Příspěvky uživatele - 91.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kdy rizkovat rybiz?, 18.10.2019 Obsahuje fotku
Víte, jakou odrůdu jste řízkoval? Postup byl správný. Pokud to už tak dlouho žije, tak je možné, že to ty kořeny pustí. Většina rybízů zakoření z řízku velmi snadno. Některé odrůdy rybízu (např. Heinemannův, Rovada...) však velmi špatně zakořeňují a... celý příspěvek >
Car Alexander?, 17.10.2019
U nových nebo zahraničních odrůd by někdy stačilo, kdybychom se seznámili s požadavky na jejich pěstování a sklizeň. Kdysi jsem z neznalosti málem zrušil jabloň Granny Smith ve správné poloze -  210m. Sklidil jsem jablka koncem září a nedala se... celý příspěvek >
Delor, 17.10.2019
Třeba se už konečně přejmenoval. Tak krásné jablko a tak jedovatý název po PCB karcinogenech...
Nedostupná cibulovina Lužanka, 13.10.2019 Obsahuje fotku
Neodpustím si ještě jednu fotku rozvitých květů s muškou. Květy mají v povadlé podzimní trávě velmi výraznou a atraktivní barvu a sám jsem překvapen jak hodně je jich letos vidět. Snad se i letos vysemení.
Chilli paričky v zimě, 13.10.2019 Obsahuje fotku
Rostliny přenesené na podzim ze zahrady do interiéru jsou u mě bez postřiku odsouzeny k záhubě. Týká se to i nepromrzlé zeminy. V nepromrzlé půdě je velké množství škůdců, kteří v lepších podmínkách vylezou a rostliny zničí. V loňském roce mi takto... celý příspěvek >
Nedostatek vápníku rajčata papriky - prevence, 13.10.2019
V kyselejších půdách se zřejmě uhličitan vápenatý rozpouští o něco rychleji než v alkalických. Tam jeho rozpustnost závisí na kontaktu s kysličníkem uhličitým a samozřejmě s dostatkem vody. Do roztoku pak přechází jako hydrogenuhličitan. Všichni tedy... celý příspěvek >
Bábiny zuby, 10.10.2019 Obsahuje fotku
Taky netuším, proč někde bujně roste a jinde ne. V jednom zahradnictví na Vysočině vídám tisíce komerčně pěstovaných rostlinek ve skleníku v květináčích s běžným zahradnickým substrátem. Možná i to by byla poslední možnost. Samozřejmě v naprosto... celý příspěvek >
Jak využít nadbytečnou moč v zimě?, 9.10.2019
Není to tak jednoznačné. V minulosti končila moč v kompostu a půdě. Bohužel, někdy i částečně ve spodních vodách. Dnes se v zařízení k tomu určeném zředí velkým množstvím pitné vody a následně se kontaminuje mikrobiálně závadnými látkami v... celý příspěvek >
Nedostupná cibulovina Lužanka, 5.10.2019 Obsahuje fotku
Dneska vyrazila ze země Lužanka na severu Bulharska. Jako na povel. Do středy tu byly teploty nad 30ºC, ve čtvrtek trochu zapršelo a ochladilo se. Zdá se, že to byl ten pravý impuls. V chladnějších krajích asi rozkvetla dříve.
Kysané zelí, 4.10.2019
Sůl, kterou kupujeme v maloobchodě, obsahuje tuším vždy asi 50 ppm jodidu draselného. Výrobci pečiva, uzenin, konzervované zeleniny apod. často kupují velkoobchodně levnější sůl bez jódu. Někdy dokonce i tu na sypání silnic. To už pak hraničí s... celý příspěvek >
Tomel - pěstování v nádobě, 4.10.2019 Obsahuje fotku
Pokud jde o tomel v nádobě, nemám se čím chlubit. Tříletá rostlina v asi pětilitrovém květináči roste špatně a neplodí. Po prvých mrazech ho nechávám ve sklepě, dokud nezačne rašit. Pak jde na okno v garáži a v květnu ven. Potřeboval by asi hodně... celý příspěvek >
Pěstování rajčat v interiéru - třetí sezóna, 4.10.2019 Obsahuje fotku
V rámci přípravy na další sezónu jsem i druhou rostlinu přesadil a dosypal jsem oběma substrát. Takže už mají každá asi 4 litry zeminy. Rostou jako z vody, takže je musím přistřihávat. Před Vánocemi je přistřihnu velmi hluboce a nechám je zavlažovat... celý příspěvek >
Kysané zelí, 4.10.2019
Vzhledem k tomu, že to nemá významný vliv na výsledek, použil bych tu jemněji mletou, případně tu levnější. Jestli jinak málo solíte, jodidovaná by byla asi vhodnější. Ale ani s jódem se to nesmí přehánět. Civilizovaní lidé solí většinou hodně. U... celý příspěvek >
Cukety 2019, 4.10.2019 Obsahuje fotku
Myslím, že asi všude už cuketová sezóna končí. Ve skleníku nebo po zakrytí by možná ještě nějaká žárovka dozrála. Ale kvalitní plody už asi letos neuvidíme. Podobně jsou na tom rajčata a papriky.
Listnáč(e) k zastínění terasy, 30.9.2019 Obsahuje fotku
Asi bych tam dal nějakou rezistentní odrůdu révy na lehké konstrukci. Je to rychlé a praktické. Intenzitu stínění každoročně upravíte řezem. A nakonec - plody slouží nejen jako dekorace.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika