Mráz ve vegetačním období v roce 2024



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?)
29.3.2024 13:01

Dnes jsem jen tak pro zajímavost kouknul na e-shopech na parafinové svíce proti mrazu. Ceny čtyřkilové svíce v rozmezí 500 Kč a více.Pětikilová svíce 650 Kč a více.Málem mě vomejvali..Před šesti roky jsem kupoval čtyřkilovou za cca 300 Kč/ks v počtu 12 kusů.Zatím jsem je nepotřeboval a jsou v pohotovosti.Za současné ceny bych si je už nepořizoval.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 200.242 (?), 28.3.2024 17:16
Když nevymrzne kvete opravdu skvostně. Další "bonus" je ten, že je široko daleko první strom co kvete ale často pak i zmrzne.🙈 Soused má včelstva asi 100 m daleko, med mám se slevou ale asi ne kvůli Pinkcotu.😆 Congat je kupovaný také loni v UO. M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 28.3.2024 18:10
Mně toho s Pinkcotem kvete víc, třeba i Velká raná a Goldrich, v závěsu odrůdy z Lednice. Zvažuju, že si v budoucnu taky trochu zavčelařím. ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 29.3.2024 13:01

Dnes jsem jen tak pro zajímavost kouknul na e-shopech na parafinové svíce proti mrazu. Ceny čtyřkilové svíce v rozmezí 500 Kč a více.Pětikilová svíce 650 Kč a více.Málem mě vomejvali..Před šesti roky jsem kupoval čtyřkilovou za cca 300 Kč/ks v počtu 12 kusů.Zatím jsem je nepotřeboval a jsou v pohotovosti.Za současné ceny bych si je už nepořizoval.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.3.2024 7:09
Za deset kg svíce si můžete koupit metr dřeva v neštípané kulatině a nadělat ty švédské... A nebo koupit nějaké staré plechové sudy a topit v nich i klestem a nebo zahradním ořezem, který je jen za práci a odvoz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 30.3.2024 8:43

Tzv, hraběcí rada. Svíce jsou malé, snadno se přinesou a odnesou. Manipulace se sudy bude obtížná, když ne obtížná, zcela jistě protivná. Svíce hoří celou noc bez obsluhy, klest spláchne za dvě minuty. A musíte ho někde sehnat a dovézt, což zase znamená další práci a náklady. Ne každý bydlí na chaloupce u lesa,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 30.3.2024 12:28
Každá věc má rub a líc. S klestem nebo dřevem je práce navíc s rozděláváním a udžováním ohně, se svící je to jednoduché, ale zase dá obrovské množství jedovatých splodin. Skoro jako byste nechali postupně shořet 5 litrů nafty. A že svíce neskutečně kouří, je vidět na snímcích sadů a vinic pořízených v době hoření.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 30.3.2024 12:45

Musím s Vámi nesouhlasit, žádný kouř se netvoří v míře jakou uvádíte.Svíce se rozhoří a je to čistý plamen. Zakuřování je snad ekologické když se tak doporučuje?V příloze archivní snímky když jsem je použil.Žádný jedovatý dým se nekoná.Nešiřte nepravdy. Snímky ktetré jste viděl mohla být kominace zakuřování + svíce.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

svíce
svíce


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 30.3.2024 13:43
nechci se s vámi přít, pane Mičurine, ale parafín jako produkt destilace ropy obsahuje mimo další i karcinogeny toluen a benzen, které se spalováním uvolňují do ovzduší. I já jsem si pořídil před lety svíce, ale spalování není nic eko. Hoří to jasným plamenem, ale také to kouří. Z neznalosti jsem se trochu nadýchal toho kouře a není to nic příjemného. Walter.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.3.2024 14:45
Tak švédská svíce není zakuřování, na to jsou potřeba třeba balíky slámy a nabo štěpka. Svíčky už odborníci nedoporučují ani zapalovat doma v interiéru pro atmosféru, kvůli toxickým látkám. Stejně tak už je ale v některých zemích zakázáno topit dřevem v krbových kamnech. Na rozhoření švédské svíce je ale potřeba minimálně líh a ještě lepší s trochou stolního použitého oleje, případně sádla po smažení, loje atd. A časté postřiky mědí taky přírodě nic dobrého nepřinesou, o jiných přípravcích kterými by šla nahradit se ani nikde moc nepíše. A když budete děštovat, není to plýtvání vodou? Takže asi tak nic nedělat. ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.3.2024 14:34
I vyhrabanou trávu tam můžete přidat. Já používám vetve po prořezávce vlastních stromů, chápu, že lidé, kteří mají jen malé tvary a ne stromy, ze kterých se dá něco uřezat, to berou jinak. Já osobně sudy nepoužívám, ale velkosadaři v Buchlovicích třeba ano. Doporučoval jsem koupit kulatinu na švédské svíce, ale to se zase musí umět řezat s motorovou pilou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika