Cerv v kmeni topazu



D.Boudyš - (31) - 212.2 (?)
2.5.2019 22:06

Dobrý den, 

dovolím si také přidat svůj komentář. Stejný problém jsem měl minulý týden na odrůdě Gold Bohemia. Kosterní větev totálně sežrána. Bohužel jsem měl větve vyvázány a tak se mi díky větru zlomila. Bylo to vidět pouze zespodu. Podnož M26. Otec prý slyšel v rozhlase (zřejmě ČRo), že se jedná o nějakého parazita z Afriky, který silně napadá rajčata a ovocné stromy, které vyžírá. Sám jsem to neslyšel. Nicméně převážně pro rajčata je to katastrofa. Prý je to způsobeno oteplením a tak se to dostalo až sem k nám. Sám jsem byl z toho zděšený, protože Gold Boh. měla krásnou násadu. 

Pokud se mýlím a o tomto problému jsme někdo slyšel, tak mne opravte. 

Děkuji 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 11.4.2019 12:54

presne tak pan SPCH, popracovna rutina - kavicka a prechadzka po zahradke :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 11.4.2019 14:28

Hodně nepříjemní parchanti jsou tihle drvopleňi, bělokazi a drtníci. No nic nenadělám, je to další důvod, proč budu natírat kmínky a silné větve vápenným mlékem. A všechny motýlky a jiný hmyz, který naleznu na stromcích, budu raději ihned likvidovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 11.4.2019 19:18

Ještě jednou píšu k tomuto tématu. Konečně se mi podařilo najít něco přesně pro nás  - Poradna rostlinolékaře: Jak na drvopleně, který ničí ovocné stromy?

Podle snímku a popisu v článku patří nažloutlá housenka k drvopleňi hrušňovému (Zeuzera pyrina)  Přeorientovat se na jabloně jí zřejmě nečiní žádné potíže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 18.4.2019 10:50
Ahojte, myslim ze rovnaky skodca, lucy m25, stromcek narozdiel od topazu neusycha (zatial), do otvoru vstreknuty reldan, co dalej? Drotom posmarat vovnutri?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 252.215 (?), 18.4.2019 12:04
Systémový insekticid aplikovaný na listy by ho měl odstranit. Např. Mospilan.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 29.4.2019 7:58

dnes rano po miernom dazdi takyto krasavec



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 29.4.2019 9:22

To asi bude Martináč hrušňový, jehož housenky se živí listím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 29.4.2019 16:15

je to Okan Hruskovy – najvacsi stredoeuropsky motyl

na prvy pohlad bolo iste ze ide o nocneho motyla, nevedel som aky, takze tieto krasavce mi stromceky nelikviduju, nastastie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.Boudyš - (31) - 212.2 (?), 2.5.2019 22:06

Dobrý den, 

dovolím si také přidat svůj komentář. Stejný problém jsem měl minulý týden na odrůdě Gold Bohemia. Kosterní větev totálně sežrána. Bohužel jsem měl větve vyvázány a tak se mi díky větru zlomila. Bylo to vidět pouze zespodu. Podnož M26. Otec prý slyšel v rozhlase (zřejmě ČRo), že se jedná o nějakého parazita z Afriky, který silně napadá rajčata a ovocné stromy, které vyžírá. Sám jsem to neslyšel. Nicméně převážně pro rajčata je to katastrofa. Prý je to způsobeno oteplením a tak se to dostalo až sem k nám. Sám jsem byl z toho zděšený, protože Gold Boh. měla krásnou násadu. 

Pokud se mýlím a o tomto problému jsme někdo slyšel, tak mne opravte. 

Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika