Jak pestovat pokojovy bananovnik a co chce



david.figs - (17) - 50.44 (?)
9.11.2008 16:22

Zdravím,

cca půlmetrový banánovník mi udělal dvě odnože, a potom odumřel.

Nevím proč, některé odrůdy mi jdou a některé zcela odejdou.

Odnože banánovníku
Odnože banánovníku
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 200.194 (?), 27.5.2008 17:37

Prosím, co mám dělat?

Banánovník nám doma roste -lístek za lísstkem, neschne, nehnědne ale lístky se strašně kroutí směrem dolů a do spirály - Nevíte někdo kde je chyba???

Díky´...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.90 (?), 1.7.2008 13:53
tohle obvykle ma na svedomi nejaky skudce nebo choroba. Podivejte se poradne do hliny, jestli tam neco neleze.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.2 (?), 24.7.2008 17:28

Dostala jsem banánovník od tchýně, byl to asi tak 2 měsíce uchycený oddenek, přenesla jsem ho do nového bytu a do druhého dne mi znědl nebo možná spíš zčernal jeden z listů. Je ještě nějaká šance že se vzpamatuje a můžu mu nějak pomoct?

Děkuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.212 (?), 6.8.2008 17:54

Dobrý deň, mame bananovnik asi 2 roky. 1 rok bol v kvetinači ako sme ho kúpili. Asi pred 3 mesiacmi sme ho presadili do veĺkeho kvetináča. A on zacal dávať obrovské listy cca. 1,5m. Lenze kazde 2 týždne mu narastie nový list. Ked to bude takto pokracovať tak sa už určite nezmesti do domu. Teraz je leto a prijemne teplo, prospelo by mu keby sme ho dali von??? Lenze sa bojim aby nedostal šok (deň/noc) pretože teploty v noci a cez den sa dosť líšia. Ja bananovnik nehnojim ani nerosím, iba dbám na to aby mal v miske stále vodu. Je šanca, že bude mať aj banány??? Mne sa raz podarilo vypestovať ananásovnik, ktorý som dal na jar von, žačal sa mu uprostred tvoriť cerveny kvet, z ktorého bol na konci leta zrelý ananás. Je šanca, že ked dam bananovnik von bude mať podobný osud ako ananasovnik alebo mu skôr tým ublížim??? Ďakujem za všetky rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.75 (?), 21.9.2008 13:54
ja by som sa chcela opitat že preco mam na listkach take cervene skrvny ci to vadi alebo nije
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
david.figs - (17) - 50.44 (?), 9.11.2008 16:22

Zdravím,

cca půlmetrový banánovník mi udělal dvě odnože, a potom odumřel.

Nevím proč, některé odrůdy mi jdou a některé zcela odejdou.

Odnože banánovníku
Odnože banánovníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.216 (?), 25.6.2009 8:19

na jednej stranke som nasiel, ze bananovniku nevadi priame slnko, casto zalievat atd. ale vy tu pisete, ze nie priame slnko a raz za tyzden polievat, tak ako to je? prvy-krat mam bananovnik, dostal som ho ako darcek a preto sa o neho snazim starat ako len viem. prosim poradte teda ktorej rady sa drzat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.75 (?), 25.6.2009 11:59

Dobrý den, máme banánovník umístěný na chodbě rodinného domku, je to v 1. poschodí asi metr od balkonových dveří na terasu, na východní straně. Je už potomkem banánovníku, který jsme koupili na výstavě v Litoměřicích a byl vysoký asi 40 cm. Asi za tři roky dorostl do výšky 150 cm, vykvetl žlutými kvítky a po odkvětu měl celý trs malých banánků, protože byl trs opravdu velký, tak jsem nechala pouze čtyři kusy, které dozrály, bylo to za dost dlouhou dobu, po dozrání měly hezkou žlutou barvu a velmi dobrou chuť, ale byly malé asi tak 8 cm. Potom odplozený banánovník uschl, ale ještě předtím vyrostly v květnáči dvě malé rostlinky, jedna zašla a ta druhá je náš současný banánovník, teď je vysoký si 1 m, ještě nemá nasazeno na květ, ale už v kvěnináči rostou dva malé banánovníky, u této rostiliny je to takový kolotoč, stará rostlina odumírá a z kořenu vyrostou nové rostlinky, co se týče péče, banánovník nerosím, jen dbám, aby měl v podmisce pořád vodu, několikrát za rok ho přihnojím Kristalonem,   když mu uschne některý spodní list, tak ho normálně odříznu. byla bych ráda kdyby vám moje povídání pomohlo v pěstování banánovníku, myslím, že to není složité. Zdraví Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 25.6.2009 12:38

Pokud chcete aby váš banánovník měl dobotou péči, tak povídání paní Jarky ve směs moudré. Dlouhodobým pozorování našla způsob jak dobře vypěstovat banánovník. Což já oceňuji! Pokud paní Jarka chce vědět co má zřejmně za odrůdu, typoval bych to na Musa dwarf cavendish, blíže to určit je obtížné, protože existuje strašně kultivarů.

Banánovníci milují sluníčko! To jsem já nevydukoval, ale aby banánovníkům dobře dozrály plody (barva, částečně velikost) je důležité sluníčko. Pěstuju nesčetně banánovníků a mám spousty odrůd, každý je jinak náročný ale všechny potřebují sluneční záření.

Pokud banánovník začne odnožovat, tak se jedná buď o přirozený způsob odnožování (banánovník dokáže udělal i 10 ploduschopných odnoží), nebo o záchraný manévr když pozná že se sním něco děje. Zrovna nedávno mi můj Cavendich napadly ve velkém svilušky a on zareagoval tak, že udělal 8 odnožní.

Odřezáváním listům se zabraňuje případnému šíření chorob, takže dobře děláte. Akorád je lepší ránu něčím zacelit, já používám kořenový stimulátor, drcené dřevené uhlí nebo popel.

Ještě dodám že pro lepší násadu a vývoj plodů je lepší banánovník nechat přes zimu odpočinout, teploty kolem 10 stupňů jsou ideální. Někde na světlé místě.

Pokud paní Jarko chcete určit druh, vložte fotku detailu celé rostliny a listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 25.6.2009 18:46

Mě přijde, že ten článek po mě někdo musel přepsat a schválně tam nasekal chyby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika