Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak na Mandelinku bramborovou?, 14.5.2018
Calypso a Mospilan se po vstřebání šíří směrem nahoru, do přirůstků. Ne dolů do hlíz.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 14.5.2018
Letos jsem použil proti pilatkám na jabloních i švestkách pro změnu Reldan, ale s Mospilanem mám zkušenost dobrou (2,5 g/10 l + smáčedlo Trend 10 ml/10 l). Vloni bez problému Mospilan.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 13.5.2018
Jo, jo. Od těch 95 %.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 12.5.2018
Já jsem je zaregistroval u sousedů na Ontariu. Zrovna Ontario je méně náchylné. Druzí sousedé mají za plotem něco jako Starkrimson, a ten je zatím čistý. Bývá napadený hodně. Moniliovou hnilobu plodů omezují postřiky proti padlí, strupovitosti i... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 12.5.2018
Nevím, nevím... Snad jen ve vyšších, chladnějších polohách, kde druhá generace nebývá silná. Ale i tam má příroda díky letošnímu horkému jaru náskok a druhá generace se tam v pohodě může vyvinout..Pak třeba kroupy... U mně v HK, co nezničí první... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 12.5.2018 Obsahuje fotku
No, a aby toho nebylo málo, tak tohle jsou čerstvá data z AMETu, stanice Želí, pár km od HK - Svobodných Dvorů. Líhnutí je na 74 %. Do toho mám vlastní lapák, kde se denně 1 - 2 samečci chytí. Bližší je mému pozorování AMET.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 12.5.2018
Pro nás jsou důležitá ta oranžová procenta. Až se budou blížit ke stovce, provede se postřik. Nejdříve to bude ovicidem (na vykladená vajíčka), NEBO pak larvicidem (na vylíhlé housenky). To bývá za cca týden po nakladení.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 12.5.2018 Obsahuje fotku
Abych se přiznal, tak jsem výše uvedenou tabulku ani nazaregistroval. Zběžně jsem na to koukal a asi prahem škodlivosti je jeden (?) úlovek samečka (=100%???). Já se řídím tímto:
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 10.5.2018
Taky myslím, že to je mera jabloňová. Obaleč jablečný má ještě čas, myslím do konce května/začátku června pro nížiny Polabí a Prahu. Asi jste koukal na jiné obaleče nebo na jinou událost týkající se obaleče jablečného (třeba počátek letu motýlů,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 9.5.2018
Druhý postřik, ale po odkvětu, takže vlastně už asi čtvrtý. S fungicidními postřiky končím v první polovině června. A zatím to vycházelo. Dva týdny před květem a dva po odkvětu jsou v ochraně nejdůležjtější.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 9.5.2018
Včera se mně v tomto větrném počasí povedl druhý postřik jádrovin po odkvětu proti padlí a strupovitosti (Bellis). Uvidím, jak se bude počasí a infekce vyvíjet. Buď udělám ještě jeden, a další pak současně proti obaleči (1.generace), nebo jen ten s... celý příspěvek >
Určení stromu, 8.5.2018
No jo, hloh to není, podle listů. Ale v mobilu to tak vypadalo...
Určení stromu, 8.5.2018
Napadl mě hloh.
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 6.5.2018
Já čekám, dnešní noc bude studená, v Čechách hrozí mrazíky. A sadba bude akorát k výsadbě cca za týden.
Cotoneaster - skalník, choroba, škodca, 2.5.2018
Možná to jsou svilušky. Prohlédněte spodní stranu listů.
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika