Divně rostlá kamčatská borůvka - zastřihnout?



host - 168.81 (?)
28.1.2021 17:03

Můj názor: Jestli má keřík „stonek“ bokem, je úplně „buřt“. Rostlina rostla loni velmi pěkně.
Chyby: Mělké zasazení sazenice a současné přehnojení nějakým „práškem“ (Cererit?)
Pokud je to půjde, odstranit co nejvíc hnojiva. Pokud je to půjde, dosypat zeminu (humózní) nad nejnižší větvení (každý keř potřebuje výhony nových větví vyrůstající ze země nebo nanejvýš z povrchů půdy, ne z „kmínku“). A jinak pečovat jako loni, rostlo to pěkně (ještě bych na dosypanou zeminu namulčoval, asi nejlépe kartonem, na vyhubení plevelů, v koříncích nedrápat).
Aby zimolez dobře plodil, musí to být plodná odrůda. Dál musí intenzivně růst (mít dlouhé mladé výhony, proto řez, a podobný jako u rybízu. A nebo můžete spodní větev, výhon u země, zahřížit a prodloužit keř do strany. Třeba postupně na 2 m, nebo jinak podle fantazie, vlnovka srdíčko atd.). Také většinou potřebuje opylovače (více různých odrůd pohromadě). JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 224.140 (?), 28.1.2021 11:18, zobrazeno: 1395x

Dobrý den,

loni na jaře jsem koupil sazenici zimolezu kamčatského, měli už poslední rostlinu, přišla mi, že v mládí asi byla zlomená a proto rostla divně. Přikládám na fotce jak vypadá ted na zahradě. Mám odstřihnout ten bok? Za kolikátou větví? Nebo to mám nechat tak? Ale pak se bojím aby se časem nezohýbala když ji vše roste jen na jedné straně a "stonek" (kmínek se tomu ještě ani nedá říkat) má úplně bokem.

Děkuji.

Borůvka kamčatská
Borůvka kamčatská
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.140 (?), 28.1.2021 11:20

Přikládám další fotku, ono to na fotce nevypadá že to je až tak do strany.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.140 (?), 28.1.2021 11:21

A poslední fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 28.1.2021 13:10

Na krásu-vzhledovou bych ten keřík přistřihl, ale pokud chcete tento rok plody, tak jen mírně. Určitě bych zbavil okolí padlého listí a plevele-tím okolím myslím především prostor pod keříkem. Ty světlé kuličky jsou sněhové krupky, nebo gran.hnojivo? Patřilo by se jej zapravit do půdy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.5 (?), 28.1.2021 13:31

Kamčatdské borůvky takto,,kostrbatě" rostou. Mám ji cca 15let a ještě jsem na ni nůžkama nešáhnula. Jsou to takové i poměrně husté keříky. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 28.1.2021 17:03

Můj názor: Jestli má keřík „stonek“ bokem, je úplně „buřt“. Rostlina rostla loni velmi pěkně.
Chyby: Mělké zasazení sazenice a současné přehnojení nějakým „práškem“ (Cererit?)
Pokud je to půjde, odstranit co nejvíc hnojiva. Pokud je to půjde, dosypat zeminu (humózní) nad nejnižší větvení (každý keř potřebuje výhony nových větví vyrůstající ze země nebo nanejvýš z povrchů půdy, ne z „kmínku“). A jinak pečovat jako loni, rostlo to pěkně (ještě bych na dosypanou zeminu namulčoval, asi nejlépe kartonem, na vyhubení plevelů, v koříncích nedrápat).
Aby zimolez dobře plodil, musí to být plodná odrůda. Dál musí intenzivně růst (mít dlouhé mladé výhony, proto řez, a podobný jako u rybízu. A nebo můžete spodní větev, výhon u země, zahřížit a prodloužit keř do strany. Třeba postupně na 2 m, nebo jinak podle fantazie, vlnovka srdíčko atd.). Také většinou potřebuje opylovače (více různých odrůd pohromadě). JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika