Příspěvky uživatele - 103.78

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?, 9.7.2020 Obsahuje fotku
Po seříznutí kůry je vidět dírky. Pátral jsem - měl by to být bělokaz nebo drtník. Něco jako kůrovci. Ten stromek je ale silný a jinak zdravý a vypadá to, že bude za 2 roky zničený. Usychání je rychlé, listy zvadnou v průběhu několika dní a celá... celý příspěvek >
Palenka z vína, 29.1.2020
A když použijete to nehašené vápno, tak při styku s H2O se vyvíjí teplo a výbušný plyn. No nevím, kolik toho přidáváte, ale v pálírně bývá otevřený oheň a ten (asi) vodík v horkém kotli není dobrý...
Palenka z vína, 29.1.2020
Já teda nejsem chemik. Ale nezlobte se, ale ten postup s přídavkem vápna do 1D a dolitím H2SO4 před 2D se mi nezdá. Napřed se pracně zbavujete síry vysrážením do nějaké sloučeniny, která je neropustná - no dejme tomu. Akorát bych použil vápno... celý příspěvek >
Tis cerveny, 21.11.2019
Osobně bych z tisu nic k pití nedělal. Pokud chcete odpeckovat, tak asi v nějaké odstředivce, která nedrtí pecky. Bobule jsou červená a dost malé a uvnitř je ve slizu nějaká pecka. Dužniny tam zrovna moc není, pokud se pamatuju správně. Ale pokud... celý příspěvek >
Prestepenie slivky Jojo, 7.6.2017
Zdravím. JOJO je reklamní podvod. Náchylnost na monilii a pseudomonu je taková, že v reálu se plodů prakticky nedočkáte. Léčba pseudomony je překvapivě účinná, rychlá a jednoduchá. Stačí na to pila, motyka, rýč a za dvě hodiny je hotovo.
Botulotox, 9.9.2016
No jestli se to vychytrale neptá nějaká postarší modelka, která botoxovou kůru na vyhlazení vrásek nechce draze platit a místo toho si chce botox vypěstovat v konzervě doma...
Mam ted zklizenou Aronii a nevim zda je jedla, 8.8.2016
Je rozdíl jedlý/nejedlý/nechutný/jedovatý. Nevím o tom, že by nezralé aronie byly jedovaté. Ale určitě ty nezralé budou chutnat více trpce, tedy asi hnusněji než ty zralé. Asi 3 sezóny je u nás ptáci nechávali na pokoji a úrody byly ze 2 keříků velké... celý příspěvek >
Vodnář Systém, 18.5.2016
Tak do takového jezírka se hodí ryby nerezové, ty vydrží opravdu hodně. A vedle jezírka se bude dobře vyjímat sádrový trpajzlík s FV-LED lucerničkou.
Vysazené 2 metrové Thuje po měsíci osychají, 18.5.2016
Tak mě se to zrovna stalo, thuje začaly schnout asi po půl roce. A příčina bylo podhrabání a ožrání hryzcem. Takto zničil 5 vzrostlých thují o výšce asi 2 m. Než budete něco reklamovat, proveďte průzkum možné příčiny.
Průzkum zmrzlých meruňkových květů, 2.5.2016
Dívaj na Pražáka, zaséjc só na tem oni lepší než my.
Co Vaše réva 2016, 29.4.2016
Prosím, poraďte. Mám skleníkovou révu Kardinál. Ještě nekvetla, stáří asi 2 roky. Letos vyrašily nové lístky a všecky je spálil je mráz. Co s tím? Ostříhat ty zmrzlé části nebo nechat tak?
Jarne mraziky 2016, 27.4.2016
Předevčírem -6°C, zmrzlo mi víno ve skleníku a asi i kiwi venku, švestky kvetou, zatím jsou květy bílé z nich nic nehnědne. Ředkvičky a špenát vypadají normálně. Včera večer jsem dotěsnil skleník novinami, zapálil 6 olejových lamp a pár svíček. Na... celý příspěvek >
Zapomenutý název choroby švestek, 18.4.2016
Prohlídka stavu JOJO a Stanley k 17.4.2016: Mrtvých větviček je o mnoho méně, větve se probudily skoro ve stejný čas a naráz. Pěkně to rozkvétá. Nasadím koktejl proti monilii a pilatce... Rovral+Kuprikol+Calypso. Vápno se skalicí ještě zatřu do těch... celý příspěvek >
Příliš malá a červivá jablka na staré jabloni, 15.4.2016
To bude podobné jako s těmi malými stromky. Prořezávejte opatrně a raději v létě, aby za rok strom nevyhnal mnoho "vlků". Další rok po prořezávce nepočítejte s velkou úrodou. Kmen bych na zimu bílíl vápnem, kolem stromu porýt a pohnojit. Na škůdce... celý příspěvek >
Zapomenutý název choroby švestek, 5.4.2016
Zdravím, to jsem já 100.238. Letos to vypadá o dost líp. Mám dojem, že předchozí prudké zhoršení stavu nastalo, když jsem před 3 lety stromky stříhal v předjaří. Teď to ponechám až po odkvětu, plus důkladná dezinfekce nůžek. Kmeny jsem letos natřel... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika