Příspěvky uživatele - 30.232

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tomel pro republiku, 19.10.2019 Obsahuje fotku
Ten váš už je pěkně vybarvený. Můj roste o něco severněji, ale už se také trochu vybarvil.
Papriky 2019, 21.9.2019 Obsahuje fotku
Už jsem to vícekrát četl a slyšel, že papriky nepálivé, opylené pylem z pálivých paprik, pálí. Pokud jsou semena hybridní a pálivá, může se alkaloid ze semen difuzí rozvést do celého plodu. Proto sázím pálivé papriky raději na samostatný záhonek.
Broskyňa Suncrest, má ju niekto?, 30.8.2019 Obsahuje fotku
Pro zajímavost, Suncrest mi začíná zrát i na Vysočině (480m.n.m.). Plody jsou sice ještě tuhé a zatím hůře oddělitelné od pecky, ale jsou krásné a chutné.
Vyhnívání stromu, 30.8.2019 Obsahuje fotku
Po dalších deseti letech je díra v kmeni ořešáku, vyplněná polyuretanovou pěnou, zcela zatažena. Strom je v dobré kondici. Na druhou stranu, některé dutiny vypadají fotogenicky a stromu nemusí vadit.
Jakou pozdní odrůdu broskvoně?, 2.8.2019
Vypadá to na Cresthaven na nějaké mandloňové nebo broskvomandloňové podnoži.
Roubování na pařízek, 2.8.2019
ad 1) semena neklíčí hned. Obvykle až po chladné stratifikaci. I kdyby část semen vyklíčila ještě dnes (např. z loňských jablek), do jara nebudete mít dostatečně silnou podnož na štěpování. Nakonec i ujatý velmi slabý štěpovanec roste velmi... celý příspěvek >
Farbaly, 2.8.2019 Obsahuje fotku
Po roce a půl od výsadby mi zaplodila opravdická Farbaly v SZ Bulharsku. Zrání oproti Bergeronu asi +6 týdnů. Všech 13 plodů jsem musel z důvodu odcestování podtrhnout. Dají se jíst, jsou chutné a pěkné, ale trochu tuhé. Ještě tam měly týden zůstat.... celý příspěvek >
Meruňka Bergeron, 2.8.2019 Obsahuje fotku
Jak tak cestuji v prostoru a čase, mám dnes po měsíci znovu sklizeň Bergeronu - na Vysočině. Většina plodů je velmi pěkná a až překvapivě chutná. Jen některé plody jsou zjizvené od krupobití.
Bábiny zuby, 2.8.2019 Obsahuje fotku
Včera jsem viděl na jednom maďarském dálničním parkovišti dvacetimetrový pás mladého divoce rostoucího kotvičníku (20 x 1 m). Ještě nemá plody, pouze mnoho květů. Roste na svahu obráceném k jihu. Tenhle asi bude obsahovat kromě vitamínů i jiné... celý příspěvek >
Aprílová hádanka pro pokročilé entomology, 26.5.2019
Pokud máte na mysli počasí v S. Bulharsku, je tam o něco vyšší teplota než u vás (příští týden do 32º)  a zdaleka ne tak vlhko. Den je tam o 41 minut kratší, ale slunce víc pálí.
Mandloň bez listů, 26.5.2019
Svým způsobem vám dávám za pravdu. Asi bych to v březnu udělal podobně, jak doporučujete. I ta voda pomůže. Ale koncem května už jde o život. I tak je možné, že se vytvoří několik letorostů a může se vytvarovat pěkná kotlovitá korunka.
Aprílová hádanka pro pokročilé entomology, 26.5.2019
Ano, je to tak. Mě na tom udivuje jak tak veliký motýl vyleze nepatrným otvorem ventilu v kokonu. Křídla roztáhne až potom. Trvá to asi hodinu.  Samička, která má kokon dole na stromě, vyleze z kokonu a večer začne vábit. Samci přiletí za... celý příspěvek >
Mandloň bez listů, 24.5.2019 Obsahuje fotku
Vidlák ze dvou kosterních větví je zmetek. Pokud kupuji mandloň, nechám tam 3 až 5 kosterních větví a v březnu je zkrátím o 90%. Tedy na 1 až 3 očka. Nebudeme však řešit minulost. Pokud se chcete pokusit o vyrašení stromku, navrhuji okamžitě... celý příspěvek >
Růže na kmínku, 24.5.2019 Obsahuje fotku
Je vidět, že je nejen pěkně tvarovaná, ale hlavně je v teplé lokalitě. Moje růže na Vysočině je zatím jen silně olistěná a má malá žlutá poupátka. Během sezóny budeme vyřezávat květy do vázy a pak snad nebude tak hustá jako dnes. Na Vysočině... celý příspěvek >
Mandloň bez listů, 23.5.2019
Pokud jste mandloň v předjaří velmi silně nezastřihla, zcela jistě uhyne. Vložte foto.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika