Čínské zelí



Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 196.222 (?)
22.5.2019 17:54

Opakovaně jsem zkoušela nasít Pekingské zelí z téhož sáčku, ale mám stejnou zkušenost jako tazatel. Nikdy mi nenarostlo to jemné klasické. Vždy jen ostnatý \"plevel\". Podle pokynů na sáčku jsem sela koncem léta. Do zimy udělalo jen přízemní růžici listů. Přezimovalo a od jara znovu roste. Listy má rozložité a řapík dole plný ostrých trnů. Menší trny jsou i shora na listech. 

Zkusila jsem ochutnat část listu, byl hrozně hořký.

ve skleníku žene nahoru
ve skleníku žene nahoru
v zahrádce
v zahrádce
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 240.22 (?), 6.12.2009 10:09, zobrazeno: 11742x

Mám dotaz na pěstování čínského zelí

jsme docela zahrádkář samouk a lecos se mi vypěstovat daří, ale nechápu jak se pěstuje čínské (pegingské)  zelí, když ho koupím v obchodě, je nádherně jemné, hladké, když ho vypěstuji, má po listech hrubé ostré trny, záhyby, spíš mi připadá struhalo, ani jsem se ho nikdy nepokoušel jíst, má se nějak stínit proti slunci, nebo úplně přikrýt nebo je to počasím, teplotami?? Co s tím mohu udělat?? nechápu.. Nevíte někdo kde je problém??

Díky za info..

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.190 (?), 16.12.2009 8:03

Zkuste zasadit jiný druh Pekingského zelí, podle mých letmých zkušeností jsou u nás nejméně 4 druhy.A těch "záhybů a struhadla" se také nebojte. Nakrájíte na jemno, uděláte vhodnou zálivku, a větší salátovou pochoutku neznám. Zkuste si otevřít zde vlákno "pekingské zelí".Včera jsme zkonzumovali poslední hlávku pekingského zelí, jako vždy výtečná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 196.222 (?), 22.5.2019 17:54

Opakovaně jsem zkoušela nasít Pekingské zelí z téhož sáčku, ale mám stejnou zkušenost jako tazatel. Nikdy mi nenarostlo to jemné klasické. Vždy jen ostnatý "plevel". Podle pokynů na sáčku jsem sela koncem léta. Do zimy udělalo jen přízemní růžici listů. Přezimovalo a od jara znovu roste. Listy má rozložité a řapík dole plný ostrých trnů. Menší trny jsou i shora na listech. 

Zkusila jsem ochutnat část listu, byl hrozně hořký.

ve skleníku žene nahoru
ve skleníku žene nahoru
v zahrádce
v zahrádce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 22.5.2019 18:36

kde může být problém? Přirozeně na konci léta už se razantně zkracuje den a v případě zmeškání vhodné doby výsevu už zelí prostě nedoroste do konzumního stavu. Zkuste to, prosím, ještě jednou letos. Výsev mezi 10-15 červencem, do měsíce musí být vysazená sadba. Hodně zalévat, přihnojovat. Kupte si pekingské zelí hybrid, to není ostnatá rostlina, já pěstuji už několik let takhle Parkin F1, do října se utvoří hlávky vhodné pro sklizeň, vydrží i mírné mínusové teploty.  Pár fotek jsem dal do vlákna Pekingské zelí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 22.5.2019 18:54

Domnívám se, že Štětka soukenická paní Marii Kláře doroste. A nemusí ani hodně zalévat, přihnojovat. Je dobrá na boreliózu? JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 22.5.2019 19:36

Ze skleníku bych to vyhodil, na záhoně to může nechat dorůst a bude mít do vazby na podzim. Tipuju, že ten bodlák nebyl v pytlíku. Co bylo v pytlíku, nevyklíčilo a tohle tam nějak zapadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 8.7.2010 2:17

Jsou dva termíny výsevu a rozdíly v semenech. Březen a červenec. Já mám z jarního výsevu zelí křehké a šťavnaté.  Dobře pohnojit a vydatně zalévat. Zelí pěstuji na plném slunci. Pokud jste k jarní výsadbě použil semena určená na léto, tak to zelí nemá rádo horko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika