Příspěvky uživatele - 9.135

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 31.7.2018
Používám "jíchy" k spokojenosti. Z bršlice a kopřiv, krapet slepičinců. Nemám zmapovaný proces hnití a kvašení a následných řetězců rozkladů, ale nemám to zapotřebí. Je to přírodní produkt, na rozdíl od "čistých" solí. Zadarmo. Nevýhodou je neznámá... celý příspěvek >
Pepinova pomazánka, 28.7.2018
Pomazánku vytvořili sedmáci ve škole při hodině vaření. Poměr je pro celou třídu, pro domácnost upravte množství! Pepinova pomazánka vejce 5 ks majonéza 280 g tavený sýr apetito 4 kostky pomaz. máslo 1 ks mozarela 2 ks cibule 2 ks... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 27.7.2018 Obsahuje fotku
Zatímco ostatní už jen vzpomínají, já jsem ukončil sklizeň. Ještě je pár plodů v lednici. U mně dobrý, řekl bych. Možná by mohla být sladší, ale neznám jak chutná v "normálním roce". Neumím broskve sklízet, vyzkoumal jsem, že lepší je sklidit těsně... celý příspěvek >
Ploché broskve, 14.7.2018
A jak to vypadá s chutí?
Marmeláda, po otočeení sklenic víčko odskočí vyteče, 14.7.2018
Když je ta okurková sezóna, probrat mrmelády se hodí. MV má jistě v mnohém pravdu. Já (u nás) vaříme starým postupem s odparem rybízy a angrešt. Rybízovou aromatizujeme malinami a stačí to. Sladím víceméně podle chuti, kilo na kilo je maximální horní... celý příspěvek >
Marmeláda, po otočeení sklenic víčko odskočí vyteče, 14.7.2018
Jestli myslíte nesmyslem fyzikální jev, jste velký reformátor tedy.
Marmeláda, po otočeení sklenic víčko odskočí vyteče, 14.7.2018
Dělal jsem třešňovou marmeládu (džem) s želírovacím cukrem. Výsledkem je prostě džem "normální džemové" konzistence. Docela dobrý, přidal jsem pár višní. Bez pektinu by to netuhlo.
Marmeláda, po otočeení sklenic víčko odskočí vyteče, 14.7.2018
Varem se v tomto případě rozumí prudká přeměna vody v páru. Ne var ve smyslu kdy voda má sto stupňů. Využívá se toho při průmyslové přípravě džemů, kdy se "vaří" při sníženém tlaku a voda se tak rychle odpaří.
Marmeláda, po otočeení sklenic víčko odskočí vyteče, 12.7.2018
Běžně pomocné přípravky nepoužívám, dělám převážně rybíz, angrešt a ten to nepotřebuje. Ale co mi prošlo rukou několik želírovacích cukrů, v každém konzervace byla. Sklenice neotáčím, problémy nemám. Víčka vytírám slivovicí. Ale do takových kýblů... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 9.7.2018
Dík za přání, snad to vydrží i další sezóny. Abych se tu nečepýřil úspěchy, mám dojem, že za to tak trochu dost může i ten stromek. Vyvádí jak utržený ze řetězu, první rok stačily nůžky, pak už pákovky. Mám o kousek dál Fairhaven, z které jsem... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 9.7.2018 Obsahuje fotku
Nevydržel jsem a taky se pochlubím. V 390 mnm \"až\", v ledovém údolí 550 \"už\"! Tedy ještě úplně ne, ale už to vypadá jak broskve a denně chodím okolo, očenichávám až ucítím broskev a zkusím utrhnout. Stromek je pokus o vřeteno, ovšem tři roky... celý příspěvek >
Růžová borůvka, 8.7.2018
Nevím přesně, ale mám tušení, že růžovou byste si proti kosům taky nepomohla. Ty bestie jdou po všem, co má jen trochu červený nádech.
Nevídaná plíseň okurek - pavučina?, 8.7.2018
Je to jak píší výše a žádná prevence není. Kontrolovat a okamžitě při náznacích akaricid a pořádně a nešetřit. Při zanedbání zlikvidují spolehlivě celou výsadbu.
Ořech zasazený příliš blízko plotu, 29.6.2018
Zasaďte stejný ořech ve stejné vzdálenosti naproti. Nic jiného dělat nemůžete. K té velikosti a starostem, do toho mu nic není, jak dlouho tu budete. (hnusné) Syn zasadil ořešák před necelými deseti roky. Zpočátku váhal (strom), pak vypálil a má... celý příspěvek >
Správné uskladnění jablek, 29.6.2018
Sama si odpovídáte. Jistěže je výhodnější jedna vrstva, je lepší kontrola a vyřazování nahnilých. Jablka se jistě otlačují, záleží jak který druh. některá jsou citlivá hodně, na jiných to nepoznáte. Co je vám platné vědět, že je to v jedné vrstvě... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika