Příspěvky uživatele - 168.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez bobulovin - nyní?, 20.2.2021
Pan PP je takový, trošku zhurta. Tak já pomaleji. Nic chcípáčkovi neřezejte, ale dosypte cca 8 cm kvalitní země nebo kompostu, kruh tak 50-60cm (jestli máte raději čtvereček, tak klidně čtvereček). Až bude sucho, tak zalejte. Plevel vytrhněte. A za... celý příspěvek >
Divně rostlá kamčatská borůvka - zastřihnout?, 28.1.2021
Můj názor: Jestli má keřík „stonek“ bokem, je úplně „buřt“. Rostlina rostla loni velmi pěkně. Chyby: Mělké zasazení sazenice a současné přehnojení nějakým „práškem“ (Cererit?) Pokud je to půjde, odstranit co nejvíc hnojiva. Pokud je to půjde,... celý příspěvek >
Ovocné stromy v oblasti pohoří Brdy, 17.1.2021
No, rad jste mnoho nedostala. Proč asi? Protože z vašeho dotazu to vlastně ani není rozumně možné. Zde na stánkách je mnoho názorů na jednotlivé odrůdy, na jednotlivé způsoby pěstování a na jednotlivé způsoby využití ovoce. Například, někdo chce... celý příspěvek >
Co poroste na zamokřené půdě/půdě s vysokou hladinou spodní vody? Raději dvodnit?, 6.1.2021
Na vlhké louce obyčejně dobře rostou trávy, které mají vlhko rády. Na seno to bude asi psárka, lipnice bahenní, obecná i luční, kostřava rákosovitá a některé psinečky. Ve vlhku se vojtěšce moc dařit nebude, to spíš třeba hrachor luční. JG
Výchovný řez jabloně - lze udělat do staršího dřeva?, 19.12.2020
Pro mě opravdu zajímavý a cenný příspěvek, rady. Kde jinde se něco takového zahrádkář dozví? O „fintě“ s vlastním roubem z podnože čtu poprvé. Tak jednoduchá věc mě nenapadla, vyzkouším. Zavalování větších ran, tedy hlavně u peckovin, bývá... celý příspěvek >
Poznáte výhonek keře/stromu?, 4.12.2020
Poznám, přeci švestka (tedy správně slivoň). Pecky přenáší taky ptáci. Švestkové pecky proto vídám i na jabloni. JG
Mošt chytá plíseň - kde je chyba?, 1.11.2020
Taky jsem dřív zavařoval mošt. Před cca 30 roky. Asi 10 let. Někdy i víc jak 100 l. Do zelených vratných 1 l lahví od vína. Taky jsem „řešil zcela bezpečný tepelný skok“, který lahve snesou (i s běžným klepnutím). Vyzkoumal jsem si tehdy pravidlo... celý příspěvek >
Plevel na trávníku, 25.10.2020
Já to spíš vidím na nějaký mléč (asi rolní?). Sečení. A před vykvetením. JG
Boskoopské, 15.10.2020 Obsahuje fotku
Ještě ovoce. JG
Boskoopské, 15.10.2020 Obsahuje fotku
Měl jsem pocit, že samostatné vlákno k této léty „ověřené“ odrůdě tu chybí. Boskoopské, reneta ze všech nejrenetovitější. Proto jsem ho nyní založil. Na jaře 2013 jsem narouboval náhodný semenáček (od cesty). Na přiložených foto je stromek nyní při... celý příspěvek >
Jabloň Jonathan, 12.10.2020 Obsahuje fotku
Druhé foto. JG
Jabloň Jonathan, 12.10.2020 Obsahuje fotku
Jonatan (ale i ostatní) pěstuji úplně bez chemie (list a výhony hodně poškozené mšicí, strupovitostí a padlím). Jonatanu mám dost a kvalita jablek mi vyhovuje. Dnešní foto v přílohách. JZ Morava 450 m/m. JG
Odrůda Admiral, 27.9.2020
No, tomu zas úplně nerozumím, že „praxe ukáže“. Výsledky degustace regionálních jablek z Vysočiny jsou pro mě docela veliká praktická ukázka. Že nepíše pan doktor Hlavatý je velká škoda (hlavně pro ty mladší). Měl veliký a obdivuhodný přehled,... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 27.9.2020
No, připadá mi, že se naše úhly pohledu postupně jaksi sbližují. Admirál je na Vysočině asi „potížista“ (kyselé horniny podloží, vyšší poloha). Ale právě jeho výsledky (tedy výsledky pěstitelů) z Vysočiny jsou pro mě hodně povzbudivé. Proto se s ním,... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 26.9.2020
Dne 18. 1. 2020 proběhla v Třebíči degustace regionálních výpěstků jablek. Hodnocených bylo 40 vzorků. Z toho Admirál asi 4 vzorky. Ty všechny se umístily do prvních pěti umístění. Odkaz na letošní degustaci v Třebíči Připadá mi dost... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika