Meruňky Pincot a Kioto



Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?)
12.4.2017 14:26

Po deseti letech mi loni meruňka Pinkcot odešla na monilii. Za tu dobu jsem se plodů dočkala čtyřikrát, z toho 2x pár kousků na ochutnání, jedna větší úroda i na zavaření a pak 2015 se pod plody lámaly větve - značně přeplodila. Příští jaro vůbec nevykvetla, podcrenila jsem tudíž každoroční postřik proti monilii. Konce léta už se nedožila..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 13.2.2012 18:59

Teď už v klidu zase tak nejsem, o víkendu bylo u nás -23°C po oba dny ráno, což je na prd. Uvidíme. Připojuji ochutnávku Pincotu z loňské sezóny.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.50 (?), 13.2.2012 19:24

Stříkáte něčím? Jestli ano, tak napište prosím čím a kdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 13.2.2012 20:04

Pouze proti monilii v době květu. A čím? No přece tím, co mi doporučí v zahradnictví smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.50 (?), 14.2.2012 8:46

Zdravím Martine.Vaše Pincotka vypadá opravdu dobře.Jak o ni pečujete, mám na mysli hnojení, provzdušňování kořenů atd.Nebo to necháváte osudu.Jsem z vyšší polohy a zřejmě budu muset mím novím meruňkám trochu pomáhat. Proto z vás tahám informace, a taky líp utíká zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 14.2.2012 15:56

Kromě Pincotu a Kiota mám ještě velký krásný Veecot, Bergeron a Kompaktu. Zatím jednoznačně vede Pincot a Veecot (loni snad 40kg meruněk). I když ostravsko nepatří mezi meruňkářské bašty, nic extra pro ně nedělám. Asi zásadní je výběr stanoviště (chráněná strana), lehká úprava výsadbové jámy (obohaceno o kompost, potěrový štěrk a dřevěný popel) a samozřejmě postřik proti monilii. První tři, čtyři roky tvaruji korunku, poté do stromku nezasahuji, nebo jen velmi opatrně. V našich podmínkách budu brát za úspěch, když stromek vydrží dvacet let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.106 (?), 14.2.2012 21:43

Přeji všem dobrý večer. Budu zkoušet v 360mnm kanadské odrůdy Harcot a Harogen. Původně jsem chtěl jednu meruňku a jednu broskev, ale u techto odrůd meruňek je pouze částečná samosprašnost, tak jsem zvolil dve meruňky.U cizosprašné třešni se mi to uz vymstilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 12.4.2017 14:26

Po deseti letech mi loni meruňka Pinkcot odešla na monilii. Za tu dobu jsem se plodů dočkala čtyřikrát, z toho 2x pár kousků na ochutnání, jedna větší úroda i na zavaření a pak 2015 se pod plody lámaly větve - značně přeplodila. Příští jaro vůbec nevykvetla, podcrenila jsem tudíž každoroční postřik proti monilii. Konce léta už se nedožila..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 12.4.2017 15:25

"Nevracej ty sirky zpátky do krabičky, doplatíš na to". Známá hláška z filmu Vesničko má středisková, z kterého pochází i krásná dechovka začínající slovy Praha už volá...smiley. A máte pravdu, Maruško. Já letos experimentuju s úžehem a možná na to taky doplatím. Plodů jsou mraky a jestli něco nesežehne mráz nebo úžeh, tak stromy příští rok taky nepokvetou. Kdo by se s nimi protrhával, že. To je rouhání hodné "Kostnice". Experimentuju nakonec i s kadeřavostí listů broskvoně, mandloně a broskvomandloně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 12.4.2017 15:46

Přiznávám se bez mučení, že ani tu kadeřavku jsem necákl-alespoň si v praxi ověřím, jak byl mráz pod -20 účinný proti různým chorobám. Stromy jsou postupně oděny ve svatebním-meruňky se už stydícheeky,začínají pyšně vystrkovat miminka zpod sukének! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 12.4.2017 16:00

Výborně, pane SPCH, tak nám alespoň dokážete, že bez chemie, s předchozím zamražením, to taky jde. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika