Příspěvky uživatele - 248.132

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Glukopur nebo Fruktóza, 28.7.2020
čím starší med, tím vyšší obsah pro včely nestravitelných látek jako je např melocitóza. Melocitóza se v trávícím traktu včely hromadí a protože ji včela neumí vyzvracet nebo se jí jinak zbavit, tak hyne hladem. Člověku melocitóza nevadí, jen mu... celý příspěvek >
Glukopur nebo Fruktóza, 26.7.2020
Souhlas, mírný přebytek glukózy nad fruktózou je metabolicky výhodnější. Ale u řepného a třtinového cukru metabolicky není rozdílu, takže ta škrábavost byla spíše ročníkem a přítomností vyšších cukrů při nedostatku enzymů na jejich... celý příspěvek >
Glukopur nebo Fruktóza, 25.7.2020
mohl bych poprosit o zdroj? tedy ohledně laktázy? rád se doučím... SfK.
Glukopur nebo Fruktóza, 25.7.2020
Asi není předmětem sdělení v jakém rozmezí pH probíhá jaká hydrolýza disacharidu na monosacharidy, ale podatata, že není ekonomické přidat 0,5 kg glukózy a 0,5 kg fruktózy á 60 Kč, ale místo toho dát 10× levnější sachrózu a případně to podpořit... celý příspěvek >
Usychání katalpy trubačovité, 24.7.2020
Nemáte náhodou přiliš těžkou půdu? Pak by mohlo jít o utopení (asfixiii) nahromaděním vody ve výsadbové jámě. V předchozích letech bylo rovnoměrně polosucho a tak zřejmě v propustnějším substrátu výsadbové jámy zůstávalo stále 30% pórů vyplněných... celý příspěvek >
Očkování meruněk a nektarinky, 18.7.2020
nemyslím si, že kopulace na bdící roub se chová stejně jako očkování... Zejména pak pokud jde o diferenciaci květních pupenů na výhonech z spodních oček versus diferenciace na výhonu s apikální dominancí. Jednotlivé očko má vždy apikální... celý příspěvek >
Očkování meruněk a nektarinky, 18.7.2020
Patrně nepokvete. Pokud to jsou letorosty z oček na jednotlivých kosterních větvích, pak budou první vegetační sezónu pouze juvenilní, bez diferenciace květních pupenů. Ale máte možnost oblbnout přírodu a provést postřik fytohormony. Pak by se... celý příspěvek >
Délka dne v závislosti na zeměpisné šířce, 18.7.2020
U rajčat je důležitá délka dne jako doba slunečního svitu, kdy bylo překročeno asimilační minimum FAR. Tedy pokud je rostlina osvětlena jak přímo, tak odrazem od bílé desky, obě hodnoty se sčítají a rostlina má delší fázi, kdy syntetizuje cukry.... celý příspěvek >
Jámámjamuplnoujamu = jak vyrobit JAMovici, 13.7.2020
Letos budeme mít ovoce tak akorát na vlastní zavařování a trochu rozdat nějbližší rodině. Ovšem z období nadúrody máme ve sklepě spoustu skleniček blokovaných staršími ročníky JAMů, marmelád, šťáv, moštů a kompotů. Další "rybízovky" máme z... celý příspěvek >
Popínavá (stálozelená) rostlina na západní zeď, 13.7.2020
Ano, viděl jsem i břečťan kotvící ke sklu, k nerezu, k slinuté dlažbě. V takovýchto případech vytváří kořínky se strukturou nanovlákenného vlášení, které přilne jednak fyzikálně tak chemicky. Nepřítelem tohoto přilnutí je sluneční úpal a hluboký... celý příspěvek >
Mravce na strome, 13.7.2020
njn, právě to je o tom srovnání s tou pohádkou... Ten článek obsahuje spoustu polopravd (jako také jiné opisované vzájemně na internetu), že je valmi obtížné přebrat hrách od polela (znáte z Popelky). Například v Karkulce je pravdou, že vlci žijí... celý příspěvek >
Mravce na strome, 12.7.2020
... a to mi vysvětlete, že na růžích které jsem ošetřil postřikem proti mšicím jsou mravenci a žádné mšice. Nemíním nic vysvětlovat, pokud mi vadí mšice na rybízu, přinesu si predátora jako je larva slunéčka apod. Pokud mi vadí mšice na okrasných... celý příspěvek >
Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti, 12.7.2020
Velkopavlovická je náhodným semenáčem, kdy matkou zřejmě byl nějaký klon Maďarské a otcem mohl být jiný klon Maďarské. Rozdíly jsou malé, ale na molekulární úrovni určitě větší než jak by bylo u jabloní mezi Bohemií a Rubínem. Obecně asi... celý příspěvek >
Mravce na strome, 12.7.2020
Po pohádce o Červené Karkulce, kdy vlk pozře babičku bez roztrhání je ta pohádka o škodlivých mravencím má nejoblíbenější. Mravenci mšice nepřenášejí ani o ně nikterak nepečují. Sbírají medovici, která je pro mšice dychtící po bílkovinách... celý příspěvek >
Závlahový systém, 11.7.2020
A jak to máte s děšťovou vodou? Já osobně bych viděl jako řešení akumulaci dešťové vody s dopouštěním případného deficitu ze studny. Systém by měl být autonomní, bez tlakových výkyvů daných cyklováním domácí vodárny. SfK.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika