Příspěvky uživatele - 86.101

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
A co vaše švestky 2020, 21.9.2020
No jsme 165 m.n.m takže nížina. Dnes jsem posbírala poslední Čačanské najbolije, Vajlevky a Top Tasty a upekla z nich výborná povidla. Škoda, že nic pozdějšího už nemám.
Proč ořech vlašský při dozrávání obal zčerná?, 21.9.2020
Nejde primárně o antraktozu, jak se většina lidí domnívá, ale o nového škudce vrtuli ořechovou, která vyžírá slupku ořechu a tím ořech nakazí další houby a plísně. Ořechy jsou pak plesnivé nebo červavé i uvnitř.
Nová pohroma ořechů se jménem vrtule ořechová, 21.9.2020 Obsahuje fotku
Tak je to tady. Nový invazivní škůdce, který byl zaznamenán v roce 2017 na JM. Rozšíření se očekává, stále se monitoruje jeho výskyt v ČR. Není vypracovaná ochrana a dokáže zlikvidovat všechny ořechy na stromě. Pokud zaznamenáte výskyt i u vás, je... celý příspěvek >
Odrůdy slivoní nejodolnější (jarnímu) mrazu?, 16.9.2020
U nás na JM zmrzlo skoro všechno meruňky, broskve, některé švestky, jenom moje vyměněné asi Čacanské Najbolie jsou plné a krásné. Škoda, že pokulhávají v chuti.
A co vaše švestky 2020, 15.9.2020 Obsahuje fotku
Tak letos obří plody záhadné neznámé. Domnívám se, že jde o Čačanskou najboliu nebo Valor. Plody mají až 100 gr. Chuťově však žádný zázrak, ale dohání to plodností a spolehlivostí.
Broskvoň Inka, 12.8.2020
Také mám puklé pecky v těch obřích Inkách.
Broskvoň Inka, 9.8.2020 Obsahuje fotku
Inky
Broskvoň Inka, 9.8.2020 Obsahuje fotku
Letošní Inka
Broskvoň Inka, 9.8.2020 Obsahuje fotku
Dnešní sklizeň broskve Inka, bohužel tohle je čeká úroda, ovšem ta velikost! Půlkilové broskve máme poprvé.
Kterou třešeň 5.-6. tt, 4.8.2020
Možná by mohla být i dobou zrání 7.tt Mám totiž nasazenou už Grace Star 4.tt Pak nějakou zaměněnou -nevím tedy odrůdu, ale zraje 10.6. tedy 3.tt? A pak mám nachystanou Karina 8.tt Chtěla bych tedy něco zrajícího v červenci Fabiola?... celý příspěvek >
Kterou třešeň 5.-6. tt, 4.8.2020
Dobrý den, pomůžete mi prosím s výběrem odrůdy pozdější třešně, zrající v 5.-6. tt. Mám jako šampiona Kordii, ale nelíbí se mi zmrzání při květu, které se poslední léta opakuje. Máme nadm. výšku 164 m.n.m, ale ty pozdní jarní mrazíky jsou... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 3.3.2020
To to zase schytám, ale já řežu stromy v době vegetačního klidu všechny, tedy i broskve. Takže už mám ostříhané před pár dny a následně postříkané. To bylo řečí, od sousedů, že ještě nebylo 3 dny 15 stupňů atd, když jsem stříkala. Nooo myslím, že... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 29.2.2020
Ano, je to jedna ze zásad citlivého řezu - nedělat vetší rány než 5 cm. Bohužel se člověk na každém kroku setkává s obrovskými ranami, které strom nemá šanci zahojit. Je mi jich tak líto. Eva
Nedostatečné zakrácení terminálu v 1. roce u třešně?, 27.2.2020
Já taky! Odstranila bych boční větvičky, zamazala voskem ranky a zastřihla špičák, aby znovu rozvětvila. Krásně se vám udělá letos korunka, jelikož je již zakořeněná. A udělala bych to hned, dokud neproudí míza a neodstranite ze stromu sílu z... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 26.2.2020
U těch malých stromků souhlasím, i když je to opravdu špatně přehledné z fotek. U té mrzácké švestky bych to opravdu vzdala, tam je všechno zle a řešení jakékoliv další úpravy nevede ke zdárnému výsledku. Hezké shrnutí má tady Dominik Grohmann, jehož... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika