Dýňová semínka - jak na to



stanky - (23) - 68.188 (?)
7.10.2016 14:11

Semena vyperu v čisté vodě a sleji. Potom je na 2-3 dny naložím do nasyceného roztoku soli. Potom pouze sleju, už neoplachuji a opražím na plechu (na pečícím papíru), při pražení občas promíchám. Jakmile začínají trochu tmavnout hned vyndám z trouby. Ještě teplé uzavřu do nějaké láhve, aby k tomu nemohl vzduch - jinak si sůl natáhne vzdušnou vlhkost a semínka nejsou křupavá. Takhle vydrží klidně až do příští sklizně.

Ještě podotýkám, že takto nasolená je neloupeme, jíme je celá jak jsou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 41.2 (?), 6.10.2016 13:56, zobrazeno: 11772x

Hezké pozdravení, na jižní moravě jsem před lety poprvé ochutnal k vínu dýňová semínka neloupaná, z jejich zahrádky. Nyní jsem si dýně sám vypěstoval ale nedaří se mi je upravit do podoby jak si pamatuji. Vyndám je i z dužninou, operu dužninu, semena na plech, zasolit a do trouby 100 stupňů a ponechat pootevřená dvířka ---- a výsledek je ten, že semínka jsou tvrdá a pokud se podaří slupky (poloviny) od sebe oddělit tak semínko je rozděleno ve dví a každá jeho polovina je přilepena na vnitřek poloviny slupky. Jak to děláte vy? Děkuji za reakce     Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stanky - (23) - 68.188 (?), 7.10.2016 14:11

Semena vyperu v čisté vodě a sleji. Potom je na 2-3 dny naložím do nasyceného roztoku soli. Potom pouze sleju, už neoplachuji a opražím na plechu (na pečícím papíru), při pražení občas promíchám. Jakmile začínají trochu tmavnout hned vyndám z trouby. Ještě teplé uzavřu do nějaké láhve, aby k tomu nemohl vzduch - jinak si sůl natáhne vzdušnou vlhkost a semínka nejsou křupavá. Takhle vydrží klidně až do příští sklizně.

Ještě podotýkám, že takto nasolená je neloupeme, jíme je celá jak jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.1 (?), 7.10.2016 21:40

Není lepší pěstovat dýni, jejíž semena se loupat nemusejí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 7.11.2016 15:27

Bez slupkaté pěstuji, ale se slupkami je to tak nějak chutnější. Po vydlabání jsem semena z dýně (goliáš) propral 2x studená, 1x teplá, pak do studené a zasolil. Po několika hodinách scedil a rozložil na rošt a usušil u kamen. Po dvou dnech byla semínka úplně super. Nedalo mi to a chtěl jsem je upražit. Dal do trouby na 150 stup. (dočetl jsem se že někdo praží na 200 stup. a 50 minut - prosím vá hlavně to nezkoušejte) cca 15 minut a celou várku jsem skazil, bylo to moc. Příště na méně a budu to více hlídat, ale určitě polovinu nechám neupraženou. Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika