Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Melouny 2018, 8.7.2018
Melouny jsem nikdy nepěstoval, letos poprvé jsem vysázel na černou textilii Lajko II F1, a zatím jen zírám! Největší bude mít skoro dvě kila. Mám nastudovanou teorii, kdy je meloun zralý, ale určitě by někdo mohl poradit. Před výsadbou dostali... celý příspěvek >
Co napadlo letní jablka, 8.7.2018
Je to tzv. jádřincová hniloba.
Sklizeň česneku 2018, 6.7.2018
Třeba tím, že nebyly vysázeny na poslední chvíli před zámrazem. Ale pomalu nabývám dojmu, že poběžovické sorty taky nejsou žádná hitparáda. Pokud se česnek obecně nevydaří, tak na nich to je znát nejvíce.
Sklizeň česneku 2018, 6.7.2018
Dnes jsem sklidil Karla a Slavina, Václav ještě počká cca týden. Cibule jsou poloviční než vloni, ale zdravé. Slavin asi z 10 % nepřezimoval a ve srovnání s Karlem se hůře skladoval, takže ho už sázet nebudu.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 6.7.2018
Postřik bude OK.
Nemoc listů zelene ryngle, 6.7.2018
Červená skvrnitost listů peckovin. Postřiky se dělají za cca 10 dnů po odkvětu (2x po 10 dnech), např. Zato, Talent. Šarka to být nemusí. Postřik teď už nemá moc význam, ale zkusil bych ho.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 5.7.2018
Našel jsem další vajíčko, už ve stadiu černé hlavičky. Housenka mně ale připadala mrtvá, uschlá. Příští dny nebudu mít čas, tak jsem stříknul Reldanem už dnes. V lapáku poslední dny sem tam jeden, takže snad to byl poslední postřik (včetně padlí a... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 30.6.2018 Obsahuje fotku
Tak jsem si dal dnes práci a našel! Vajíčko obaleče jablečného ve stádiu červeného prstence. Do několika málo dnů se bude líhnout housenka a bude ideální doba k postřiku larvicidy. V Hradci Králové. Hned lze sříkat např. Integrem nebo Mospilanem,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 29.6.2018 Obsahuje fotku
Dnes jsem stříknul Integrem. Podle mých pozorování by se v tyto dny měly housenky obaleče jablečného líhnout. Podle AMETu (okolí Hradce Králové - Radíkovice, Těchlovice, Želí...) pokračuje let, kladou a cca do týdne se budou líhnout. Pro srovnání... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 25.6.2018 Obsahuje fotku
Síťka na ochranu hroznů...
Jak obnovit travnik (suchá místa), 24.6.2018
Já bych řekl, že to je plíseň. Asi zaléváte moc. Travních plísní je několik druhů, mrkněte na Google.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 23.6.2018
Kdybych nestříkal, tak nesklidím nic. Okolní zahrady mají téměř všichni majitelé jen pro zlost, a kdyby mohli, tak je vylejí betonem a budou mít klid. Nanejvýš otrhají těch pár padavčat. S listím se neobtěžují vůbec. Schválně jsem utrhl přes plot 10... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 23.6.2018
Stříkal jsem 19.6. Integrem (Integro = přípravek Červivost stop). Až budu stříkat proti obaleči jablečnému jádroviny (cca za týden), tak současně stříknu ještě jednou i švestky. Asi zase Integrem
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 19.6.2018
Z chlorpyrifosu je ubráno, ale to je jedno... Pro bezreziduální produkci (zimní jablka pro dětskou výživu) lze použít: Mospilan do 20.5. Dimilin do konce květu Reldan do 10.7. Integro do 15.6. Pirimor do 20.5. Calypso do... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, pilatka a obaleči na jádrovinách 2018, 19.6.2018
Dimilin nebo Integro... asi jiné selektivnější nejsou. Spintor není selektivní, ale zase nezanechává dlouho rezidua. Integro a zvláště Dimilin rezidua zanechávají déle. Reldan je selektivní jen částečně, ale rezidua zanechává jen krátce. Mospilan je... celý příspěvek >
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika