády cizí opylovač.
Zmrzlá réva v září, 13.12.2019 Obsahuje fotku
Snad vám ta réva skutečně obrazila a třeba už i zaplodila. Já jsem mladou sazenici zazimoval pro jistotu pod zemí. Vydrží tak prý v zimě i -30ºC a když se vykope až v dubnu vydrží nenarašená až do května. Někteří vinaři zakopávají (v S.... celý příspěvek >
Dají se jíst slimáci?, 13.12.2019
Ten rozdíl je podobný jako mezi zajícem a kocourem. Četl jsem od lidí, kteří po pozření slimáka (slug ne snail-šnek) onemocněli, a od jejich lékařů, že se to příliš nedoporučuje. Samozřejmě, že bezpečná sterilizace teplem riziko sníží. Ale o kravském... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčín pre rok 2020, 12.12.2019 Obsahuje fotku
Na okraji Třebíče směrem na Kožichovice. Ve srovnání se Španělskem je to však jen plivátko. Srovnávám to spíše se svou zahradou.
Rýchlenie rajčín pre rok 2020, 12.12.2019
Ano, špatně se to však přepočítává. Hrají tady protichůdnou roli místní dotace, daně a slevy na noční proud. Napadlo vás někdy nabít akumulátor nočním proudem a od 5:00 ho vysvítit LED světlem? Na jihu Španělska je dnes o 2 hodiny delší den než v... celý příspěvek >
Rýchlenie rajčín pre rok 2020, 12.12.2019
Já tedy rajčata v listopadu nevysévám. Ale praktický význam pěstování rajčat v zimě je samozřejmě dřívější sklizeň. Nepočítám zábavu, absenci chemie a léčení trudnomyslnosti při dlouhých zimních nocích. Nedávno jsem zahlédl ve svém bydlišti na... celý příspěvek >
Řízkování po zimním střihu, 12.12.2019 Obsahuje fotku
Jenom na vysvětlení: tyto řízky byly odlistěny 22.9. Pak byly po tmě v ledničce a po cca 10 dnech zasazeny do písku. O měsíc později jsem odebral a odlistil další řízky jiné odrůdy. Až do mrazů byly v chladu a venku na plném světle a krásně narašily.... celý příspěvek >
Pěstování ženšenu, 11.12.2019
Použijte odpočatou humózní propustnou zeminu. Pokud není dostatečně humózní a propustná, přidejte rozložený kompost a písek. Kompost sníží pH pod 7, což bude dobře. Pokud jde o opravdický ženšen (ne pětilistý) asi by se měl pěstovat venku a v šeru... celý příspěvek >
Očkování/čipování - vylomená očka, 10.12.2019
a některá ani po jarním zastřižení nad čipem bohužel neprorašila... Původní informace vypadala poněkud jinak než ta poslední. Takže jarní zastřižení nad čipem se tedy nekonalo a vyrašení nebylo možné.
Řízkování po zimním střihu, 10.12.2019 Obsahuje fotku
Kromě venku zapíchnutých meruzalek, rybízů apod. jsem letos zase nařezal i řízky dvou odrůd komule. Zimní řízky této rostliny však za mrazu nezakoření. Proto jsem je před prvými mrazy přesunul do garáže. V zimě tam bude 5-8ºC. Zdá se, že se... celý příspěvek >
Očkování/čipování - vylomená očka, 10.12.2019
Pan Vysloužil to říká správně. Nějaký spící pupen se může probudit, pokud tam je. Podívejte se lupou kolem vylomeného pupenu. Na přiložených fotkách se to nepozná. Někdy je spící pupen velmi malý a někdy není vidět ani lupou.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika