Příspěvky uživatele - 156.131

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hustomer vs. refraktomer, aké faktory ovplyvňujú meranie, kto je presnejší?, 20.12.2022
Refraktoměrem se měří cukr a lihoměrěm líh. V pálenici změří lihovitost z litru pálenky při zhruba 20 stupních celsia. Přepočte to na absolutní lih podle tabulek a Vy zaplatíte daň. Kdyby to nebylo přesné, stát vymyslí jiné měřění na svý zisky.
IBC kontejner na vodu na zahradě, 26.11.2022
Protože mám kontejner pod rýnou, je v něm co dva roky prach, jehličí a další bordel. Tak sem přímočarkou nahoře v rohu vyřízl otvor a kontejner převrátím na bok a tím otvorem to vapkou vystříkám. 
Jablečný kvas - vylepšení, 17.11.2022
záleží na zralosti materiálu. Většinou to mívá okolo 18Brix, to je 16,1 cukru podle moštoměru. Většinou to vylepším kilem cukru na 50l kvasu. někdo to doslazuje na 21 (podle moštoměru) jako víno. Podle mě je to zbytečný napálí se sice víc kořalky,... celý příspěvek >
Fuji - červené mutace, 5.11.2022
Na jaře jednou proti savým a žravým, víc sem toho nestihl.
Fuji - červené mutace, 4.11.2022 Obsahuje fotku
Asi klasické viz foto. Objednáno přes net ze Spomyšle, ale vyrostlo to na Slovensku . Oblast 25 km severně od Brna po R43. 330m nad mořem v celkem mrazové kotlině u potoka. Zasazeno z jižní strany domu. Lets poprvní kvetlo a celkem později než... celý příspěvek >
Kvas z jablek a podivně velká silná deka, 4.11.2022
Pokud to byly jablka pouze nadrcená a ne vymoštovaná, tak s toho víc šťávy než 5cm nedostanete. Ale po dvou měsících bych už s tím byl v palírně.
Fuji - červené mutace, 4.11.2022 Obsahuje fotku
Tak letos poprvní Fuji zarodilo. Čtyřletý stromek. 20 jablek, všechny téměř stejně velká, chuťově výborná už teď. S kupovanými v Globusu se to nedá srovnat. 
Jak poznat hotový hruskovy kvas, 25.10.2022
Opravdu kyselinou sírovou? A jak moc zředěnou? kyselina citronová by nestačila?
Jablečný kvas po 3 týdnech hotov?, 16.10.2022
Kvas je hotov. při 20 stupních sou tři týdny akorát. Zatáhnout víka a dát do chladu aby kvas nepřešel a co nejdřív sehnat termín a vypálit. Já přidávám do pošrotovaných jablek kýbl vody do padesátky bečky, Kvas pak není tak hustý a lépe to vykvasí. A... celý příspěvek >
Jablečný kvas - vylepšení, 13.9.2022
Když máte 250l kvasu z nedozrálých jablek, tak ho ani nastruhaným čerstvým jablkem nevylepšíte. Materiál do kvasu musí být protě kvalitní 
Jablečný kvas - vylepšení, 11.9.2022
Já pálím jablka kotel nebo dva každý rok a asi čtyři roky zpět sem do kvasu začal přidávat kvasinky osmoticky odolné a enzym pro ztekuceni ovocneho kvasu. Od tý doby sem neměl špatnou pálenku, jako že chuťově dobrý. Kupuji to přes net z Agronexus... celý příspěvek >
Reťaz do pily, 25.8.2022
Já sem vzal lištu z aku Makity do Stihlu, pán si přečetl to vyražený číslo na liště (šířka, počet zubů...)  a vyrobil mi řetěz za pár minut. Musím říct, že řeže o něco dýl než se stupí, než řezal ten původní co byl na Makitě.
Švestky 2022, 2.8.2022 Obsahuje fotku
Co je to za chorobu? Z jara postřik proti moniliové spále a proti savým a žravým. Odrůda to bude asi švestka domácí, sou to odkopky od starých stromů. 90 procent plodů vypadá takhle viz foto.
Proč má broskvoň malé listy?, 7.7.2022
Mně taky jedna broskev po vysazení stávkovala, tak sem k ní nasypal NPK a do podzimu měla přírůsky s dvojnásobnou délkou listů.
Čerpadlo Tallas - problem s nasáváním vody, 24.6.2022 Obsahuje fotku
Mám sací hadici napojenou přes redukci na ventil na nádrži. čerpadlo sem dostal od souseda. Je asi 25 let starý a asi už vychozený, protože je hlučný. Zatím se neucpalo.Jede to takhle už druhý rok.  Tlačí vodu do vzdálenosti 80 metrů.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika