Příspěvky uživatele - 83.29

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Žloutnutí a zesychání listů melounu, 29.5.2022 Obsahuje fotku
Takhle stejně mně dopadly rostlinky melounů před třinácti lety a připisoval jsem to právě čerstvému hnoji, který jsem dal ve větším množství pod rostliny. Rostliny jsem měl díky chladnému a deštivému počasí několik dní přikryté a zřejmě i díky těm... celý příspěvek >
Rozkvétání 2022, 12.2.2022
Jaro je krásné. Záleží ale, co na to řeknou ovocné stromy. Těm se to asi moc líbit nebude. Letos budou mít asi co dělat, aby unikly mrazům. Do poloviny května daleko a díky teplému počasí v únoru zřejmě rychle naraší. Uvidíme
Odrůdy rajčat, které už rozhodně nechci, 20.1.2022
No jo. Sto lidí, sto chutí. Jeden určitou odrůdu chválí do nebes, druhý ji zašlape.Takže doporučovat ostatním co pěstovat a co ne, není moc směrodatné. Také záleží na podmínkách a oblasti pěstování, zda-li bude daná odrůda prospívat a nezničí ji... celý příspěvek >
Nerostoucí melouny, 19.7.2021
Nevím, jestli se už problém nějak vyřešil, ale zkusím i já reagovat. Melouny ve skleníku už nepěstuji, protože tam hodně rostou, ale neochotně nakvétají. Problém může být v nedokonalém opylení. Kolikrát opyluji některý květ i třikrát a plůdek přesto... celý příspěvek >
Včerejší noc, 8.2.2021
 V květnu se něco takového používá jako ochrana květů proti mrazu. Tady se o to postarala příroda. Dokud se to neláme, nevadí
Růst vodních melounů, 5.8.2020
Co se týká toho opylení, někdy se podaří opylit květ napoprvé, někdy ne a někdy vůbec, a to i hmyzu. Pokud se včelám nechce, tak je dobré květ opylovat opakovaně, třeba za půl hodiny znovu. Je také dobré použít pyl z jiných odrůd či rostlin- jak už... celý příspěvek >
Choroba?, 9.6.2020
Je možné, že to je poškození mrazem.
Co je to?, 7.6.2020
Zřejmě ocůn. Na podzim jen vykvete a zaleze a na jaře se objeví listy a uprostřed vylézá semeník.
Meloun - choroba, paraziti, 30.5.2020
Také bych řekl, že je to dáno studeným počasím - černá netkaná textílie a zakrývání pro zvýšení teploty, dokud se neoteplí, určitě není na škodu. Na tom prostředním obrázku ty světlejší listy vypadají, jako by byly částečně poškozeny sluncem po... celý příspěvek >
4-5 let stara semena tykve - nevim zda vyklici, 10.5.2020
Při dobrém skladování vydrží semena tykve 8, někdy i 10 let. Takže 4 - 5 let stará semena jsou v dobré kondici. Záleží i na druhu tykve, některé vyklíčí během pár dní a některé - s tvrdší slupkou - vylezou o něco později.
A je po meruňkách, 2.5.2020
No a další mrazy se nejspíš objeví v dalším týdnu a další náznaky jsou i po příští neděli. Takže z toho mála co zbylo letos zřejmě opět nebude vůbec nic.
Třešně zmrzly, 18.4.2020
No kdysi jsem viděl tabulku a tam u rozkvetlého květu jabloně byla udávaná jako kritická teplota  -3,9°C. Řekl bych, že teplota do -3°C je v pohodě(až na třešně  - kritická -2,2°C). Záleží na délce trvání mrazu, kolik těch mrazů je, na... celý příspěvek >
Melouny 2020, 18.4.2020
Co se týká té lagenárie, tak existuje podnož Atlas, a to je druh lagenárie. Semena mají svůj typický vzhled. Já roubuji melouny na podnož Centurion. Fíkolistou ani Sprinter jsem nikdy moc nepoužíval. Ty jsou více určeny spíše na okurky. Co se týká té... celý příspěvek >
Třešně zmrzly, 6.4.2020
Tak na tom, že jsou třešně zmrzlé není nic divného. Je to nejchoulostivější ovocný strom na mráz. Květy zmrznou už i v uzavřených pupenech. Ja vždy říkám, že pokud nezmrznou třešně, tak už nic. Letos jsou ovšem zmrzle z 95%.
A je po meruňkách, 15.3.2020
No, dnešní mráz byl ještě v pohodě. Bylo sice -8°C, ale ještě je, alespoň u nás, relativně vše zavřené. Vážnější situace zřejmě nastane za týden, kdyby mohla přijít další, možná ještě mrazivější epizoda. A jelikož v týdnu bude dosti teplo, tak vše... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika