Příspěvky uživatele - 103.78

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zapomenutý název choroby švestek, 10.3.2016
Pravděpodobně díky loňské aplikaci modré skalice mají moje JOJO a Stanley letos příznaky zatím skoro neznatelné. Tenké větvičky vypadají živé prakticky všecky. Minulý týden natřeno vápnem s modrou skalicí - kmeny celé a silnější větve skoro do půlky... celý příspěvek >
Slimáci? Vím jak na ně, 8.2.2016
Já myslím, že přispěvatel popisující krev slimáka měl pravdu. Jde o elektrolýzu kovu stejnosměrným proudem. Elektrolyt je ta krev. Pomohlo by, kdyby se za baterku udělal jednoduchý střídač, u střídavého proudu se elektrolýza prakticky nekoná.
Slivovice vs. calvados, 29.1.2016
Napsal jsem to špatně, tedy oprava: mošt jsem sladil 0,5 kg/2 litry.
Slivovice vs. calvados, 29.1.2016
Přilil jsem do bečky s 200 litrů kvasu asi 2 litry toho zkvašeného moštu. Mošt byl před sterilací doslazený 2kg/litr.  Takže ta PETka obsahovala cca půl kil cukru. Co mi je divné, že ten kvas už dokvašoval, kd\yž jsem to tam nalil a za pár dní... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 29.1.2016
Zatím jsem vždycky pálil jabkovici z klasického kvasu. Nově plánuju příště pálit z moštu, i když je tam další práce s lisováním. Ale před pár lety se mi stalo, že mošt samovolně kvasící v PE nádobě mi chytil sirovodíkový zásmrad. Nádoba byla... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 28.1.2016
Některé drtiče jsou na principu rotujících nožů a tam dochází i k rozbití jadérek z jadřince. Takto jsem byl přítomen při přípravě kvasu z jadernic a výsledek po destilaci jsem dostal ochutnat. Vyskytuje se tam podobná chuťová složka jako od pecek ve... celý příspěvek >
Dřevo do destilátu, 26.1.2016
Zdravím. Stejná zkušenost. Švestkové třísky z jádrové tmavé části opláchlé pitnou vodou a předsušené v mikrovlnce. Měsíc v demižonu s jabkovicí. Chuť o něco málo lepší než pálenka bez třísek, ale ta sladká vůně je nádhera. Jako jablečný štrůdl s... celý příspěvek >
Bobík - SG 950 elektrocentrála 720 W, 12.1.2016
SFKG: Je problém vzít s sebou k elektrocentrále elektrikáře a přivolat i původního majitele?
Ultrazvuk - ma cenu (zestařit) slivovici?, 23.11.2015
To je obrázek jak ze staré Verneovky. Vynáílez zkázy.
Škrábavost pálenky, 12.11.2015
Kvasím to v 200L plastových sudech. Předem vypláchnutých. Oficiální pálenice. Nějaký spěch při pálení jsem nepozoroval. Pálenka do demižonů ředěná na 50%. Prostě mám asi citlivý jazyk, tím to bude. Přijde mi, že tu škrábavost dělalo něco "kyselého",... celý příspěvek >
Škrábavost pálenky, 11.11.2015
Protože nevím, jaké látky škrábání způsobují a při jaké teplotě se odpařují, tak včera večer jsem ten "povařený" půllitr otevřel na zkoušku znovu a škrábavost je znatelně menší než před "povařením". Tak jsem zrovna povařil druhý. A to byla jabkovice... celý příspěvek >
Škrábavost pálenky, 10.11.2015
Samozřejmě, největší objem odpařené kapaliny byl líh. Ale s ním vyšlo i něco z vůně. Myslíte teda, že škrábe pouze čistý líh?
Škrábavost pálenky, 10.11.2015
Po 3 letech bych tento příspěvek doplnil vlastní zkušeností. Mám jabkovici, která mnoha lidem chutná, ale pro mě je málo jemná. Moje představa je prostě hladší chuť. Tak jsem včera udělal pokus. Půl litru jabkovice, která mě škrábala v krku (ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika