Příspěvky uživatele - 20.52

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rybíz - Jonkheer van Tets, 29.4.2019
Podobne dlhé sú aj na susedných stromčekoch iných odrôd ríbezlí a tie tento problém nemajú. To mi nejde do hlavy.
Jarní škůdci, 29.4.2019
Žiadny efekt znamená, že po nachytaní všemožných nečistôt, vrátane rôzneho lietajúceho hmyzu a prachu, si mravci nakoniec aj tak cestičku našli.  
Jarní škůdci, 29.4.2019
Neviem ako ostatným, ale mne sa lepové pásy, resp. lepidlo samotné na kmene stromov vôbec neosvedčili. Dával som ich primárne proti mravcom, no okrem toho, že sa na ne nachytali všemožné muchy a mušky, to nemalo žiadny efekt. Akurát to... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 26.4.2019 Obsahuje fotku
Tento rok som neposadil ešte žiadny strom, keďže je problém nájsť nejaké voľné miesto. Preto som sa rozhodol si zopár odrôd navrúbľovať. Kôstkoviny som vrúbľoval kopuláciou v marci, jadroviny zväčša pred kvetom za kôru. Zo sliviek som... celý příspěvek >
Broskvoně - každoroční ztráty, 25.4.2019
Tak potom jedine skúsiť postrek meďou po opade listov, ako píše Jiří.
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 25.4.2019 Obsahuje fotku
Tento rok som zvládol kučeravosť bez nejakého väčšieho špekulovania s jedným postrekom Kuprikolom a s odstupom asi 10 dní som aplikoval ešte Cuprotonic. Väčší efekt však pripisujem Kuprikolu a to aj v zníženej koncentrácii 40 g/10 l. Stromy... celý příspěvek >
Řez mladé révy, 24.4.2019
Nič nevyslepujte, iba odpočítajte tých 7-8 očiek na ťažeň. 10 cm je fajn, očká zvyknú byť aj hustejšie. Ťažeň bude mať vo Vašom prípade dĺžku okolo 80 cm a ľahšie ho vyviažete k drátenke. Možno to bude husté, ale s tým sa ráta. Zelené práce... celý příspěvek >
Jak rychle vypeckovat švestky, 23.4.2019
Tiež to robím ručne, zatiaľ som sa dostal na hodinovú výkonnosť okolo 20 kg vykôstkovaných sliviek
Odrůda Talisman, 18.4.2019
Vinič som nikdy neprihnojoval a vždy dobre rástol, no závisí od kvality pôdy. Je dobré dať pri výsadbe do jamy nejakú štartovaciu dávku hnojiva alebo vyzretého kompostu. Vinič korení hlboko a neskôr si dokáže živiny a aj vlahu... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 17.4.2019
Nie je nížina ako nížina. Nížiny na otvorených priestranstvách môžu byť rizikové. Naopak nížiny v okolí väčších miest alebo pri väčších vodných plochách môžu vyťažiť z lokálnej mikroklímy a uniknúť ranným mrazom. Ja by som svoju lokalitu nemenil... celý příspěvek >
Odrůda Talisman, 17.4.2019
Zelené práce, čiže vylamovanie neperspektívnych letorastov a aj celých strapcov, je nutné. Ja ich robím po odkvitnutí, keď sú bobule vo veľkosti malého hrášku. Pri RH vedení na drôtenke sa dokonca koncom júna všetky letorasty prerastajúce posledný... celý příspěvek >
Jak ochránit skleník před slimáky, 16.4.2019
Ja som kedysi používal Mesurol, ktorý som nasypal po obvode skleníka. Fungovalo to veľmi dobre.
Zalozenie ovocneho sadu na cca 600m2, 12.4.2019
A ako sa zatiaľ stromčekom darí? Už sú to 3 roky od výsadby.
Dá sa dvojročný semenáč štepiť/očkovať?, 10.4.2019
Jadierka som vysieval na jeseň do misiek, tie boli cez zimu v pivnici (mrazom neprešli) a na jar som preniesol misky do skleníka. Dával som pozor na to, aby substrát nepreschol, ale aby nebol ani premočený. Koľko presne trvalo klíčenie neviem. Nemali... celý příspěvek >
Cerv v kmeni topazu, 10.4.2019
Mám rovnaký problém, síce nie na kmeni, ale na konári Fuji. Zvonku sa to tvárilo ako nevinná jazva, no keď som do nej zarypol, tak sa ukázala dutina. V konáriku je vyžraná asi 10 cm dlhá chodba. Vnútro som sa snažil vyčistiť tenkou drevenou paličkou,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika