Příspěvky uživatele - 83.84

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Špendlíky, 13.8.2017 Obsahuje fotku
U špendlíků to chce "chytit" ten správný sklizňový den. Zralé a zdravé plody na stromě moc nevydrží a někdy i ne úplně dozrálé jdou dolů.
Slivoně 2017, 13.8.2017 Obsahuje fotku
Zřejmě díky počasí jsou už teď k mání první plody Hanity, Čačanské rodné a dokonce i pár plodů (nečervivých) Těchobuzické.
Slivoně 2017, 11.8.2017
Mně připadá, že pozdnější švestky bývají méně napadány moniliózou, a to i když je deštivo. Zřejmě je teď i vyšší poškození hmyzem, kde i slabě nabodnutý plod je infikován. Nyní to kromě Chrudimské odnáší i Hanita.
Benedicte, 8.8.2017 Obsahuje fotku
Copak letos Benedicte předvede? Rád bych, aby dal letos hmyz přednost pivu před plody. Na stromě si může vybrat z obojího .
Slivoně 2017, 8.8.2017 Obsahuje fotku
Dozrává Chrudimská, velká to citlivka na obaleče a monilii. Letos bude plodů málo, ale kvůli té chuti a masivní dužnině se jí nevzdám.
Protirakovinové jablko, 8.8.2017
Ty polyfenoly doženu třemi pivy nebo hrstí borůvek.
Škůdci, 3.8.2017
Červotoč?
Slivoně 2017, 1.8.2017
Tak jsem minulý týden narychlo projel mj. Bílé Karpaty a Valašsko a někde jsou stromy bez jediného plodu (např. okolí Suchova) - tady je to tragédie, jinde (Vnorovy) se to naopak všechno modrá.
Velbora (dotaz), 23.7.2017 Obsahuje fotku
Letošní chuťové překvapení má jméno Velbora. Po této stránce ji nemohu nic vytknout.
Slivoně 2017, 23.7.2017 Obsahuje fotku
Tak z ranějších švestek je letos kupodivu nejchutnější Tegera. Herman dobrý, Katinka aromatická, ale u Tegery jsem našel tu "chuť pozdních švestek".
T 1, 23.7.2017
Polská provenience.
Lejuna, Lerosa, Lemeda, Lenova, Kompakta, 23.7.2017 Obsahuje fotku
Je pravda, že v minulých letech byla Lenova chuťově lepší. Spíš mě zaráží ten tvar - tady jsou plody (letos obzvlášť) úzké, podlouhlé s výraznou špičkou.
Boskopské (koženáč) a boskopské červené, 17.7.2017
Výhody a nevýhody tu už pan Miloš shrnul. Ještě k těm výhodám - za mě snad nejlepší odrůda na sušení a pečení, což během jeho dlouhé skladovatelnosti dosti využívám a pak určitá chuťová změna oproti současným odrůdám.
Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti, 16.7.2017 Obsahuje fotku
Sklízím první "vépéčka", ale... opět se mi i letos zdá dužnina plodů sušší. Jestli je to průběhem počasí, podmínkami prostředí, podnoží nebo daným klonem, nevím.  
Omluva Hermanovi, 16.7.2017
Tak to Vám tedy nezávidím . Tady se Katinka letos určitě nepoláme. Ale to je první a zároveň poslední výhoda. Něco snad vzal mráz nebo spíš špatné počasí v době kvetení, ale takový nezastavitelný nájezd obalečů, kteří likvidují to, co přežilo, jsem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika