Příspěvky uživatele - 168.103

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 12:48 Obsahuje fotku
Spálená Černošická švestka, morušovník a květy jabloní.
Roubování, 12:37 Obsahuje fotku
Letos jsem opět narouboval nějaké jabloně, všechno na podrůstající výmladky podnože M9, které vyrazily minulý rok u kmínků již plodících stromků. Po ujmutí výmladky odstříhnu i s malou částí kořenů od původní podnože a přesadím na jiné místo k... celý příspěvek >
Roubování na pařízek, 12:15 Obsahuje fotku
Letos pokračovalo roubování na pařízek a zapěstování roubů z minulého roku. Walter
Prosím o radu, 23.4.2024
Dobrý den, počkal bych s tím, rostlina sama vyhodnotí nefunkčnost namrzlých listů a listy pak opadnou samy. Bude to ale pár týdnů trvat. Zároveň se začnou na rostlině probouzet tzv. spící očka a z nich postupně narostou nové listy. Opět to bude... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 23.4.2024 Obsahuje fotku
dozrávají první rajčátka.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 22.4.2024 Obsahuje fotku
jinak mráz úřadoval při zemi i výše.
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 22.4.2024 Obsahuje fotku
Tak to jste na tom o poznání lépe, než já. Asi 2/3 stromků u mě už opadaly okvětní lístky a na zbytku je vidět, že je mráz pořádně přetáhl. Snímky jsou včerejší, po dnešní noci bude poškození ještě větší. Walter
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 22.4.2024 Obsahuje fotku
v ČB po dnešní noci vymalováno. Jak je vidět na grafu červenou linkou ve 2 metrech nad zemí bylo až -2,4st. V přízemní vrstvě (fialovou) -6,2. Z toho mi vychází asi -4 u jabloňových štíhlých vřeten po odkvětu. Ani zateplení pálením parafínu by... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 20.4.2024
diskuze a dohadování, co je v případě ochrany proti mrazovým škodám na plodech nejvhodnější, je asi zbytečná, když každý má na zahradě nebo v sadu jiné podmínky a také má každý jiné možnosti, jak plochu zateplit. Ve většině případů jde o metodu... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 20.4.2024
Vzhledem k tomu, že dosud moje ovoce nebylo postižené mrazem a na pondělní noc meteorologové tvrdošíjně předpovídají až -3st., budu muset i já zkusit zabojovat a zkusit aspoň něco uchránit. Rozhodování, co chránit, bude těžké. Vinná réva už má na... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 20.4.2024 Obsahuje fotku
V Německu a ve ŠVýcarsku pálí parafín ostošest, pochopitelně když vinice a sady neochrání před mrazem, skončí rok totálně ve ztrátě a nezřídka podnikatelé v tomto oboru zkrachují. Jestli parafín při spalování kouří nebo ne, jak je vidět na snímcích,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 18.4.2024
o to, jestli je chladno, asi tak nejde, jde spíš o to, že by nemělo pršet a foukat. A to bude asi až v pondělí. V téhle zimě se jistě zpomalí i líhnutí larev z vajíček. Risknul bych to a počkal až na pondělí, to by ráno nebo večer mohlo být klidno.... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 18.4.2024 Obsahuje fotku
už čtvrtým rokem jsem proti plodomorce nezasáhl chemií a je to znát. Přibližně dvacetina plůdků je napadená, ovšem zatím nedošlo k propadu nadměrné násady plodů. Po ní se teprve ukáže. Každopádně letos preventivně sesbírám všechny plůdky propadlé na... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 17.4.2024
u mě stejně, jako u Vás. Kromě jabloní, má všechno ovoce, včetně bobulovin, plůdky. Walter
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 17.4.2024
Tak svíce mám jen tři a plody jsou na dvou meruňkách, čtyřech slivoních a šestnácti broskvičkách. A na pondělí ráno hlásí pro ČB -2°. A brambory už mám vylezlé ze země.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika