Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Díry v plodech a listech, 1.5.2018
Dírky v plodech - píďalka podzimní, zvadlé větvičky - ne mráz, ale moniliová spála. V meruňkách proti píďalce a mšicím lze použít Decis nebo Karate. V jaboních také, ale lépe Reldan nebo Mospilan (kvůli přemnožení svilušek, Decis a Karate hubí jejich... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 29.4.2018
Včera jsem ulovil prvního samečka obaleče jablečného!
Záhada žluto-bílých teček, 29.4.2018 Obsahuje fotku
Tak tohle je maliník poškozený herbicidem obsahující účinnou látku diflufenikan. Používá se hlavně do obilí, ale i třeba v sadech a v bramborách před vzejitím. Působí na dvouděložné plevele, proto je matoucí, že tráva v okolí není poškozena (i... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 25.4.2018
Mospilan, Reldan. Mospilan je šetrnější. Reldan bych použil až za rok.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 25.4.2018
Jsou to roztoči. V HK jabloně začínají dokvétat, cca v pátek provedu postřik proti pilatce, strupovitosti a padlí. Akaricid jsem před květem nepřidal, tak ho dám teď. Našel jsem sem tam vajíčka svilušek. Nebo spíš zbytky vajíček. Použiju Reldan +... celý příspěvek >
Obsychanie listia jabloni, 22.4.2018
Jabloně bych postříkal insekticidem (Mospilan, Reldan...), hrušeň taky a navíc ještě akaricidem. Na Slovensku je dostupný Ortus (v ČR ho má jistý e-shop), měl by na ně fungovat. Pupenoví obaleči (a slupkoví) začínají být docela problém. Zvláště malé... celý příspěvek >
Obsychanie listia jabloni, 22.4.2018
Jabloň je poškozena pupenovými obaleči, na hrušni je vlnovník nebo hálčivec.
Decis Protech okrasné, 21.4.2018
Je to stejná účinná látka, ale do ovocné zahrady jsou pyrethroidy (např. Decis, Karate...) nevhodné. Vyhubíte (skoro) vše živé a přemnoží se odolné svilušky. Calypso je nedostupné, použil bych Mospilan.
Doba postřiku proti pilatce, 19.4.2018
Zítra začnu s postřiky proti pilatkám na slivoních. Některé už dokvétají. Použiju Mospilan (0,025% se smáčedlem). Když je teplo během kvetení, pilatky jsou aktivnější v kladení vajíček a škody bývají vyšší!
Píďalka podzimní - postřik, 18.4.2018
Myslím, že bude účinkovat.
Rododendron - po napadení lalokonoscem a stále svinuté listy a schnutí, 17.4.2018
Já bych řekl, že to je fytoftorová hniloba kořenů pěnišníku. Dá se něco o ní vygůglit. Poslední roky je na vzestupu.
Moniliový úžeh a hniloba peckovin 2018, 17.4.2018
Nesmíte to vidět tak černě!
Co je to za brouka?, 17.4.2018
Majka
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 16.4.2018
Ano, dávám jeden, ale spíš dva postřiky před květem. Vždy proti padlí a strupovitosti. Předjarní postřiky mědí a potom jarní insekticidem se smáčedlem nebo olejem v jádrovinách nedělám. Květopase (kvetovku) jsem nezaznamenal roky, předtím naprosto... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 16.4.2018
Já udělám ještě jeden postřik před květem na růžové poupě (zítra). Hlavně na Idaredech a Goldenu, a to proti padlí i strupovitosti. Idaredy padlím trpí hodně, ale nechci se jich vzdát. Z naší teplé polohy jsou chuťově výborné a mají nepřekonatelnou... celý příspěvek >
Další diskuze:  21,  22,  23,  24,  25  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika