Příspěvky uživatele - jirka m

Podnož pro meruňku, 7.11.2009
Vážení přátelé, dovolil bych si také vstoupit do Vaší diskuze s několika poznatky.První meruňky na naší zahradě na neznámé podnoži zasadil prastrýc a dožily se až 55 roků.Druhou dávku vysadil otec.Podnoží byl myrobalánZ původního počtu jich do... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 6.3.2009
Paní Jano, odrůdu Malinové holovouské pěstuji asi 30 roků.Bohužel musím konstatovat, že poslední horká a suchá léta této odrůdě moc nesvědčí.Co se týče velikosti a vzhledu je stále dobrá, ale bohužel méně štavnatá, což je velká vada na... celý příspěvek >
Kvas z třešní, 22.6.2008
Dovoluji si připojit pár svých poznatků.Záleží na odrůdě.Dobré zkušenosti mám s pozdní tmavou třešní odrůdy zřejmě Germersdoreská.Oproti tomu světlé bělice odrůdy Napoleono- va mají vždy podstatně menší výtěžnost alkoholu stejně jako pozdní... celý příspěvek >
Durancie a šárka, 28.10.2007
Dobrý den, chtěl bych také přidat svůj poznatek. Nemohu polemizovat o kvalitěslivovice z kadlátek a durancií, ale jedno mám vypozorované. Zahradu mám v dosti suché oblasti a letošní rok mi moji zkušenost potvrdil. Kadlátky mě začátkem září spadly... celý příspěvek >
Hruška zimní Pařížanka a Pastornice, 1.10.2007
Vážená paní, předem Vás zdravím a chtěl bych se s Vámi podělit o své zkušenosti. Co se týče odrůdy Pařížanka tak tam bych nechal prostor zkušenějšímu, ale odrůdu Pastornice znám dobře, měl jsem ji na dvou místech. Rodila velmi mnoho a velmi pěkného... celý příspěvek >
Hnojení na list, 23.6.2007
Pane Vysloužil, Vaše vzpomínka o zmizelých odrůdách třešní mne vrátila do dob skoro o 40 roků dozadu a poněvadž žiji v bývalém třešňovém kraji, vzpomínám na  tyto stromy dnes již zřejmě nenávratně zaniklé. Mnohým starým odrůdám dala smrtelnou... celý příspěvek >
Roubování, 22.6.2007
Díky všem za podnětné rady. Jsem v roubování téměř samouk a nyní jsem zjistil,ž e roubovací nůž brousím skoro 30 let špatně. Nevěděl jsem, že se správně bousí jen z jedné strany. Ale z geometrie ostří je  jasné. S pozdravem jirka... celý příspěvek >
Hrušeň jako popínavka ke dveřím?, 22.6.2007
Chtěl bych také přidat svůj názor ohledně pěstování ovoce u zdí domů. Pokud se jedná o stavbu se špatnými základy, tak bych tam raději nedával hrušeň ani na kdouli. Propagátorem pěstování ovoce u zdí domů byl zahradní architekt Josef Vaněk z Chrudimi... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika