Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Heliodor, 14.11.2013
No, mě by třeba zajímalo, jak ve Střížovicích přišli na název Shalimar. Když křížení je podobné s jejich předchozími " hvězdnými " odrůdami.  Školkařská produkce této odrůdy jde hlavně do Německa a dále, možná proto ten název. Protože němčina... celý příspěvek >
Topaz, 13.11.2013
Stále se zde, někdy už nudně, připomíná prolomení rezistence vůči strupovitosti u některých odrůd novými kmeny této houby. Jejich rezistence byla postavena pouze na genu Vf. Ale šlechtění už je přeci dál a vznikající nové odrůdy už nemají... celý příspěvek >
Topaz, 12.11.2013
Pokud jde o prodej v Česku vyšlechtěných odrůd v zahraničí, je to také o marketingu. Firma, která je tam se souhlasem vlastníka příslušné odrůdy prodává, je často, z obchodních důvodů, nabízí pod jiným, lépe prodejným názvem. Reklama tam hraje ještě... celý příspěvek >
Podzimní postřik jabloní močovinou - trávník, 5.11.2013
Močovinu používám výhradně ke kompostování shrabaného listí. Po každé vrstvě lehce pocukruju a v případě suchého listí i trochu pokropím. Významně se urychlí rozpad organické hmoty, omezí se šíření plísní a v příštím podzimu je už kompost k použití.... celý příspěvek >
Podzimní přihnojení, 5.11.2013
Kompostem je rozhodně lepší hnojit v pozdním podzimu (není už nutné ho zapravovat), než hnojit kompostem na jaře - to by muselo být opravdu brzo. V následujícím vegetačním období už strom ty živiny lépe využije. Únik živin při pozdním podzimním... celý příspěvek >
Red Prince / Red Jonaprince, 4.11.2013
Jonaprince mi vydrží bez problémů do března. Sám tuto mutaci nepěstuji, plody mám od velkopěstitele. Jonagored z mé zahrady je do března také v pohodě.
Top taste medzi orechom?, 31.10.2013
Není.
Top taste medzi orechom?, 25.10.2013
Bude to dobrý.
Topaz, 24.10.2013
Můj první Topaz - zákrsek na M1 odešel za 3 roky. Totéž další zákrsek na MM106.  Štíhlé vřeteno na éčku vydrželo sotva 8 let, s kvalitou plodů na něm jsem byl spokojený.
Melrose, 23.10.2013
Plody Gloster jsem kdysi míval vzhledově jako opravdu výstavní kousky, Melroze vždy převyšující. Ovšem dužnina Melroze chutí po většinu let Gloster výrazně převyšovala. Slupka Melroze mi však vadí.
Sviluška - neviditelná pohroma, 22.10.2013
Kuky, Stomp byste ještě nedávno možná získal v Správčicích. Pan Drahokoupil občas se smiloval a malým pěstitelům některé nedostupné přípravky rozlil a odprodal, bohužel, už ale zemřel. Kdo tam nyní pracuje nevím. Stomp je vynikající na jednoleté... celý příspěvek >
Sviluška - neviditelná pohroma, 21.10.2013
Ještě, díky za odkaz na ten slovenský shop. Prošel jsem si ho a z pesticidů tam je řada přípravků, u kterých není šance je v malém balení v ČR koupit. Já si vždy nějak poradím, ale co chudáci menší a střední pěstitelé ovoce, zeleniny a dalších... celý příspěvek >
Sviluška - neviditelná pohroma, 21.10.2013
Signum je vysoce účinný fungicid, ale bude asi drahý. Do jahod se asi vyplatí, ale moniliozu višní a meruněk lze asi řešit levněji. Lze ho však využít i proti hnědnutí listů meruňky, rzi švestkové a Blumeriella jaapii u třešní. Kuky, ten Stomp si... celý příspěvek >
Sviluška - neviditelná pohroma, 21.10.2013
Pane J.R. Zkušenosti s novým akaricidem Floramite nemám. Loni došlo v Chemtuře k personálním změnám, a tak už osobně neznám ani jejich zástupce pro naši oblast. Chemtura je v ČR nástupkyní bývalé firmy Uni Royal. V jejich katalogu pro letošní rok... celý příspěvek >
Heliodor, 21.10.2013
Nějak se zde ujal termín hvězdné odrůdy. Řekl bych, že nejtvrdší dužninu z nich má Opál.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika