Příspěvky uživatele - 165.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaké zahradní nůžky?, 14.3.2023
Rozhodně je výhoda mít k dispozici kvalitní roubovací nože a nůžky.Každý si najde ty své.Důležitější je jaká ruka tyto nástroje drží a jaká hlava řídí tuto ruku.Žádné nářadí není zárukou kvalitní práce pokud člověk selže.
Jaké ovocné stromky budete kupovat?, 14.3.2023
Na podzim jsem vysadil broskvoň FM3 dále neplánovitě meruňku Exnarova a přesadil špičák jabloně Junami ze školky na trvalé stanoviště.Na jaře budu jen roubovat jabloně.Chystám se kompletně přeroubovat jabloně Enterprise a Admirál buď na podnožový... celý příspěvek >
Jantar, 13.3.2023
Po 15 letech jedna úroda pingpongových míčků?No takto se Jantar rozhodně nechová.Mohlo se stát naroubování pláňetem nebo je to ozdobná jabloň.Před lety jsem přeroubovával kamarádovi zakoupený stromek švestky.Místo ušlechtilé odrůdy pláně.Zkuste co to... celý příspěvek >
Mladá jabloň - Tenké přírůsty, 13.3.2023 Obsahuje fotku
Nějak jsem to zmastil tak tady obrázek odpovědi
Mladá jabloň - Tenké přírůsty, 13.3.2023
Obojí návrhy lze realizovat.Matčino hůře obrůstá tenkými letorosty a hůře rozvětvuje.Při delším řezu po výsadbě spodní část vyholila ale foto někdy klame.Pokud se rozhodnete pro řez do dvouletého dřeva znázorněno červeně.Budete li pokračovat, řez dle... celý příspěvek >
Rez jablone - kostrové konáre a výber stredníka, 6.3.2023 Obsahuje fotku
To je sen každého ovocnáře pokud naroste po výsadbovém řezu takto pěkný a pravidelný stromek.Kosterní větve (oranžová) zakraťte do jedné roviny po obvodu koruny.Pokud na terminálu vyroste obrost nad cca 20 cm délky (zelená) zakrátit a v létě upravit... celý příspěvek >
Elstar Mantel 🍎, 4.3.2023
Elstar nemá zřejmě moc mutací.Nikdy jsem to detailně nehledal ale co vím tak axistuje Bel-El a nyní se dovídám o další.Elstar je chuťově vynikající odrůda i když na škodu zahrádkářů opomíjená.Ne nadarmo se používá zejména v Evropě při dalším... celý příspěvek >
Rouby jabloně, 25.2.2023
Pane SPCH, nemyslím si, že přiroubované rouby by povzbudily růst původního roubu.Řekl bych, spíše by při srůstu odebíraly sílu.Jako konkurenta pro růst roubu vidím v kosterních větvích a proto budu volit jejich omlazení.Samozřejmě nevím jak kvalitně... celý příspěvek >
Rouby jabloně, 23.2.2023 Obsahuje fotku
Zdravíčko.V posledních letech přeroubování stromů vřeten provádím snížením původní odrůdy nejméně o třetinu a přiroubuji na terminál jinou odrůdu.Nemám již místo pro nové stromky.Toto zmlazení u vřeten stačí pro ujmutí a růst nové odrůdy při... celý příspěvek >
Řez dvouleté jabloně - je nutný, prosím?, 20.2.2023 Obsahuje fotku
Pokusím se.Stromek evidentně není sříhán a tak došlo nekontrolovanému růstu terminálu a horního obrostu.Spousta klacků ale žádné plodonosné dřevo.Navrhuji sesadit terminál a horní rozvětvení dle náčrtu. Výsledkem by měl být profil širokého střešního... celý příspěvek >
Pink Lady, 19.2.2023 Obsahuje fotku
Začal jsem ze skládky vybírat Pink Lady.V tomto případě plod základní verze z roubu na Elstaru.Vždy se těším na tuto mimořádně chutnou odrůdu, na její pohlazení nevtíravou aromatickou květinovou příchutí.Prosím, nesrovnávejte s kupovanými... celý příspěvek >
Rouby jabloně, 14.2.2023 Obsahuje fotku
Nudím se.Letos nebudu kopulací nic roubovat.Vše až v dubnu za kůru.Jeli jsme včera na zahradu pro jabka a tak mě napadlo vyfotit stav přeroubovaného vřetene rouby odrůd p.Buzrly. Po čtyřech letech roubování je na snímcích 3÷5 stav před jarním... celý příspěvek >
Přežije nebo uhyne?, 30.1.2023
Tak to je teda brutál.Nevím co Vás vedlo k tak radikánímu řezu ale u švestek pokud chcete sesadit korunku musíte dělat řez postupně v průběhu 2÷3 let.Nesnáší takto jednorázový řez.Na druhou stranu stromek vypadá zdravě a není příliš starý.Mohl by to... celý příspěvek >
Rozdiel medzi peprikou Amy a Superamy, 9.1.2023
Amy pěstuju více let a v technické zralosti velmi chutná, šťavnatá a má nažloutlou barvu.Někdy přidávám také Amyku F1 a možná jsem vysadil i Superamy F1.Rozdíl mezi Amy a těmito dvěma je ve vybarvení v technické zralosti.Jsou smetanově bílé a na... celý příspěvek >
Výběr odrudy brambor, 28.12.2022 Obsahuje fotku
Některým lidem zjevně dělá problém správně přečíst psaný text.Tak ještě jednou extra pro ně viz.příloha. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika