Příspěvky uživatele - 220.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Koupě automatické pálenice, 5.11.2018
Zdravím Honzo, to já vám věřím, a díky za rady co jste již tady napsal. O 1D již ani neuvažuji. Co se týče 2D, na kolika °C začínáte? Podle toho co píšete, končíte 2D na 93°C. Pak už to počítám není moc pitelný... Petr
Koupě automatické pálenice, 25.10.2018
Já mám také lázeň jen na dně sudu, cca 9 litrů no a už jsem x-krát přetěsňoval šroubení kolem topných spirál (3kW), kudy to vyletělo. Pojistný ventil mám jen kulový ventil, takže jsem to neuhlídal a vyletělo to spodem (glykol). I přes to, že jsem měl... celý příspěvek >
Koupě automatické pálenice, 18.10.2018
Máte pravdu, lutr ani nebyl zakalený. To ředění lutru před 2D zní také zajímavě.
Koupě automatické pálenice, 18.10.2018
Ohledně přítomnosti mědi v lutru při 2D, jak velké máte ty pásky, o kterých jste psal dříve. Kromě těch měděných "drátěnek" mám cca 10m Cu trubky 8mm průměr, tak uvažuji, že bych tam něco do KEGu stočil.
Koupě automatické pálenice, 18.10.2018
Poslušně hlásím, že navýšení teploty pomohlo. Znovu jsem to roztopil a táhl to až k 20%. Z 45 litrů mám 3,4l lutru. Problém byl tedy přesně jak jste psal - v nízké teplotě. Petr.
Koupě automatické pálenice, 16.10.2018
Mockrát Vám děkuji za info Honzo. Zkusím to znovu roztopit a ozvu se (včera jsem u toho málem usnul tak to možná odložím až na zítřek :) Příspěvek co zmiňujete jsem pročetl letmo a byla to chyba, je zde spousta užitečných informací. Díky Petr.
Koupě automatické pálenice, 16.10.2018
Tak jsem odstranil odkalovače, smotky filtrů z kolony a propojil to hadičkou. 45 litrů švestkovýho mače, zbytkový cukr cca 2°. Teplota nahoře na koloně nastavna na 86°C. Bohužel jsem byl zklamanej z průběhu destilace, lutr netekl, spíše kapal, na... celý příspěvek >
Koupě automatické pálenice, 16.10.2018
Tak jsem odstranil odkalovače, smotky filtrů z kolony a propojil to hadičkou. 45 litrů švestkovýho mače, zbytkový cukr cca 2°. Teplota nahoře na koloně nastavna na 86°C. Bohužel jsem byl zklamanej z průběhu destilace, lutr netekl, spíše kapal, na... celý příspěvek >
Koupě automatické pálenice, 15.10.2018
Pořád jsem dumal nad tím, co myslíte tím 1.chladič a vypadá to, že tu horní řást kolony se studenými prsty je to tak?
Koupě automatické pálenice, 15.10.2018
Měl jsem plán tu 1D zastavit někde kolem 20%, bohužel z toho lezlo to co z toho lezlo :) Každopádně díky moc za postřehy. Už během destilace jsem si vzpomněl na toto fórum a na nutnost odstranit ty dvě nádobky. Zkusím je odstranit, lutr prohnat na 2D... celý příspěvek >
Koupě automatické pálenice, 15.10.2018 Obsahuje fotku
Ano pálím z kvasu. Bude to jak píšete, v odkalovačích je 50% resp 70% a ven leze pouze ta cca devadesátka. Myslíte, že je realizovatelné odstavení odkalovačů tímto způsobem? Pouze to spojit např. hadičkou? Regulaci mám elektronickou, kde to topí dle... celý příspěvek >
Koupě automatické pálenice, 15.10.2018 Obsahuje fotku
Děkuji za reakci. Pro info zasílám jak vypadá zařízení. V odkalovači byl destilát kalný, kdežto v nádobce před chladičem již krásně průzračný. V cestě alkoholových par mám jen ty měděné a nerezové filtry (svazky). Nádobky mají cca 0,7 l, což při... celý příspěvek >
Koupě automatické pálenice, 15.10.2018
No právě, že jsem měl chlazení na ty studené prsty zcela vypnuté, tudíž bych očekával minimální reflux. Přemýšlím také co udělat s tím 70% destilátem z té druhé nádobky. Chuťově a po čichu to vypadá pitelně.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika