Příspěvky uživatele - 234.18

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Merchant, 3.3.2024
Táto čerešňa sa moc nepredáva.
Vonka, 27.9.2021
Máte pekné plody na Vonke. Nepestuje ju nikto lebo ju nikde nepredávajú. F
Podpník 29C, 26.9.2021
Už máte nejaké skúsenosti s odolnosťou naštepených sliviek a marhúl na šarku na podpníku myrobalán 29c?
Ražná pálenka - "kvasenie škrobov"?, 28.12.2020
"Skúste mi povedať, akú vôňu a chuť môžu prebrať pálenky zo škrobu? Prezradím vám to - žiadnu." Ja by som povedal, že práve druh obilia a spôsob spracovania udáva základnú chuť a arómu destilátu a to, v čom zreje tú chuť iba dotvára. Samozrejme... celý příspěvek >
Ražná pálenka - "kvasenie škrobov"?, 28.12.2020
"obilný šrot sa v určenom pomere zaleje horúcou vodou, a istý čas sa táto zmes podrží v teplote 60° - 65°C" Osobne si myslím, že tam malo byť napísané sladový šrot alebo obilný šrot so sladom.  Netvrdím že hydrolýza zložených sacharidov nie... celý příspěvek >
Elberta, 10.9.2020
Zdravím pan Petr, ako ste tento rok spokojný s Elbertou. Už vám dozrela?      Lubo
Odumírání paty kmene mladého ořešáku, 6.10.2019 Obsahuje fotku
Pravdepodobne ide o hubovú infekciu - fytoftóru koreňového krčka (patogén Phytophtora cactorum). Prognosticky nie dobrá záležitosť... Postihnutie môže byť aj na hlavných koreňoch tesne pod úrovňou pôdy (vhodné je pôdu odhrabať a skontrolovať).... celý příspěvek >
Xenia, 6.10.2019
NOJABRSKAJA (Xenia, Oksana) - jedna z najkvalitnejších odrôd hrušiek. Oberaná dnes, na fotke je časť úrody. Plody sú - ako vždy - mimoriadne veľké. V prípade tejto moldavskej odrody sa ale veľkosť snúbi s vysokou kvalitou. IH
Jadroviny 2019, 6.10.2019
Tip pre tých, ktorým okrem kvality záleží aj na množstve. Na fotkách je tohtoročná úroda z 3 rôznych stromov - zákrpkov na rôznych podpníkoch. Postupne: Florina na M9 (12 debničiek), Heliodor na MM111 (8 debničiek) a Fuji na MM106 (7 debničiek).... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 14.9.2019
Podobná skúsenosť ako Jiří II: Admiral u mňa nerastie bujne, skôr naopak. Ale môže to byť dané podpníkmi (M9 a M26), ako aj vyťaženosťou úrodou, ktorá je mierne nad optimálnou hranicou. Tvarovanie je náročnejšie, ale zasa nič čo by sa nedalo... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 14.9.2019
Jablková oberačková sezóna sa naplno rozbieha, niektoré odrody sú už obraté, ďalšie prídu na rad neskôr. Na fotkách je farebne zaujímavý mix červených, žltých a oranžových jabĺk (Prima - Golden Del. - Coxova reneta). IH
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 14.9.2019
COXOVA RENETA - štvrťkmeň na M9 som obral dnes (foto). Možno o pár dní skôr ako by bolo optimálne, ale budúci týždeň nebudem mať na záhradu čas. O tejto odrode tu už bolo spomenuté prakticky všetko, ťažko dodať niečo nové. Takže skôr na odľahčenie:... celý příspěvek >
Golden Delicious, 14.9.2019
GOLDEN DELICIOUS - odroda ktorej miesto v panteóne jabloňových legiend je nespochybniteľné, aj keď záhradkármi je čoraz menej pestovaný. Niet nad doma dopestovaný Golden, tí ktorí si ho vo svojej záhrade dokážu kvalitne dopestovať, vedia o čom je... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 14.9.2019
Plody Asiminy dozrievajú postupne, v priebehu 6-8 týždňov. Časť tohtoročnej úrody z 2 stromov je na foto. Niektoré plody dosiahli úctyhodnú veľkosť - viď foto. IH
Jadroviny 2019, 21.7.2019
... a ešte pár "rezistentov". IH
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika